Prodej biokosmetiky, éterických olejů, čajů a bylin

Biokosmetika, bylinné sirupy, bylinné čaje nebo éterické oleje. Všechny tyto produkty jsou vyrobeny z čistě přírodních složek, a tak nabízí lidskému tělu jedinečnou možnost jak se vyhnout chemickým nástrahám všude kolem nás.

Chcete podpořit své zdraví? Vyzkoušet nové přípravky pro tělo, které jsou vyráběny z čistě přírodních produktů? Tak vyzkoušejte biokosmetiku. Biokosmetika nabízí výjimečnou kvalitu a přírodní původ. Biokosmetika působí příznivě na lidské tělo. Dále můžete svůj zdravý životní styl podpořit aromaterapií s éterickými oleji nebo nákupem čajů a bylin.

Aromaterapie

Na začátek si vysvětleme, co pojem aromaterapie vlastně znamená. Aromaterapie se řadí mezi přírodní léčebné metody. Tato léčebná metoda je založena na využití esenciálních olejů extrahovaných z rostlinných zdrojů.

Jak aromaterapie pomáhá

Tato přírodní léčebná metoda má vliv na psychiku člověka. Pomocí aromaterapie můžeme zklidnit podrážděné nervy, aromaterapie nás může také povzbudit. Účinky aromaterapie jsou také v oblasti fyzických problémů. Aromaterapie působí např. při bolestech, nevolnostech, potížích s krevním tlakem.

Jaké je využití aromaterapie

Aromaterapie je velmi univerzální metodou. Esenciální oleje se používají při koupelích, inhalacích nebo k masážím. Vůně esenciálních olejů v aromaterapii působí na lidský organismus také jako antibakteriální látka. Aromaterapie se může aplikovat v podobě inhalací. Po vdechnutí éterických olejů se dostává čichový vjem do center v mozku, takto dochází k ovlivnění nervového systému. Éterické oleje mohou navodit zvýšení nebo snížení krevního tlaku, pocit tepla, chladu, osvěžení, uklidnění, povzbuzení, odstranit bolest hlavy atd. k inhalaci se používají aromalampy nebo inhalátory.

Éterické oleje se do našeho těla mohou také dostat přes pokožku. A tak např. masáže éterickými oleji velmi příznivě působí na celý organismus.  Éterické oleje je také vhodné aplikovat na bolavé svaly, klouby, při kožních onemocněních nebo jako podpůrné prostředky léčby.

Druhy éterických olejů a jejich účinky

Mezi nejoblíbenější éterické oleje se řadí např. santalové dřevo. Santalové dřevo má chladivou vůni s hojivými účinky, je velmi vhodné k podpoře soustředění a uklidnění. Myrha, jantar, šafrán a henna jsou látky velmi hřejivé, povzbuzující, používají se v chladných dnech a zimním počasí. Medová vůně přináší radost, mír, laskavost a celkovou pohodu. Magnólie, růže a fialka jsou vůně neutrální, vytváří atmosféru lásky a přátelství. Když budete chtít ochladit v horkých dnech, použijte jasmín nebo gardenii, které vás ochladí a přinutí k soustředění.

Bylinky a jejich účinky

Bylinky jsou léčivé rostliny, které mají velké možnosti ve využití. Bylinky mají pozitivní vliv na naše zdraví, krásu a také psychickou pohodu. Bylinky můžete zakoupit ve formě sušené, kapalné, samostatně nebo ve směsi. Chcete-li nakupovat bylinky, porozhlédněte se po bylinkářstvích, lékárnách, obchodech se zdravou výživou, v supermarketech nebo na internetu. Bylinky je možné užívat ve formě bylinných čajů nebo sirupů. Vyjmenujme si alespoň některé bylinky a popišme jejich účinky.

Máta z latinského mentha je odvozena ze slova mente – myšlení. Řekové totiž předpokládali, že nošení mátového věnce pomáhá k lepšímu myšlení a soustředění. Máta působí jako tonikum, stimuluje a osvěžuje. Máta pomáhá při nachlazení, snižuje horečku, dále je účinná proti křečím a při poruchách trávení, nevolnosti nebo nadýmání.

Další důležitou bylinkou je meduňka, ta je velmi účinná při strachu a depresi, pomáhá při potížích s trávením, které jsou způsobené psychikou. Po náročném dni vás meduňka vždy osvěží. Meduňka dále podporuje pocení a trávení, snižuje krevní tlak a zlepšuje spánek.

V domácnostech nachází často uplatnění levandulový čaj a to v podobě obkladů na popáleniny a pohmožděniny. V aromaterapii pomáhá levandule uklidnit podrážděné nervy, pomáhá bojovat s hysterií, depresemi a úzkostmi. Levandule snižuje krevní tlak, působí proti nespavosti, pomáhá proti chřipce a krčním infekcím, levandule vám může pomoci také při migréně.

Mateřídouška je bylinka, která pomáhá při kocovině, bolestech hlavy, špatném trávení, nervozitě a depresi. Mateřídouška nachází uplatnění také při nachlazení, menstruačních bolestech, posiluje imunitní systém, zvyšuje krevní tlak a navrací chuť do života.

Bylinné čaje

Bylinky je možné využít v podobě bylinných čajů každá bylinka má své specifické účinky a pomáhá léčit odlišný typ problémů. Na trávicí potíže a zklidnění nervů se hodí heřmánkový čaj. Šípkový čaj je vhodné popíjet v období chřipek, protože obsahuje hodně vitamínu C a posiluje imunitu. Proti nadýmání vyzkoušejte fenyklový čaj. Na nachlazení je vhodný čaj z černého bezu. Čaj z kopřivy snižuje hladinu krevního cukru a podporuje metabolismus.

průduškový čaj

Bylinné sirupy

Posílit váš imunitní systém můžete také pomocí bylinných sirupů. Bylinné sirupy přidávané do čajů vám zajistí maximální pozitivní účinek na vaše zdraví. I zde má každý sirup jiné účinky. Jmenujme alespoň sirup zázvorový, který pomáhá osobám s pálením žáhy. Sirup tymiánový je vhodný na střevní bakterie, plísně a pomůže vám podpořit trávení. Na průjmy se užívají sirupy bylinkové. Na dobrý spánek a deprese sirup meduňkový. Rakytníkový sirup je výborný na kloubní potíže. Na kašel vám pomůže sirup jitrocelový. Zabránit nadměrnému pocení můžete se sirupem ze šalvěje.

Biokosmetika

Ptáte se, proč se rozhodnout právě pro nákup biokosmetiky? Dáme vám jednoduchou odpověď. Biokosmetika nepoužívá žádné chemické látky a je tak vhodná pro pokožku citlivou nebo dětskou. Biokosmetika se vyrábí z přírodních složek, které dodávají pleti dostatek vitamínů.

Vybírat si můžete z kosmetických přípravků určených pro pleť, tělo, vlasy, dentální hygienu, dětskou kosmetiku, přípravky určené k opalování nebo dětskou kosmetiku. Biokosmetika určená pro péči o tělo nabízí sprchové gely, peelingové přípravky, koupelové oleje, tělová mléka a krémy, koupelové soli, hřejivé krémy kondicionéry, zábaly a masky na vlasy. Biokosmetika vám pomůže v boji s celulitidou nebo v péči o váš dekolt. Přírodní kosmetika může být vyráběna z kozího mléka, sladu, medu, čokolády, z mrtvého moře atd. Tento typ kosmetiky je velmi šetrný k lidskému organismu. Vyzkoušejte přírodní kosmetiku a nebudete litovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10705 (magazin-zdravi.cz#10245)


Přidat komentář