Prodej léčivých tělových svící a kosmetiky

Máte nějaké zdravotní problémy? Soustředíte se při léčbě nebo prevenci na přírodní produkty? Přírodní léčba má oproti moderním lékům jednu obrovskou výhodu, a to že nevyvolává vedlejší účinky.

Mám pro vás tip na** přírodní léčivé tělové svíce**, které lze používat k léčebným, preventivním, ale i relaxačním účelům.

Jak vznikly léčivé tělové svíce

Tělové svíce jsou známé již velmi dlouho. Původně se místo tělových svící používala smotaná kůra stromu naplněná bylinkami. Kůra však hoří hodně rychle. Kdo ví, jestli to byla náhoda nebo promyšlený záměr, ale časem lidé přišli na to, že ponořením ruličky stromové kůry do včelího vosku se hoření prodlouží a efekt tělové svíce bude díky tomu výraznější. Dnes už se k výrobě léčivých tělových svící stromová kůra zpravidla nepoužívá. Nahradilo ji smotané pláténko nasáklé včelím voskem, aby hoření svíce trvalo požadovanou dobu.

Jak funguje léčivá tělová svíce?

Existují metody podobné tělovým svícím, jako je moxování, což jsou doutnající suché bylinky, které mají za úkol prohřát určité místo na těle, nebo baňkování, což je léčba podtlakem vzniklým ve skleněné baňce přiložené na tělo. Tělové svíce však mají tu výhodu, že v sobě výše zmíněné metody kombinují. Při hoření tělové svíce vzniká komínový efekt – spodní část svíce je přiložená k tělu a díky podtlaku z těla vytahuje toxiny, záněty, podlitiny a údajně je možné ji použít také na léčbu cyst či kamínků. Zároveň včelí vosk, kterým je svíce napuštěná, působí na místo svými protizánětlivými účinky a díky pomalému prohořívání bylinek umístěných uvnitř svíce dochází k prohřátí místa, kde je svíce přiložená. Po dohoření svíce je možné její zbytek rozmotat a zkontrolovat jeho vnitřní stěny. Na vnitřních stěnách zbytku svíce se někdy může usadit hmota, jakási odpadní látka plná toxinů, která byla komínovým efektem vytažená z těla ven. Někteří léčitelé tuto hmotu dokáží prozkoumat a na základě složení hmoty tak dojít až k původu zdravotního problému.

K jakému účelu se používají léčivé tělové svíce?

Tělové svíce mají několik oblastí použití. Používají se především pro léčbu zánětů a také bolestí. Je možné je využít a jako preventivní odstranění toxinů z těla. V zásadě se** léčivé tělové svíce využívají** na:

 • Léčbu zánětů a otoků, podlitin, hematomů
 • Odhlenění, pomoc při odkašlávání a nachlazení, při chřipce a bronchitidě
 • Odstranění bolestí různého původu a lokalizace, například na migrény, bolesti v uchu, bolesti břicha, bolesti kloubů nebo zad, na bolesti naražených míst, jizev, menstruační bolesti. V zásadě na jakékoliv bolesti i neznámého původu, ovšem nikdy ne do otevřených ran nebo na sliznice.
 • Proti infekcím, plísním, jako antibiotikum.
 • Léčebná tělová svíce se užívá také na preventivní odstraňování toxinů z těla, které je velmi důležité pro očistu těla a pro předcházení nemocem.
 • Léčivou tělovou svící lze údajně také zmenšovat cysty a při pravidelném a dlouhodobém používání je i úplně odstranit.
 • Stejně tak lze léčivou tělovou svící užít na rozpouštění kamenů v těle.
 • Pro konkrétní účinky se hodí použití tělové svíce také na energetické body a dráhy, k tomu je ovšem potřeba jejich znalost.
 • Léčivé tělové svíce lze použít nejen pro léčení člověka, ale také pro léčbu zvířat, například psů, koček aj.
 • Pokud se zajímáte o tělesné energie a energetické body, mohla by vás zaujmout i další funkce léčivých tělových svící, kterou je odstraňování negativních emocí z těla

Podle čeho si vybrat konkrétní léčivou tělovou svíci?

