Prodej české kosmetiky a přírodních produktů

Máte rádi přírodní výrobky? Dbáte na ekologii? Není vám lhostejné znečišťování životního prostředí? Pak by vás určitě mohl zaujmout obchod, kde si můžete nakoupit přírodní kosmetiku a výrobky ekologické drogerie.

Jestli dbáte na to, abyste se k naší planetě, k přírodě a k životnímu prostředí chovali šetrně, pak pro vás máme zajímavý tip na internetovou prodejnu s** přírodní kosmetikou, přírodní bio kosmetikou** a také** produkty ekologické drogerie**.

Česká certifikovaná přírodní kosmetika - CPK

Pro lepší orientaci mezi přírodními produkty vzniklo označení „CPK“, které znamená „certifikovaná přírodní kosmetika“. Protože označení přírodní kosmetika může být vykládáno různě a může tak dojít ke klamání spotřebitele, bylo vytvořeno speciální označení CPK - certifikovaná přírodní kosmetika v černém čtverečku, popřípadě podobné označení „CPK bio“ taktéž v černém čtverečku, které označuje certifikovanou přírodní kosmetiku vyrobenou v bio standardu. Tato označení byla zavedena českým občansko právním sdružením „Kontrola ekologického zemědělství o. p. s.“. Toto označení mohou nést pouze české kosmetické výrobky, které byly vyrobeny podle standardů vypracovaných díky spolupráci s experty na výrobu kosmetických produktů a odborníky na kosmetickou péči.

Co zaručuje označení CPK?

Pokud si zakoupíte kosmetický výrobek s označením CPK certifikovaná přírodní kosmetika v černém čtverečku, máte jistotu, že jde skutečně o přírodní produkty. Aby výrobky mohly nést toto označení, musejí splňovat následující kritéria:

  • obsahovat kvalitní rostlinné suroviny, které mohou být vypěstované v zemědělství, nebo sbírané ve volné přírodě
  • sběr rostlin ve volné přírodě musí probíhat šetrným způsobem s ohledem na zachování druhové rozmanitosti a stability přírodního stanoviště, kde je sběr rostlin prováděn
  • neobsahovat parafín, vazelínu ani jiné ropné produkty či silikony
  • neobsahovat syntetické vonné, konzervační a barvící látky
  • neobsahovat geneticky modifikované suroviny, čili být „GMO free“
  • neobsahovat chemické UV filtry, elektronové nosiče, ethoxylované suroviny
  • suroviny používané pro výrobu produktů ani konečné produkty nesmí být testované na zvířatech
  • nesmí být používány ani suroviny z mrtvých zvířat, jako například zvířecí kolagen a glycerin, vorvaňovina, norkový tuk a jiné
  • musí být zajištěna ekologická likvidace odpadů vzniklých při výrobě kosmetiky, ekologická únosnost výroby kosmetiky a obalové materiály musejí být recyklovatelné

Pokud výrobek nese označení „CPK bio“ taktéž v černém čtverečku, splňuje všechny výše uvedené podmínky a zároveň je vyroben v BIO standardu.

Výběr přírodní kosmetiky

Pokud si chcete vyzkoušet** certifikovanou přírodní kosmetiku**, tak vězte, že výběr je opravdu široký, ne-li ještě širší než u klasické kosmetiky. V péči o pleť jsou k mání například regenerační obličejové oleje, bylinné krémy, bylinné gely, éterické oleje, květinové pleťové vody, pleťové masky a peelingy, péče o rty a ústní dutinu, péče o zralou pleť, péče o suchou, mastnou, citlivou pleť aj. V péči o pokožku těla si lze pořídit například tělové pěstící a masážní oleje, sprchové gely a mycí krémy, hydrofilní mycí oleje, koupelové oleje, kokosovou péči, bio balzámy a další. Mezi další přírodní výrobky patří například množství druhů šamponů pro různé typy vlasů i speciální pro děti, balzámy na vlasy, přírodní parfémy, esence a deodoranty, vody a balzámy po holení, zubní pasty a další.

Ekologická drogerie

Při praní špinavého prádla, mytí nádobí nebo mytí záchodové mísy se běžně používají prostředky, které obsahují množství chemických látek. Chemikálie z výrobku po jeho použití odtečou do kanalizace, kde jsou v lepším případě z větší části zachyceny čističkou odpadních vod, avšak v horším případě se dostanou do potoků a řek, jak se tomu děje převážně na vesnicích, kde nemají kanalizace nebo čističky odpadních vod. Používáním ekologických čistících prostředků se však takovémuto znečišťování přírody dá zabránit. Na mytí nádobí je možné použít například gel na nádobí z mýdlových ořechů, na praní prádla prací gel z mýdlových ořechů nebo prací prášek z mýdlových ořechů a aviváž z rostlinných tenzidů. Na praní bílého prádla se hodí bělící prášek s mýdlových ořechů. K čištění záchodové mísy byl vyvinut speciální čistič z kyseliny citrónové a dalších rostlinných látek. Pro běžný úklid domácnosti, ale také odstraňování žvýkaček, skvrn od oleje, lepidla či inkoustu nebo dokonce i graffiti na neporézním povrchu se dá velmi dobře použít čistič z pomerančových terpenů a rostlinných tenzidů.

Co je to mýdlový ořech?

V mnoha ekologických mycích a pracích prostředcích se jako hlavní složka používá mýdlový ořech. Víte však, co je mýdlový ořech zač? Název mýdlový ořech je poněkud matoucí, neboť pro praní prádla se ve skutečnosti nepoužívají ořechy, ale prázdné skořápky ořechů. Jedná se druh asijského stromu rodu Sapindus, nejčastěji o Sapindus mukorossi, který je rozšířen především v Nepálu a v severní Indii. Skořápky tzv. mýdlového ořechu obsahují pěnivou látku zvanou saponin, díky čemuž se využívají k praní a čištění. Mnoho lidí, kteří vyzkoušeli praní pouze se samotnými skořápkami, byli výsledkem zklamáni. Aby bylo praní či jiné čištění nebo mytí mýdlovým ořechem skutečně účinné, ale přesto ekologické, je vhodnější využívat speciální výrobky z mýdlového ořechu doplněné o další rostlinné látky, které dohromady tvoří opravdu fungující výrobek.

Aromaterapie

Aromaterapie je léčba vůní. Určitě víte, že některé pachy jsou vám příjemné a proto je označujete jako vůně. Jiné vám nevadí, ale jsou i takové, pro které se mnohem více hodí označení zápach. V** aromaterapii** se ovšem nepoužívají vůně na které jsme zvyklí s běžného života, ale speciální éterické oleje.** Éterické oleje** se získávají z různých částí aromatických rostlin, například z květů, listů, semen, plodů, kůry nebo dřeva. Pro výrobu éterického oleje jsou využívány byliny, keře, i stromy. Éterický olej obsahuje mnoho účinných složek, jenž mají různou účinnost na organizmus. Podle konkrétního druhu éterického oleje se dá aromaterapie využít k ovlivňování dýchacího, nervového, imunitního nebo svalového systému našeho těla. Protože éterické oleje rychle vyprchávají, tak se míchají s jedlým rostlinným olejem, aby se jejich působení prodloužilo. Výslednou směsí olejů se poté provádí jemná relaxační masáž těla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10714 (magazin-zdravi.cz#10258)


Přidat komentář