Přístrojová lymfodrenáž a regenerační masáže Říčany

Když se řekne lymfodrenáž, nezní to možná příliš sympaticky, přesto se jedná o záležitost, která dělá z tuctových kosmetických salonů či fitness center něco výjimečného. Již jste tento zázrak zkusili?

Možná si myslíte, že se jedná o nějakou moderní metodu, avšak zklamu vás, lymfodrenáž už si něco pamatuje. Chcete vědět, co je vlastně lymfodrenáž a k čemu nám slouží? Nejprve tedy potřebujete vědět, co to vlastně lymfa je.

Lymfatické cévy jsou součástí krevního oběhu a mají za úkol sbírat nadbytečnou směs bílkovin, vody a odpadních látek. Pokud se však lymfatický systém poškodí, například při operaci, úrazu, ozáření anebo těžké infekci, může se pak následně zpomalit nebo dokonce zcela zastavit.

Podle odborníků má v současné době se správnou funkcí lymfatického systému problém cca 90% žen. Pokud lymfa nemá kam proudit, hromadí se v podkoží, čímž vznikají** otoky**. K otokům dochází nejvíce v průběhu dne a postižení trpí převážně otoky končetin. V oblastech otoků se pak často tvoří různé záněty a oteklé místo samozřejmě hodně bolí. Jednou z několika možností jak řešit léčbu těchto otoků, je lymfatická drenáž.

Co je lymfatická drenáž?

Speciální metoda, která spočívá v provádění rytmických krouživých pohybů, které rozproudí oběh lymfy. Proceduru vymysleli lékaři v šedesátých letech pro léčbu lymfedémů. Dnes se však využívá i pro jiné účely. Aktivací lymfatického systému dochází totiž i ke zvýšenému vyplavování tuků, toxinů a dalších škodlivin z těla. Zbavíte se proto tak i** celulitidy**, pomůžete své imunitě a svému hubnutí. Aby však lymfodrenáž dobře fungovala, potřebujete udržet svůj pitný režim na 2 – 3 litrech tekutin denně. Kde můžete tuto masáž absolvovat? Lymfodrenáž samozřejmě provádějí v nemocnicích v rámci rehabilitačního oddělení, kromě nich ale existují i soukromá zařízení, která masáže provádějí.

Ruční lymfomasáž

Hmatová technika, která postupně masíruje krční a tříselné uzliny. Masírováním uzlin dochází k jejich uvolnění a následnému vyprázdnění. Základem manuální lymfatické masáže je břišní dýchání, které napomáhá správnému okysličování krve.

Přístrojová lymfodrenáž

Lymfatická masáž přístrojem se provádí za pomocí speciálních rukávů nebo nohavic, které jsou součástí přístroje. Návleky se skládají z komor, kde se podle zvoleného programu plynule tvoří tlak. V rámci střídavých kontrakcí masírují ve vlnách celý povrch kůže a tím i lymfu v podkoží. Masáž tak napomáhá přesunu lymfatické tekutiny spolu s toxiny do krve, odkud je odváděna do ledvin a vylučována močí z těla ven.

Informace o lymfatické masáži

Délka terapie obvykle dosahuje 45 – 60 minut. Před zahájením přístrojové masáže je potřebné provést nejprve manuální lymfodrenáž. Výsledek klient cítí okamžitě. Správný efekt je potřeba zajistit dostatečným přísunem tekutin.** Přístrojová masáž** se provádí alespoň jednu hodinu po jídle a neměli byste ji přerušovat.

Po masáži počítejte s častějším močením, případně stolicí, suchem v ústech, bolestí hlavy, zhoršením pokožky a únavou nebo naopak se zvýšenou aktivitou. To vše může přetrvávat i několik dnů po proceduře, než se vaše tělo důkladně pročistí. Masáž není vhodná pro těhotné, nemocné se špatnou funkcí jater a ledvin.

Pozitivně působí na zrychlení toku lymfy, vyprazdňování tukových buněk, snižuje otoky, zvyšuje imunitu, urychluje vstřebávání toxinů, detoxikuje organismus, snižuje stres, urychluje metabolismus, zpevňuje podkoží a zpomaluje stárnutí.

Abhyanga a písková masáž

U Moniky Jarošové však máte možnost absolvovat i jiné procedury než–li lymfatickou masáž. Jednou z nich je i netradičně znící Abhyanga masáž. Tato základní ajurvédská olejová masáž podporuje celkovou relaxaci svalové tkáně, uvolňuje ztuhlé svaly, klouby, stimuluje krevní oběh a napomáhá odstranit problémy se spánkem, napětím, úzkostí, a také předchází řadě kožních problémů. Abhyanga má velice pozitivní vliv na nervový, imunitní systém a prospívá pokožce. Na masáž se používá směs za studena lisovaných kvalitních olejů z bylin, kůry stromů, semínek a různého ovoce ze Srí Lanky. Léčivé látky obsažené v olejích zajišťují maximální léčebný efekt. Abhyanga se často používá ve spojení s dalšími procedurami, jakou je například písková masáž. Písková masáž se provádí za pomoci měšců naplněných pískem a kořením. Terapie má pozitivní účinek na krevní, nervový a lymfatický systém.

Deeper Tissue Therapy – Hlubší tkáňová terapie

Tuto originální metodu má na svědomí irský terapeut Cahal Flynn. Tato kombinace několikametod má za úkol stimulovat uzdravování organismu. Tato technika má skvělé výsledky v oblasti úlevy od běžných pohybových potíží, přes problémy vnitřních orgánů, až po nemoci psychosomatického charakteru. Skládá se z několika procedur, které dohromady vytváří unikátní komplex, zbavující tělo toxinů a zlepšující průtok krve, kyslíku a vody.

Míčková facilitace

Možná jí zpočátku nebudete důvěřovat, leč je velice účinná. Užívá se jako podpůrná léčba neurologických, respiračních a ortopedických onemocnění. Autorkou této metody je Češka Zdena Jebavá. Při aplikaci míčkování nejde pouze o povrchovou masáž, dochází zde k reflexnímu působení na vnitřní orgány a celkovému zlepšení zdravotního stavu organismu. K míčkové facilitaci se používají speciální molitanové míčky.

Tadé svíce

Používání Tadé svíček náleží do skupiny prastaré čínské léčivé techniky noxování. Ručně vyráběné svíčky z kurkumy, včelího vosku, parafínu, bavlněného plátna a esenciálních olejů se přikládají na tělo, aby léčily. Po zapálení jejího horního konce vzniká podtlak, který působí na toxický odpad v podkoží. Podtlak vytáhne negativní enregii a uvolní cestu k odplavení jedů z těla. Procedura působí relaxačně a meditativně.

Masáž lávovými kameny

Je velice oblíbený specifický typ masáže, při níž se užívají nahřáté lávové kameny. Tyto kameny se pak pokládají na vybraná místa na těle anebo se jimi prohřívá a masíruje.** Lávové kameny mají pozitivní účinek na lymfatický systém, krevní oběh, relaxují, harmonizují a prohřívají tělo**. Tato metoda není vhodná pro těhotné, lidi s vysokým tlakem, křečovými žílami, s kožními infekcemi a po nedávno prodělané operaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10668 (magazin-zdravi.cz#9836)


Přidat komentář