Prodej bezkontaktních teploměrů a biokosmetiky

Máte malé dítě nebo více dětí? Dělá vám problémy změřit dítěti tělesnou teplotu, protože se stále hýbe nebo se brání měření? Býváte u vás doma častěji nemocní? Vaše problémy velmi snadno vyřeší bezkontaktní teploměr.

Pokud máte malé dítě, pak to asi znáte. Děti bývají nemocné častěji než dospělí, protože jejich imunita je zatím ještě slabá. Aby se imunitní systém dítěte posílil a vyvíjel, naučil se být odolným a dokázal čelit různým infekcím a nemocem, musí si jimi nejdříve projít. Následkem toho si ovšem dětský organismus vytvoří potřebné protilátky. Díky tomu s rostoucím věkem dítěte jeho nemocnost klesá a tak snadno se už nenakazí.

Problematické měření tělesné teploty u malých dětí

Pokud je však malé** dítě nemocné** a vy mu potřebujete změřit teplotu, bývá to často problém a to tím větší, čím je dítě mladší. Nejhůře probíhá měření u batolat, které se, pokud jsou vzhůru, téměř neustále hýbou. Malé děti prostě nemají měření tělesné teploty rády a často to končí brekem nebo spíše křikem. I v případě dospělých může být měření tělesné teploty občas problematické, pokud se cítí velmi špatně nebo třeba také pokud zrovna spí a ve je nechcete budit, ale bohužel musíte, protože potřebujete** zkontrolovat tělesnou teplotu**.

Bezkontaktní teploměr

Bezkontaktní teploměr je, jak již název napovídá, takový teploměr, který se nepotřebuje dotýkat lidského těla, aby mohl změřit tělesnou teplotu. A jak se tedy měří tělesná teplota bezkontaktním teploměrem? Postačí přiblížit teploměr k tělu a namířit jej na střed čela nebo na břicho k pupíku, popřípadě i na jiná místa uvedená v návodu. Správnou vzdálenost přiblížení teploměru k tělu poznáte velmi jednoduše díky systému LED diod, které vyzařují dva světelné paprsky. Když namíříte teploměr na tělo, uvidíte na něm dva červené body, čili dva LED paprsky. Jak se bude teploměr přibližovat k tělu, dva paprsky se ve správné vzdálenosti, která je přibližně 3 centimetry od těla, spojí v jeden. Na těle tak uvidíte pouze jeden červený bod a díky tomu poznáte, že máte teploměr umístěn ve správní vzdálenosti od těla. V této pozici stačí teploměr podržet méně než 1 vteřinu a přesná tělesná teplota je změřena. Teplota se poté objeví na displeji teploměru. Co se týče LED paprsků, není třeba se obávat, že by mohly nějak ublížit a to ani v případě posvícení do očí. Nejedná se o laserové paprsky ale o zcela neškodné LED diody, které určitě znáte z různých zařízení, jako jsou některé vypínače na světlo, kontrolky na různých přístrojích, mívaly je i staré mobilní telefony jako indikátor signálu.

Výhody bezkontaktního teploměru

Mezi největší** výhody bezkontaktního teploměru** patří vysoká rychlost měření, vysoká hygiena měření a nepotřeba budit nebo jinak obtěžovat osobu, jejíž tělesnou teplotu chceme změřit.

Vysoká rychlost měření tělesné teploty

Bezkontaktní teploměr měří velmi rychle.** Bezkontaktní teploměr** postačí pouze přiložit k tělu podle výše popsaného způsobu a za okamžik kratší než jednu sekundu se vám na displeji teploměru zobrazí přesná tělesná teplota. Představte si že máte malé několikaměsíční dítě, které je nemocné. Když mu chcete změřit tělesnou teplotu klasickým teploměrem, který je potřeba vkládat do podpaží, do úst nebo do konečníku, a dítě při tom brečí, převaluje se, cuká nožičkami a ručičkami, je takové měření tělesné teploty hodně nepříjemným zážitkem pro vás i pro dítě. V případě bezkontaktního teploměru však postačí jen na kraťoučký okamžik přiložit teploměr blízko čela nebo pupíku nebo i na jiná místa popsaná v návodu teploměru a ihned znáte přesnou tělesnou teplotu.

