Včelí produkty a kosmetika s obsahem medu - nákup online

Léčitelé i běžní spotřebitelé přisuzují medu jedinečné výživné vlastnosti a účinky. Med je natolik úžasný, že jej všichni vychvalují až do nebe. Med dokáže léčit, hojit rány, ochránit nás před nachlazením atd.

Je všeobecně známo, že filozofové i lid opěvují med již odpradávna. Zajímavé je, že vědecky vzdělaná obec lékařů byla v minulosti (ale i dnes) k účinkům medu často skeptická a považuje med pouze za jistou alternativu k ostatním cukrům. Ve snaze zjistit kvalitu medu pro lidskou výživu provedli američtí lékaři řadu pokusů ve skupinách dětí, kdy jim podávali roztoky různých cukrů a sledovali jejich hladinu v krevním oběhu. Výsledky ukázaly, že med byl během prvních 15 minut absorbován nejrychleji ze všech testovaných cukrů s výjimkou glukózy. Med nezaplavil krevní oběh nadbytkem cukrů a jeho pokles byl pravidelný a pomalý až k výchozí hranici. To proto, že obsahuje kombinaci dvou cukrů - glukózy a fruktózy. Glukóza se vstřebává rychle a také rychleji mizí z oběhu, zatímco fruktóza se vstřebává poněkud pomaleji a udrží hladinu krevního cukru na vyšší úrovni. Med totiž nezaplaví tělo nadbytkem cukrů, z trávicí soustavy rychle mizí a neumožňuje tak vznik nežádoucích kvasných procesů. Včelí med je také vydatným zdrojem probiotik (Lactobacillus, Bifidobacterium). Probiotika jsou bakterie, které příznivě ovlivňují mikroflóru člověka, prospívají zdraví (více viz probiotika). Med a další včelí produkty se však úspěšně využívají i v kosmetice.

Jednodruhové medy

Druhy medů jsou v podstatě tři: med květový, který je z jarní snůšky z květů ovocných stromů, řepky a luk. Je snadno stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů - glukózy a fruktózy. Dalším druhem je med medovicový, který známe pod názvem med lesní. Jedná se o zpravidla tmavší med, což způsobují rostlinná barviva, obsažená v míze dřevin. V porovnání s květovými medy obsahuje více fruktózy ,dextrinů, flavonoidů ale hlavně větší množství minerálních látek a stopových prvků, prospívajících lidskému organizmu. Posledním druhem je med pastový. Je to vybraný květový med, převážně řepkový. Tyto medy jsou bohaté na látky bílkovinné povahy a řady vitamínů, které však často rychle krystalizují. Krystalizace je přirozenou vlastností medu - je zárukou jeho pravosti. ** **

Medy s příměsí

Medy s příměsí mohou obsahovat řadu doplňků, například rakytník, Guarana, Schizandra čínská, žen-šen, zázvor, mateří kašička, propolis, květový pyl, mandle, oříšky, arašídy, sušené ovoce nebo kloubní výživu. Medy s těmito příměsemi mají skvělé účinky, protože med je přírodní, snadno stravitelný a tím rychle účinkuje i s příměsemi.

Medy léčivé

Med je snadno stravitelný, vynikající přírodní a vysoce hodnotný doplněk výživy dětí, rekonvalescentů, sportovců apod. Svým obsahem odpovídá zdravé výživě a zvyšuje přirozenou odolnost organismu. Med má ideální vlastnosti přírodního léčebného a výživného charakteru. K dispozici ke například kloubní výživa v medu , která obsahuje kombinaci látek nezbytných pro klouby a kloubní chrupavky ale koupit si můžete také med a ostrý aromatický pepř. Konopí s medem je doplněk stravy, který napomáhá snižovat hladinu krevního tuku a krevního cholesterolu. V prodeji je také hibicella-ibišek v medu. Hibicella je složená z extraktu ibišku sudánského a včelího pastového medu nebo si můžete přát například mateří kašičku v medu, která přirozeně působí při celkovém vyčerpání organismu a užívá se ke zvýšení psychické aktivity.

Medovina

Medovina je vyráběna tradiční metodou prokvášení a dlouhodobého zrání medového zákalu, podle druhu pak i medovina s přídavkem 14 druhů bylin a koření. Byliny pomáhají k dobrému trávení a zažívání, koření je zase charakteristické svojí vůní a jemnou hořkost dodává chmel. Proto můžete medovinu podávat i jako aperitiv. Hodnotné látky z medu posilují organismus a přinášejí i duševní pohodu. Medovina je vhodná pro všechny a na výběr máte z řady druhů - Slovenská medovina, Královská medovina, Dolská medovina, Křivoklátská, Škodova medovina nebo Medové víno. Pokud chcete někomu udělat radost, můžete si medovinu zakoupit v dárkovém balení.

