Sportovní a relaxační masáže - Brno střed

Kvalitně provedená masáž harmonizuje organismus jako celek, a pokud je prováděna pravidelně, zbaví člověka bolesti, uvolní napětí a může podstatnou měrou zlepšit zdravotní stav.

Sportovní,relaxační a mobilní masáže - Brno střed

Toužíte po uvolňující masáži, pro zpříjemnění dne, nebo uvolnění ztuhlých zad. Ale z časových důvodů se nedostanete ani do nejbližšího slušného masérského studia? Nebo se vám prostě jen nechce vytáhnout paty z domu? Pak je pro vás jasnou volbou mobilní masér. Pan Jan Mareček vám přijde provést luxusní masáž přímo k vám domů**. Zpříjemněte si dlouhou chvíli „než dopere pračka“. Vybírejte z široké škály masáží. Objednat se můžete na telefonním čísle +420 777 066 321 v době od 8:00 do 20:00. V případě, že telefon nezvedá, je to jen proto, že se právě plně věnuje klientovi, při nejbližší příležitosti zavolá zpět. Samozřejmě můžete zaslat také sms či email krecek.tlor@seznam.cz.

Více informací o Sportovní a relaxační masáže - Brno střed naleznete zde

Sportovní a relaxační masáže - Brno střed - Jan Mareček

Pro ucelenou představu o masérovi panu Janu Marečkovi, jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě poutavých odpovědí na následující otázky:

Můžete nám alespoň v krátkosti prozradit něco o Vás?

Narodil jsem se 1.5.1978 v Brně, mám vystudovanou Střední průmyslovou školu. A v současné době pracuji na hlavní pracovní poměr jako prodavač. Masírování je mou druhou prací. Kurz masáží jsem si udělal v Brně v INPROV v roce 2007, a další kurzy v Masérské škole u dr. Šimáčka. Trénuji Aikido Yoshinkan (Japonské umění sebeobrany), a také jsem členem metalové kapely Tisíc let od ráje, kde "zpívám". Také velmi rád cestuji, mým favoritem je Katalánská Barcelona a Japonské Tokio. A od roku 2015 jsem se dal na studium TČM (Tradiční Čínská medicína).

Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se pro seberealizaci v tomto odvětví služeb?

Mým podnětem k masírování bylo asi to, když jsem viděl mého tátu, jak napravoval záda mamince klasickým „prokřupnutím“, a pak jsem se setkal s dětmi, které měly lehká tělesná postižení. Bylo to na táboře a oni se tam porůznu masírovali. Ale hlavním impulsem bylo setkání s jedním masérem. Po jeho masáži, jsem si řekl, že bych to také rád uměl.

Jakým způsobem probíhá správný výběr masáže pro klienta?

Absolvoval jsem sice dost masérských kurzů, jako je třeba Dornova metoda, Fundované doteky, Reflexologie a jiné, ale jakou masáž použiji při masírování klienta, se většinou rozhodnu na místě a pak "ušiji" masáž na míru. Pokud samozřejmě klient nechce konkrétní techniku, pak mu ji provedu.

Rozšiřujete své služby? Jaké jsou aktuální možnosti?

Svoje služby stále rozšiřuji, absolvoval jsem kurzy: Reflexologie, Dornova metoda, Duhová masáž, Havajská masáž, Fundované doteky, Mobilizační techniky, Reflexní segmentová masáž, Bambusová masáž, Myofasciální techniky, Bowenova technika. A také čerpám různé techniky masáží od kolegů z Ukrajiny a ze zahraničí. V současné době jsem se dal na studium TČM, odkud již nějaké procedury používám, jako je baňkování či Moxa.

Jaké byly odezvy vašich klientů zpočátku?

Odezvy klientů byly kladné. Ale trvalo, než jsem si udělal stálejší klientelu. Proto jsem investoval čas do zdokonalení masérskými kurzy.

Dokážete masáží pomoci jak s psychickými, tak fyzickými problémy?

To je docela těžká otázka, dokáži i nedokáži. Z velké části si klient musí pomoci sám. Jsem schopen mu pomoci od tělesné bolesti, různými napravovacími technikami, při kterých se leckdy otevře a vyzpovídá se. Tyto tajemství zůstávají důvěrné a z velké části opravdu můžu být iniciátorem k pomoci k otázce psychické.

Dokázala by masáž zbavit nebo alespoň zmírnit depresi či migrénu?

Co se týká zmírnění deprese či migrény, masáž může pomoci, ale nemusí vyřešit problém. Migrény jsou leckdy způsobeny špatným stravováním a také třeba tím, že se dotyčný málo napil. Pokud je to způsobeno krční páteří, použiji techniku na uvolnění a nápravu. Deprese také může ustoupit, ale stačí leckdy vlídné slovo a dotek. Občas, se někdy někdo přijde jen tak vypovídat...

Existuje zdravotní omezení, při kterém by se masáž neměla provádět?

Zdravotní omezení samozřejmě jsou a existují. Jako je třeba Chřipka, silné nachlazení, TBC, vyhřezlé ploténky, kožní problémy... Také těhotenství do 3 měsíce. Proto se klienta ptám, zda-li je zdráv a co ho trápí.

Může se masáž provádět v těhotenství? Nemůže mít masáž při těhotenství negativní vliv na dítě nebo jeho zdraví?

Masáž v raném těhotenství se nedoporučuje, může jít i o ztrátu plodu ale po 3 měsíci masíruji, Zvláště nohy a bedra. Vše dle pocitů a potřeb těhotné. Je ovšem dobré, vyvarovat se některým technikám, bodů a silného tlačení.

Lze u Vás zakoupit dárkové poukazy s věnováním? Jakou částku si může zákazník zvolit?