Hygiena měření tělesné teploty

Klasický teploměr je potřeba přiložit do podpaží nemocného člověka, které bývá kvůli horečce dosti upocené. Už jen to samotné je poměrně nepříjemné. Pokud jsou doma dva nemocní, například při chřipce, určitě si umíte představit, jak nepříjemné je použít teploměr po někom jiném. Proto je potřeba teploměr desinfikovat nebo alespoň omýt. Malým miminkům se zase teplota měří v ústech, konečníku, popřípadě speciálním teploměrem v uchu, protože miminka teploměr v podpaží neudrží. Kvůli tomu je pak potřeba teploměr desinfikovat, aby nedošlo k přenosu choroboplodných zárodků, popřípadě je nutné dokupovat speciální jednorázové nástavce pro měření v uchu. A co teprve měření teploty v nemocnicích, kde je spousta infekcí a zárodků bakterií. A to už ani nemluvím o různých epidemiích. Všude tam je bezkontaktní teploměr obrovskou výhodou. Není potřeba, aby se dotýkal těla, nebo dokonce vkládal do úst či konečníku. Díky tomu je** bezkontaktní teploměr** maximálně hygienický. Při používání bezkontaktního teploměru odpadá nutnost po každém měření teploměr desinfikovat nebo sundávat a vyhazovat jednorázovou násadu a opětovně aplikovat novou. Díky bezkontaktnímu teploměru je zajištěna vysoká hygiena měření tělesné teploty a nepřenášení choroboplodných zárodků či infekcí, ať už doma nebo v nemocnicích.

bezkontaktní teploměr

Neobtěžující způsob měření tělesné teploty

Pokud nemocný člověk spí nebo mu není dobře, určitě velmi ocení, když nebude obtěžován nutností pravidelného měření tělesné teploty. Stejně tak malé děti měření tělesné teploty nemají rády a mnohdy ho přímo nesnášejí. Pokud máte malé dítě, možná už jste zažili ten „boj“ kvůli měření tělesné teploty klasickým teploměrem. Nebo když miminko spí a vy ho měřením tělesné teploty vzbudíte, začne nahlas plakat, křičet a bude trvat hodně dlouho, než se zase uklidní a usne. Díky bezkontaktnímu teploměru však odpadá nutnost budit dítě nebo dospělého člověka a poté ho ještě obtěžovat měřením teploty. Postačí teploměr pouze na okamžik přiblížit k tělu a teplota se ihned ukáže na displeji. V případě, že se miminko hýbe hlavičkou, je možné teplotu měřit také přiblížením k pupíku popřípadě i na jiných místech, která jsou popsána v návodu k teploměru.

Biokosmetika

Předpona „BIO“ je známá především díky bio potravinám. Bio může být ovšem také kosmetika nebo třeba i oblečení. Bio výrobky mohou nést toto označení, pokud byly vyrobeny způsobem ekologicky šetrným k životnímu prostředí a to od samotné přípravy půdy, přes pěstování rostlin a chov zvířat až po konečné zpracování výrobku. V kosmetice se používají různé výtažky z rostlin nebo rostlinné oleje. Pokud všechny nebo téměř všechny látky použité k výrobě kosmetiky splňují normy pro** bio výrobky**, může taková kosmetika nést označení biokosmetika. Pokud používáte biokosmetiku, chováte se nejen ekologicky, ale určitě tím prospíváte i svému zdraví, neboť biokosmetika neobsahuje škodlivé chemické látky používané při pěstování rostlin klasickým způsobem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10713 (magazin-zdravi.cz#10257)


Přidat komentář