Med a probiotika

Jak již bylo v úvodu řečeno, med je významným zdrojem probiotik – bakterií, jež působí pozitivně na střevní mikroflóru a celkově jsou zdraví prospěšné. Většina z nás zná probiotika především ve spojení s kysanými mléčnými výrobky a jogurty. Málokdo už však ví, že včelí med obsahuje mnohem širší spektrum probiotik než tyto mléčné výrobky. Probiotika z medu mají schopnost ničit plísně, kvasinky a bakterie. Vědci jsou přesvědčeni, že právě proto se med využíval v lidovém léčitelství k hojení různých infekcí. V současnosti se uvažuje nad tím, že by včelí probiotika mohla být využívána ve farmacii a humánní medicíně.

Likéry s medem

Likéry obsahují větší procento alkoholu a můžete si vybírat likéry s příměsí medu. Zajímavým likérem je například likér ŽIHADLO, což je originální včelařský produkt s obsahem alkoholu 40%. Je účinným prostředkem proti skleróze, celkově regeneruje a posiluje organismus, zlepšuje krevní tlak a krevní oběh a je vhodný též při nachlazení.

PLEVA kosmetika s medem

Díky účinkům medu je nabízena také účinná kosmetika s medem. Vyrábí se v několika řadách podle požadovaného účelu použití a na výběr máte hned několik řad: kosmetika podporující hojení, čistící kosmetika, pleťové krémy, kosmetika pro muže, tělová kosmetika, vlasová kosmetika a medová řada HONEYLINE.

Včelí produkty

Mezi nabízené včelí produkty patří například včelí vosk, pravý včelí vosk odlitek, propolis surový, v medu, nebo v tinktuře. Zvyšuje obranyschopnost organismu, působí protizánětlivě, ničí bakterie, bacily a viry. Pomáhá při zánětech, rýmě, nachlazení, akné.

Květový** pyl** pomáhá proti únavě, je zdrojem bílkovin, železa, vápníku, fosforu, draslíku, hořčíku, nenasycených mastných kyselin a vitamínů skupiny B. Podporuje tvorbu červených krvinek, stavbu kostí, zubů, snižuje tlak, cholesterol, pomáhá k detoxikaci jater. Užívá se při onemocnění prostaty, zánětu horních cest dýchacích, poruchách trávení a nervových onemocnění.

Mateří kašička lyofilizovaná - přírodní stimulátor pro zvýšení vitality, k posílení obranyschopnosti organizmu, při celkovém přepracování, stresu a nechutenství, ke zpomalení projevů stárnutí, podporuje hojení tkání, snižuje cholesterol. U žen v přechodu potlačuje nepříjemné příznaky.

Apisin - včelí jed působí příznivě na bolavé klouby, revmatismus.

Bylinkové sirupy a čaje

Bylinkové sirupy se používají všude tam, kde se běžně používá cukr, sirup či med. K slazení nápojů, nejlépe čajů, protože jsou mnohem šetrnější k trávicímu traktu než cukr. Bylinné výtažky v něm obsažené posilují organizmus. Předávkování nehrozí a je možné jej užívat dlouhodobě. Jsou pochutinou i prevencí proti chorobám a to hlavně proti nemocem z nachlazení.

Svíčky

Zakoupit si můžete svíčky ze včelího vosku, odlévané, vánoční , stáčené nebo potřeby pro vlastní výrobu svíček

Kapky a tinktury

Kapky a tinktury obsahují bylinky, které jsou vhodné při léčbě cévního a žilního oběhu a zvýšeného tlaku, při nachlazení, při psychické zátěži, pro léčbu cukrovky, při trávicích potížích a nadýmání, při paradontóze a k výživě chrupu a k mnoha dalším neduhům a nemocem.

Med květový do vlastních nádob

Pokud máte zájem o větší množství medu, lze po předchozí domluvě rozlít do vlastních nádob (pouze osobní odběr). Pokud nemůžete přijít osobně, můžete si objednat balení v potravinářském kbelíku 4kg, 7kg, 12kg

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10708 (magazin-zdravi.cz#10251)


Přidat komentář