Profesionální poradenství péče o pleť - Kosmetika

Péče o pleť je jednou z nejzákladnějších pěstících procedur, kterou můžete svému tělu dopřát. Jak ale správně pečovat o pleť? S tím vám poradí profesionálové v kosmetickém studiu, kteří vás budou nejen hýčkat, ale poskytnou i své poznatky.

Jak být krásná

Jistě znáte různé televizní pořady nebo i seriály v časopisech, kdy se proměňují ženy. Pokud se najde šikovný tým profesionálů, tak proměna je často opravdu úžasná. Jenže, zpočátku je to dáno nalíčením. Po odlíčení mnohé ženy zase vypadají jako před tím. Nyní zabrousíme zase jinam. Zkuste si vzpomenout na některé známé ženy, které prošly změnou k lepšímu. Jako příklad si vezměme bývalou první dámu paní Dagmar Havlovou. Ta sice byla půvabná, i když se zhostila své role první dámy, ale během svého působení tzv. ještě více rozkvetla. Když dáme dva příklady dohromady, tak v obou hraje roli čas. Pokud žena nastartuje jiný styl líčení, jinou péči o pleť a vizáž, tak následně bez odlíčení vypadá lépe a posléze třeba nepotřebuje tolik make-upu. V tom tkví to tajemství půvabu. Pravidelná péče, která odráží krásu, jež pak nepotřebuje tolik líčidel nebo se dekorativní kosmetika používá jen k jejímu zvýraznění.

Kosmetické ošetření

V oblasti kosmetického ošetření existuje několik metod, které jsou základem pro zdravou a pěstěnou pleť.

Čištění pleti

Základem je čištění pleti. O tom si spousta lidí myslí, že to je způsob, jak z pleti setřít nečistoty pleťovou vodu, pleťovým mlékem, popř. čistícím gelem nebo pěnou. Čistění pleti, ale také může znamenat odstraňovat maz ze zanesených pórů, což známe pod frází „vymačkávání pupínků nebo černých teček". Všeobecně ale jako základ platí samozřejmě očista výše zmíněnými prostředky. Při tomto procesu se jednak pleť zbaví líčení a odstraní se maz, protože ten třeba smytím obyčejnou vodou a mýdlem nezmizí. Pokud použijete** speciální pleťovou vodu**, tak ta vám může stáhnout rozšířené póry, na suchou pleť je zase dobré** pleťové mléko**. Takto očištěná pleť je teprve schopná přijmout živiny z následných krémů nebo emulzí.

Aplikace krémů

Hydratace suché nebo zralé pleti. Tomu pomůže speciální krém, který se nanese na očištěnou pleť. Stejně tak lze využít i různých sér, které mají intenzivnější účinek. Na mastnou nebo aknózní pleť se zase osvědčily** emulze nebo gely, které pleť zvláční, ale nezamastí**. Při každé aplikaci pamatujte na to, ať máte mladou nebo zralou pleť, tak při roztírání za ni netahejte. Jemnými krouživými pohyby spíše směřujte rukama nahoru.

Ošetření akné nebo liftingové ošetření

Ošetření specifik pleti. Mladá kůže, která trpí pupínky chce jednak nejprve vyčistit pleťovou vodu, následně se obličej napaří, aby se pupínky uvolnily a poté se prsty odstraňuje maz. Mějte na paměti, že chcete-li si mačkat pupínky doma, tak mějte hlavně čisté ruce a na prsty použijte třeba ubrousky nebo kapesníky. Eliminujete tím zanesení nečistot a poranění, která způsobují jizvičky. Následně se může nanést ještě maska a krém, které pleť dočistí a zklidní.

Zralá pleť, která potřebuje mladistvou kúru zase vyžaduje aplikaci různých zvláčňujících přípravků. Zde se osvědčila zejména séra nebo různé přípravky v ampulkách, které mají intenzivní účinek. Liftingový efekt pak tyto přípravky mají v tom, že se jednak eliminují a vyhlazují vrásky, hydratuje se pleť, vypíná se pokožka, zlepšuje se její barva, zmírňují se otoky a odstraňují se odumřelé buňky.

Masáže obličeje a očního okolí

I když oči jsou součást obličeje, tak péče o ně je specifická. Kůže je jemná a citlivá, takže potřebuje jiné přípravky než okolní kůže. Proto také různé krémy na pleť mají v návodu dovětek, že se nemají používat kolem očí. Masáž kolem očí následně odstraňuje již zmíněné otoky a také kruhy pod očima, na které spousta lidí trpí. Rovněž se vyhlazují mimické vrásky.

Masáž celého obličeje je nejen účinná, ale i příjemná a skvěle se u ní relaxuje jako u klasické masáže zad.** Lymfomasáž** navíc také zbavuje pleť otoků, zvyšuje její pevnost a dodává jí barvu. Zároveň se pomocí peelingu dostávají ven nečistoty a pleť se tak čistí.

Estetické a dekorativní úpravy

Nejen různé ošetřující úpravy lze nalézt v kosmetických salonech. Můžete si dopřát řadu pěstících procedur, které vás zkrášlí. Jednak je to oblast, kde se trvaleji odstraňují nepříjemnosti (např. ochlupení) anebo se zde jedná o dekorativní líčení, které umocní účinky kosmetického ošetření. Mějte však na paměti, že vždy je důležité mít dobrý základ, což je dobře ošetřená pleť bez šupinek nebo pupínků. Ty se pak nehezky rýsují pod make-upem.

Depilace

Zbavování chloupků. Zejména pro ženy věčné téma. Pokud se chcete na delší dobu zbavit chloupků, tak využijte kosmetických služeb, které vás zbaví nežádoucího ochlupení na těle i obličeji.

Barvení řas a obočí

Máte nevýrazné rysy v obličeji? Můžete je zvýraznit pomocí barvení. Stačí jen decentně obarvit obočí a řasy, popř. řasy natočit a hned máte pronikavý pohled po celý den i noc.

Líčení

Pokud se bavíme o službách kosmetického salonu, tak nelze opomenout ani** líčení**. Zde vám totiž nabídnou nejen líčení dle typu momentu (klasické denní, večerní, na svatbu apod.), ale také vám poradí, jak se denně líčit sama. Dozvíte se tak např. jaké barvy vám sluší, jak si dělat správný tvar linek či jak si vykreslit plné rty nebo si pomocí růže zvýraznit obličej.

Služby kosmetického salonu nezahrnují jen pěstění od profesionála, ale rovněž se ze dozvíte, jak o svoji pleť můžete sami (i muži) pečovat. Odměnou vám pak bude zdravá a jemná pleť, která nebude potřebovat tolik make-upu, aby zakryl nedostatky a udělal vás krásnější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10676 (magazin-zdravi.cz#9864)


Přidat komentář