Tělová svíce je dutá. Je vyrobená ze smotaného bavlněného pláténka a její vnitřek je tradičně naplněn bylinami. Léčivé tělové svíce se naplňují různými bylinami. Výběr konkrétní svíce tak závisí na tom, k jakému účelu je určená, resp. s jakým zdravotním problémem má pomoci. Na výběr jsou například tyto typy léčivých tělesných svící:

 • Léčivé svíce s cedrem – cedr má antibakteriální účinky, čistí dýchací cesty, odhleňuje a pomáhá odkašlávat, podporuje vitalitu organismu a doplňuje tělesnou energii. Z hlediska alternativní medicíny cedr doplňuje energii ledvin.
 • Léčivé svíce s tea tree – tea tree je australský strom, z něhož se vyrábí známý tea tree olej. Léčebné svíce s obsahem tea tree působí antisepticky, antibakteriálně, antimykoticky, tedy jako přírodní antibiotikum.
 • Léčivé svíce s kadidlem – kadidlo posiluje imunitní systém, napomáhá trávení, léčí choroby horních cest dýchacích, je antiseptické a působí hojivě.
 • Léčivé svíce s litsea cubea - lze je využít jako přírodní zklidňující sedativum. Také na posílení činnosti lymfy, žaludku, podporu trávení, na odplísnění organismu, léčbu akné, proti bolestem kloubů a hlavy.
 • Léčivé svíce s levandulí - hodí se jako relaxační svíce, pro zklidnění, léčbu nervového vypětí, stresu, ale také při průjmu, nachlazení nebo na léčbu artrózy.
 • Léčivé svíce s rozmarýnem – rozmarýn dokáže pomoci při tělesné únavě, slabosti, návalech, bolestech hlavy. Pomáhá také proti úzkosti. Dokáže podpořit prokrvení. Je vhodný také při revmatizmu, svalových bolestech či poraněních, podporuje hojení a pomáhá léčit čerstvé jizvy. Užívá se také při nachlazení, chřipce či bronchitidě
 • Léčivé svíce se santalem – santal působí jako antidepresivum, je vhodný při nervovém vypětí a při nespavosti. Santal má také antiseptické účinky a je proto vhodný při nachlazení a bronchitidě, usnadňuje vykašlávání. Stimuluje trávicí trakt. Je doporučován při zánětech sliznice nebo pohlavního a močového ústrojí. Není vhodný při ledvinových potížích a v těhotenství.
 • Léčivé svíce s meduňkou - jsou užívány především pro své uklidňující účinky, ale také na snížení horečky a podpory pocení při chřipce či nachlazení, pomáhají také při zažívacích potížích a povzbuzují srdeční činnost.

Kdy nepoužívat léčivou tělovou svíci?

Protože léčivé tělové svíce nebyly klinicky testovány pro malé děti, nedoporučuje se jejich používání u dětí mladších 3 let a také u těhotných žen. Rozhodně tělovou svíci nikdy nepoužívejte k léčbě otevřených ran – takové poranění vyžaduje lékařskou pomoc. Rovněž nepoužívejte tělovou svící na sliznice, tedy na léčbu zánětů v ústech a pokud ano, tak zásadně z vnější stany úst. V případě léčby zánětu v uchu dejte dolní konec svíce kousek před ušní otvor, ne přímo do ušního otvoru. Při léčbě ekzému postupujte podobně, čili konec svíce ne přímo na postižené místo ale kousek dál. Z hlediska jemnohmotných energií a energetických bodů se nehodí léčivé tělové svíce na použití v oblasti srdce, v místě kořenu nosu (čakra zvaná třetí oko) nebo na čakře, která je na temeni (vrcholku) hlavy.

Přírodní kosmetika

Přírodní kosmetické výrobky jsou vhodné pro každého, kdo dbá o své zdraví a také čistotu přírody. Když používáme kosmetiku, všechna nakonec stejně skončí v odpadní vodě. Čím více chemikálií kosmetika obsahuje, tím více se ničí životní prostředí, protože ani sebelepší čistírna odpadních vod všechny chemikálie z vody neodstraní. Přírodní kosmetika je velmi přínosná pro naše zdraví. Chemické látky z klasické kosmetiky si spolu s výrobkem nanášíme na kůži, do vlasů nebo si je dáváme i do úst. Jenže to našemu zdraví zcela jistě neprospívá. Další výhodou** přírodní kosmetiky** je to, že kromě hygienických účelů ji lze v mnoha případech využít i pro léčivé a ozdravné účely. Na výběr je dosti bohatý sortiment přírodní kosmetiky. Například koupelová mořská sůl zjemňuje a čistí pokožku, koupelové oleje ji udržují hydratovanou, vláčnou, pružnou a velmi jemnou. Pro boj ze stárnutím pleti se výborně hodí přípravky z živého kolagenu, který má tu jedinečnou vlastnost, že stimuluje kožní tkáň a vede tak ke zvýšené produkci vlastního kolagenu. Díky tomu živý kolagen nejen odstraňuje následky stárnutí kůže, ale bojuje také se samotnou příčinou stárnutí pokožky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10710 (magazin-zdravi.cz#10253)


Přidat komentář