Dárkové Vouchery používám, mám třeba Havajskou masáž za 800kč (do 2 hodin), a klasická "moje" masáž 700kč. A pak samozřejmě záleží na domluvě co by dotyčný chtěl a samozřejmě, také na tom, jestli k němu mám dojet autem a kam. Takže pak se ceny můžou i navýšit.

Masáž a její význam

Pod pojmem masáž rozumíme terapii, díky které se můžou za pomoci tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zlepšovat krevní oběh, zmírňovat bolest a stres a uvolňovat napětí. Masáž je tu snad od pradávna a je nejstarší formou terapie. Dotek má mocnou přirozenou léčivou schopnost, která je dostupná nám všem. Kvalitně a profesionálně provedená masáž nejenom že uvolňuje a dodává sílu unavenému tělu, ale také dává pocit jistoty a tepla. Díky masážím se posiluje citové pouto nejenom mezi rodičem a dítětem, ale stejně tak mezi partnery.

Význam masáže je opravdu velký. Provedenou masáží se ovlivňuje celkový stav organismu, a to nejenom tělesný, ale také duševní. Vlivem masáže dochází k urychleným odstraňováním povrchových, zrohovatělých vrstev kůže, a v důsledku toho se pokožka stává vláčnou, pevnější a zpomaluje se tvorba vrásek. Masáž je však dobrá a prospěšná k urychlenému vyprazdňování povrchových žil a mízních cév, čímž působí na zlepšení krevního oběhu. Ojedinělý účinek mají masážní hmaty na ztuhlá místa svalové tkáně. Pokud dojde k naprostému uvolnění svalu a k pravidelnému masírování, je možné zatvrdliny odstranit. Masáž působí i na nervovou soustavu. Lehce prováděná masáž má uklidňující účinky, kdežto rychlejší a silnější masáž působí povzbudivě. Díky masáži získáte dobrou náladu.

Druhy masáží

Existuje více než 100 druhů různých masáží, které vycházejí z nejrůznějších kulturních základů. Tyto druhy se však vzájemně prolínají. Dá se hovořit o základních typech masáže a to o plošné masáži, kterou dochází ke tření nebo posunu pokožky po spodních vrstvách a bodové, neboli tlakové masáži, při které se používá tlak prstů a jiných částí těla na konkrétní místo. K nejznámějším plošným masážím se řadí švédská masáž, reflexní masáž a aroma masáž. Nejčastějšími bodovými masážemi jsou akupresura a reflexologie, thajská masáž a japonská masáž shiatsu.

Sportovní masáž

Sportovní masáž se řadí k nejstarším léčebným prostředkům vůbec v historii lidstva. Již od pradávna se využívá k odstranění únavy a k celkovému osvěžení těla. Sportovní masáž je velmi důležitou součástí přípravy amatérských i vrcholových sportovců při předcházení vzniku trvalého poškození organismu. Sportovní masáž je upravenou formou rekondiční masáže a bývá doporučována před sportovním výkonem, ale i po něm. Díky sportovní masáži je navozena svalová aktivita a přispívá i k navození celkové duševní i tělesné pohody.

Sportovní masáž není vhodné podstupovat při zánětlivých a infekčních onemocněních, při nádorových onemocněních, průjmových onemocnění nebo onemocnění vnitřních orgánů, pokud trpíte záněty žil nebo křečovými žilami, jakýmkoliv akutním kožním onemocněním, nebo zánětlivým onemocněním kůže.

Klasická a relaxační masáž

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky, která působí okamžitě na tělesný a duševní stav masírované osoby. Vždy je nutné vycházet z individuálních problémů a tělesných dispozic konkrétní osoby, na základě čehož se přizpůsobí volba druhu jednotlivých hmatů. V průběhu prováděné masáže dochází nejenom k uvolnění masírovaného svalstva a k odstranění jeho ztuhlosti a bolesti, ale i k celkové tělesné a duševní relaxaci masírované osoby. Klasická masáž uvolňuje a prohřívá ztuhlé svalstvo, stimuluje nervová zakončení ve svalech a snižuje tak bolestivost a únavu. Díky klasické masáži dochází ke zlepšení oběhu, ale také k odstranění odpadních látek metabolismu. Masáž má však příznivý vliv i na centrální nervový systém, čímž působí blahodárně na celý organismus.

Relaxační masáž vychází z klasické masáže, ale je pomalejší a doplněna jemnějšími technikami a relaxačními pomůckami, kterými můžou být svíčky, aromatické oleje, příjemná hudba, což ještě víc působí na organismus. Relaxační masáž se doporučuje zpravidla k uvolnění napětí stresovaného organismu.

Reflexní masáž

Reflexní masáž je založená na reflexních bodech, které jsou na chodidlech a které odpovídají daným orgánům těla. Každý reflexní bod na chodidle je jakýmsi zakončením nervové dráhy. Tato dráha začíná např. v mozku a prochází orgány těla, a končí na chodidle. Reflexní masáž pomáhá zlepšovat činnost jednolitých tělesných orgánů.

Těhotenská masáž

Každá nastávající maminka ví, jak je těhotenství náročné a jistě by si ráda dopřála masáž, která jí uleví od bolesti a od celkové únavy. Vzhledem k tomu, že klasické masáže se v období těhotenství nedoporučují, existuje těhotenská masáž, kterou si může nastávající maminka dopřávat téměř až do porodu. Díky pravidelně masáži dochází k usnadnění průběhu těhotenství i porodu a i pro miminko je velmi příjemná, neboť ji vnímá jako příjemný podnět. Těhotenskou masáží dochází k uvolňování bolesti zad, šíje, otoku nohou a celkově přispívá k pohodě těhotné ženy. Těhotenská masáž také zabraňuje vzniku strií.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10698 (magazin-zdravi.cz#10144)


Přidat komentář