Tradiční čínská medicína - Slaný

Hledáte způsob jak bojovat s chronickou rýmou, gynekologickými problémy, zvýšeným cholesterolem nebo jiným onemocněním? Chcete dát přednost něčemu přírodnějšímu a zabránit stálému užívání léků? Zkuste tradiční čínskou medicínu.

Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína je velice rozsáhlá. Tradiční Čínská medicína má velmi dlouhou tradici a je rozšířena po celém světě. O tomto druhu medicíny se zmiňují literární prameny přes 3 000 let staré. Patří zde akupunktura, masáže, akuprese, dietika dechová a pohybová terapie, meditace, použití rostlinných, minerálních a živočišných léčiv. Jednotlivé terapie se vzájemně kombinují a ovlivňují. Tradiční čínská medicína se snaží dovést člověka k harmonii, vychází z filozofických základů jin a jang.

Jin a Jang

Podle starých Číňanů se energie pohybuje mezi dvěma extrémy. Tak jako den a noc, tma a světlo, teplo a chlad. Tyto extrémy nejsou protiklady, jen dochází k jejich vzájemnému střídání. Jin a jang jsou prvky pocházející z božské podstaty, z tao. Symbol kruhu představuje tao, jedna polovina představuje jin a druhá jang. Malé kruhy uvnitř symbolizují, že v jin se nachází vždy něco z jang a naopak. K principům jang patří: slunce, teplo, světlo, den, pohyb, léto, rozpínavost, aktivita, mužnost, tenké střevo, močový měchýř, žlučník, tlusté střevo žaludek. K principu jin patří: měsíc, chlad, voda, tma, noc, klid, zima, koncentrace, pasivita, ženskost, srdce, ledviny, osrdečník, játra, plíce, slezina. Tělo bude zdravé, když nastane vyvážený poměr mezi jin a jang. Neexistuje žádný izolovaný proces, v těle se vše vzájemně ovlivňuje. Když dojde k narušení rovnováhy mezi jin a jang, člověk onemocní. Na tomto principu je založena tradiční čínská medicína.

Čínská medicína

Čínská medicína je založena na celostním chápání člověka. Čínská medicína chápe propojení lidského organismu, jeho vnitřních a vnějších vazeb, vzájemné ovlivňování jednotlivých orgánů. Člověk je chápán jako součást přírody, podléhá také jejím zákonům. Čínská medicína neléčí pouze projevy nemocí, ale snaží se nalézt a odstranit také jejich příčiny. Tato medicína je založena na přírodních produktech, převážně rostlinného původu. Léčba touto medicínou je sice dlouhodobá, ale její účinky jsou obdivuhodné.

Co léčí čínská medicína

Tradiční čínská medicína léčí nerovnováhu v lidském organismu. Vzhledem k rozdílnosti lidí, je také léčba u každého pacienta rozdílná. Tato medicína může např. ovlivnit problémy gynekologické. Pomocí čínské medicíny může být upravena nepravidelná a bolestivá menstruace, krvácení mimo cyklus, neplodnost, problémy po porodu, myomy, cysty, frigidita, hypersexualita, opakované potraty. Tradiční čínská medicína také může pomoci s alergií, cukrovkou, nadváhou, obezitou, únavou, zvýšeným cholesterolem, sníženou imunitou, nespavostí, bolestmi hlavy, chronickou rýmou, Crohnovou chorobou a mnoha dalšími problémy.

Jak probíhá léčba pomocí čínské medicíny

Před zahájením terapie je důležitá důsledná diagnostika problémů. Nejdříve se musí najít příčina nemoci. Úvodní vyšetření trvá přibližně jednu hodinu. Terapeut sestavuje anamnézu rodinou, dotazuje se vás na vaše problémy, změří pulz, prohlédne váš jazyk. Pulz a jazyk jsou v čínské medicíně důležitým diagnostickým nástrojem. Po základním vyšetření je stanovena diagnóza a navržen způsob terapie. K léčbě se může použít např**. fyzioterapie, akupunktura a dietetika.** Doba léčby je vždy individuální.

