Vykrajování mýdel

Hledáte nevšední dárek, kterým zaručeně uděláte radost své partnerce nebo třeba mamince či jiné ženě? Pak vyzkoušejte nádherná vykrajovaná mýdla ve tvaru květin a s příjemnou vůní.

Hodláte obdarovat ženu, avšak nevíte, co koupit? Pak se můžete zaměřit na tradiční dárky – snad žádnou ženu neurazíte květinou. Pokud však chcete být kreativnější, chcete zapůsobit a u obdarované dívky či ženy vyvolat ještě větší radost, můžete ke květině přidat také originální ručně vyřezávané a krásně voňavé mýdlo ve tvaru květiny.

Mýdlo jako luxusní dárek

Obyčejné mýdlo, které koupíte v drogerii za pár korun, se zřejmě jako dárek pro milovanou ženu příliš nehodí – neměla by mít dojem, že na ní šetříte. Pokud jí chcete mile překvapit, zvolte pro slavnostní příležitost, jakou jsou například narozeniny, jmeniny, Vánoce anebo třeba svátek sv. Valentýna, ručně vyřezávané mýdlo s nádechem opravdového luxusu.

Vyřezávané mýdlo – to je malý, ale nádherný skvost

Vyřezávaná mýdla jsou dodávána v malých, na míru, ručně a poctivě, vyráběných krabičkách ze dřeva nebo ozdobného papíru. Po otevření krabičky se objeví krásně barevné a velmi příjemně vonící mýdlo luxusního vzhledu, které je ručně vyřezáno do tvaru nádherné květiny.

Jak vypadá a jak voní vyřezávané mýdlo?

Ručně vyřezávaná mýdla jsou stylizována do tvarů různých květin a nabízejí rozmanité vůně i barvy. Mýdlo může být čiré (průhledné) nebo neprůhledné a v nabídce jsou jednobarevná nebo také dvojbarevná vyřezávaná mýdla. Mýdlo se ukrývá v dárkové, znovu uzavíratelné krabičce – volit lze mezi dřevěnou krabičkou černé barvy, anebo papírovou krabičkou bílé barvy se zlatými květy. V nabídce naleznete tyto základní aromata ručně řezaných mýdel, jejichž nabídka se stále rozšiřuje:

  • osvěžující vůně nespoutaného oceánu,
  • jemná, uklidňující vůně citrónové meduňky,
  • příjemné aróma čerstvých broskví,
  • vůně divoké višně,
  • oblíbené aroma Levandule vytvoří dojem vždy prosluněného Středomoří,
  • vůni exotických dálek zajistí nezměnitelné aróma kokosu.

Ručně vyřezávané mýdlo ve tvaru květiny

Pokud Vás ručně vyráběná a vyřezávaná mýdla zaujala, vybírat si můžete z několika originálních tvarů. K mání jsou mýdla řezaná do tvaru ibišku, jiřiny, karafiátu, begónie, exotických květů a jiné. Nabídka tvarů mýdel se neustále rozšiřuje, stejně tak jako výběr jejich příjemných vůní.

Mýdlo jen na ozdobu nebo i na mytí?

Ručně vyřezávaná mýdla mohou velmi dobře posloužit jako sympatický dárek s příjemnou vůní a krásným vzhledem. Díky šikovné znovu uzavíratelné krabičce je možné používat mýdla k provonění koupelny a v případě potřeby opět uzavřít a schovat. V uzavřené krabičce mýdlo déle vydrží, neboť se zpomalí jeho vysychání.

Vyřezávaná mýdla jsou pro svůj jedinečný design používána spíše jako ozdoba koupelny, která dobře vypadá a navíc vydává příjemnou vůni. Pokud byste vyřezávané mýdlo chtěli použít při koupání nebo mytí rukou, samozřejmě můžete, avšak používáním mýdlo zakrátko ztratí svůj výjimečný vzhled – prostě se omydlí. Proto, pokud hledáte kvalitní mýdlo, které je k pokožce šetrné a pečující zároveň, pořiďte si k pravidelnému mytí glycerinové mýdlo do koupele.

Glycerinová mýdla do koupele

Oblíbili jste si vyřezávaná mýdla? Chtěli byste je použít také na mytí nebo při koupání, anebo už jste ho vyzkoušeli a osvědčilo se Vám? Jenže používat ozdobná vyřezávaná mýdla by se mohlo na každodenní mytí snadno prodražit. Na každodenní mytí je vhodné glycerinové mýdlo do koupele – mýdlo s krásnou barvou, příjemnou vůní, pečujícími účinky a příznivou cenou, které můžete používat každý den. I tato mýdla vypadají moc krásně a stejně tak příjemně voní, proto je lze taktéž použít jako dárek, anebo přidat obdarované osobě k vyřezávanému mýdlu – vyřezávané mýdlo bude v koupelně pro ozdobu a mýdlo do koupele pro běžné používání.

Z čeho se vyrábějí vyřezávaná mýdla a mýdla do koupele?

Vyřezávaná mýdla a stejně tak glycerinová mýdla do koupele mají stejné nebo podobné složení – hlavní složkou je glycerin. Dále tato mýdla obsahují vonná aromata, esence a barviva.

Proč dát přednost glycerinovému mýdlu z ruční dílny?

Glycerin je látka, která se vyrábí vařením z rostlinných olejů. Protože ručně vyráběná mýdla mají za hlavní složku glycerin, jsou pro naši pokožku značně příznivější než běžná mýdla z drogerií – v těch je totiž glycerinu, v porovnání s ručně vyráběnými mýdly, často jen desetina.

Glycerinová mýdla jsou vhodná pro smíšenou a mastnou pleť. Vyrábějí se především z přírodních rostlinných olejů a pro ještě lepší účinek a příjemné aroma jsou obohacena o vonné esenciální oleje. Vysoký obsah glycerinu napomáhá hojení akné, upravuje mastnou pleť a navíc zanechává pokožku jemnou a vláčnou.

Glycerinová mýdla se vyznačují antibakteriálními vlastnostmi a napomáhají při hojení následků plísňových onemocnění na pokožce. Pro svou pěnivost se glycerinová mýdla dají využít i na holení nebo na mytí vlasů.

Chcete si vykrajování mýdel vyzkoušet sami?

Zalíbila se Vám vykrajovaná mýdla? Chtěli byste si ruční vykrajování z mýdla vyzkoušet a vyrobit si takovéto skvosty sami? Nejspíše Vám to nepůjde hned tak snadno od ruky. Je třeba trochu znalostí, trochu tréninku, dostatek fantazie a samozřejmě také zručnost, ale i opatrnost, abyste si při práci neublížili – dětem proto vykrajování mýdel raději nesvěřujte. Dále se Vám budou hodit tvarovací nástroje.

Jaké mýdlo se hodí pro ruční vykrajování?

Mýdla prodávaná v drogerii se pro účely vykrajování příliš nehodí, protože jsou moc tvrdá a přesto křehká a lámavá, takže krájení by bylo namáhavé a nejspíš by se Vám takové mýdlo při větším tlaku nástroje stejně rozštíplo nebo rozlámalo na kousky.

Na ruční vykrajování se hodí stejná glycerinová mýdla, ze kterých se vyrábějí vykrajovaná mýdla. Z těchto mýdel si při troše šikovnosti a zručnosti můžete vyřezat jakýkoliv tvar, který se Vám zlíbí.

Kde sehnat mýdlo na ruční vykrajování?

Mýdla vhodná na ruční vykrajování můžete koupit u stejného prodejce, jako vykrajovaná mýdla. Mýdla na vykrajování jsou dodávána v základním tvaru a ve stejném složení, tedy úplně ta samá, ze kterých vykrajují ozdobné květy samotní mistři řemesla.

Volit můžete stejně jako u vykrajovaných mýdel mezi jednobarevnými nebo dvojbarevnými mýdly a taktéž mezi mýdly neprůhlednými nebo čirými – čirá, tedy průhledná mýdla propouštějí světlo, takže mýdlo pak působí jako vzácný výrobek z barevného skla či nějakého minerálu. Vybírat dále můžete mezi mýdly různých aromat, takže výsledek bude nejen krásný, ale také příjemně vonící.

Pokud se Vám vykrajování nedaří, anebo se rádi něčemu přiučíte, můžete se přihlásit do kurzu vykrajování ozdobných mýdel.

Naučte se vykrajovat nádherná mýdla - kurzy vykrajování

Protože jakékoliv vykrajování, a tedy i vykrajování do mýdla, vyžaduje zručnost, ale i znalost techniky a dostatečný trénink, jsou pro zájemce o vykrajování do mýdel připraveny kurzy, na kterých si vyzkoušíte vše potřebné a budete se moci učit od opravdových mistrů řemesla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10717 (magazin-zdravi.cz#10275)


Přidat komentář