Kosmetika

Kosmetika zahrnuje např. služby mikromasáží, dynamické masáže, Jacquetovu masáž, aromaterapeutická masáž, enzymatická masáž a rejuvenaci pleti.

Mikromasáže

Mikromasáže jsou založeny na masáži očního okolí. Tyto masáže slouží k oddálení stárnutí, snižují prohloubení vrásek, zmenšují váčky pod očima. Mikromasáže mají pozitivní vliv na odstranění únavy očí, snižují nitrooční tlak, zlepšují zrak, působí proti bolestem hlavy. Napomáhají lepší průchodnosti dutin. Mikromasáže napomáhají proudění lymfatických tekutin a tím pomáhají odstranit toxiny z těla.

Dynamická masáž

Tato masáž je založena na podpoře lymfatického systému a krevního oběhu. Dynamické masáže zabraňují otokům a napomáhají tělu odstraňovat toxické látky. Kůže se stává více elastickou, oddaluje se proces jejího stárnutí.

Jacquetova masáž

Jacquetova masáž se užívá tehdy, pokud je narušen proces maštění pleti. Během této masáže se odstraňuje maz z vývodu mazových žláz. Tato masáž podporuje látkovou výměnu, pomáhá tělu zbavit se zplodin metabolismu a napomáhá zklidnit pleť. Jacqutova masáž je jednou z nejpoužívanějších speciálních masáží. Na začátku století byla popsaná Jacquetem a Leroym. Tato masáž je složena z malých, středních a velkých poštipů.

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž má výborné účinky na osoby trpící migrénou. Masáž je prováděna pomalými a lehkými tlaky za použití éterických olejů. Masáž je doprovázena příjemnou hudbou.

Enzymatická masáž

Enzymatická masáž pomáhá odbourat odpadní látky z pokožky, posiluje imunitní systém, krevní systém. Tato masáž také pomáhá pleti mastné. Pleť je po této masáži svěží a hydratovaná.

Rejuvenace pleti

Rejuvenace pleti neboli fotoomlazení je založena na aplikaci světelných impulzů. Světelné impulzy pronikají hluboko do pokožky a podporují tvorbu kolagenu. Kvalita pleti se výrazně vylepšuje, pokožka se stává jemnější a hebčí. Fotoomlazení také napomáhá zbavení se skvrn a začervenalé pokožky. Přibližně po 5 sezeních dochází k viditelnému zlepšení pleti. Rejuvenace se používá na oblast obličeje, krku, dekoltu, ošetření pokožky na hřbetech rukou.

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Pravá a levá mozková hemisféra se liší svými funkcemi. Levá hemisféra je lineární, symbolická, logická, sériová, matematická, verbální, orientovaná na lateralitu. Pravá hemisféra je intuitivní, náhodná, neverbální, fantazijní, smyslná, metaforická a emocionální. Kurzy kreslení pomocí pravé hemisféry vytváří netušené možnosti v oblasti kresby. Kurzem kreslení pomocí pravé hemisféry získáte nové zkušenosti, zážitky a zvětší se vám sebevědomí. Je to také způsob relaxace. Kurz trvá obvykle 3 dny. Nejdůležitější pomůckou v tomto kurzu je tužka a papír. Během kurzu se získávají znalosti o kresbě portrétu. Kurz je určen pro všechny od 12 let. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou ocení všichni, kteří chtějí hezky kreslit a obohatit svůj život o nové zkušenosti. Tento kurz také může sloužit jako příprava na talentové zkoušky na uměleckou školu. Kreslení se dá také využít jako terapie pro překonání psychických obtíží a stresu. Kurz přináší pomoc také dyslektikům a dysgrafikům. Stačí zakoupit darovací certifikát.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10695 (magazin-zdravi.cz#10083)


Přidat komentář