Masáže, relaxace - Kolín

V době plné spěchu a stresu si každý zaslouží chvilku pro sebe. Jedním z nejefektivnějších způsobů relaxace je kvalitní masáž, která přináší úlevu jak po fyzické, tak duševní stránce.

Jste napjatí, unavení z práce a stres Vás zmáhá? Chcete chvilku jenom pro sebe, toužíte, aby o vás někdo pečoval a vy se oddávali nekončícímu odpočinku? Zamysleme se nad jednou z nejstarších a nejefektivnějších relaxací. Tou je rozhodně masáž.

Relaxace a zdraví

Obě tato slova shrnují to, co Vám masáž přináší. Je to terapie, kterou lze aplikováním tlaku na určité body na těle zmírňovat jak bolest, tak následky zranění. Zároveň však velmi pozitivně působí na uvolnění stresu a celkového napětí. Je velmi příznivá pro krevní oběh.

V každé kultuře se** metoda masáže** liší, proto existuje více než 100 různých technik.

Kdo je masér?

Masér ošetřuje osoby pomocí masáží. Ke své činnosti používá řadu specifických pomůcek, jako např. vibrační a masážní přístroje, oleje, ale jeho nejdůležitější kvalifikací jsou citlivé ruce a prsty. Krom toho je základním předpokladem** kvalitního maséra** umění naslouchat Vaším problémům a následná péče.

Jak si vybrat dobrého maséra?

Zde není na místě hodnotit pouze kvalifikační předpoklady, se svým masérem si musíte být vzájemně sympatičtí, přece jen se s plnou důvěrou svěřujete do jeho rukou. Než se však plně rozhodnete, neopomeňte zjistit reference, které Váš úsudek potvrdí.

Klasická masáž

Jako první si přiblížíme nejznámější metodu, která slouží k odstranění svalové bolesti, únavy a posiluje regeneraci organismu. U této masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky ve svalech (např. kyselinu mléčnou). Po klasické masáži můžete cítit bolest masírovaných míst, ale posléze nastává fáze uvolnění a příjemná úleva.

Klasická masáž má nesčetná pozitiva. Mezi základní patří prokrvení a prohřátí postižených míst. Regeneruje svaly po zátěži, efektivně odstraňuje jejich únavu. Pomáhá napravit nedostatky způsobené nesprávným držením těla, je dobrou prevencí pro bolesti zad a kloubů. Uvolní potní a mazové žlázy, kůži prokrví a tím zlepšuje zásobování těchto tkání kyslíkem a živinami. Zároveň celkově podporuje krevní oběh. A samozřejmě nepostradatelně posiluje duševní kondici.

Baňková masáž a terapie

Baňkování je populární metoda, sloužící k odstranění blokád ve svalech. Uvolnění má ohromný význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. Ošetřují se zejména záda, ale baňky lze přiložit i na jiné části těla. Baňkování velmi napomáhá při revmatizmu. V poslední době se tato metoda dostala do podvědomí díky** příznivým účinkům při odstraňování celulitidy**.

Masáž lávovými kameny

Stejně jako většina masáží, i tato má svůj původ v Číně, zároveň však na Havajských ostrovech. Na tělo masírované osoby se pokládají kameny o teplotě 35 – 40°C. Klient teplo, které se pomalu příjemně rozlévá, pocítí po celém těle a poté následuje blahodárné uvolnění. Teplo a masáž velmi pozitivně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost nebo napomáhá při bolestech hlavy. Tento druh masáže s kameny velmi efektivně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Čokoládová masáž

Sbíhají se Vám sliny při pomyšlení na čokoládu, a co takhle dopřát si jedinečnou masáž, u které je hlavní přísadou čokoláda.  Čokoláda obsahuje mnoho užitečných prvků pro lidský organismus. Tato luxusní procedura slouží k vyhlazení a zkrášlení pokožky. Díky čokoládovému zábalu tělo vstřebává potřebné látky jako hořčík, vápník nebo fosfor a měď. Určitě nejdůležitější jsou však antioxidanty, které mají příznivý vliv na srdce a posilují imunitní systém. Neopomeňme ještě endorfiny, hormony štěstí, které se v těle uvolní po užití čokolády, proto má tato terapie tak** pozitivní vliv na psychiku.**

Medová masáž

Pro milovníky sladkého zde máme další lahůdku. Záda masírovaného jsou potírány horkým, voňavým medem, který je následně pomalými pohyby vmasírován do kůže klienta. Díky výživným látkám dochází k vyplavování toxinů z těla. Medová masáž napomáhá při stresu či chronických onemocněních. Efektivně zasahuje proti stárnutí pleti a akné. Zlepšuje celkové prokrvení organizmu a dodává energii při vyčerpání.

Skořicový zábal

Je velmi účinná, skořicí provoněná procedura, působící především při tvarování postavy a proti celulitidě.

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda zahrnuje velmi jemnou manuální terapii, která dokáže obratle a klouby vrátit zpět do jejich původní polohy. Účinně se zbavujeme fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Tato metoda je zároveň velmi šetrná a efektivní. Zároveň přináší okamžitou úlevu.

Breussova masáž je určena péči o meziobratlové ploténky. Pohyby při této terapii jsou opět velmi pomalé, táhlé a příjemné. Uvolňuje jak tělo, tak i mysl.

Anticelulitidová masáž

Celulitida je zvláštní hrudkovitá forma tuku, která se ukládá převážně v podkoží u žen. Pro svůj typický vzhled se nazývá „pomerančová kůže“. Nezáleží na typu postavy, jedná se o kosmetický problém. Celulitida má několik stádií, a je třeba se zamyslet, zdali jsme udělali vše proto, abychom se jí zbavily.

Liftingová masáž neboli anticelulitidová ozonová masáž je velmi účinná masáž proti celulitidě a pro vypnutí pokožky, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Při této proceduře se stimulují podkožní tukové struktury, tímto se ovlivňuje hluboký krevní oběh. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a tím dochází k lepšímu vstřebávání tuků.

Chamti - antistresová, indická masáž hlavy

Tato terapie napomáhá ulevit od bolestí hlavy, migrény, nespavosti, hučení v uších, ale především napomáhá duševnímu zdraví a odplavuje stres. Tato masáž působí opravdu jako lék, který plně nahrazuje a navozuje dlouhodobý pozitivní stav. Zároveň odstraňuje různé bolesti a nahromaděné napětí ve svalech krku a ramen.

Masáže ovocnými, bylinnými a rýžovými měšci

Jedná se východoasijskou původní techniku, která aktivuje všechny buňky v těle a probouzí jeho smysly. Uvolňuje napětí, zatuhlé svaly a napomáhá při bolestech kloubů. Pomáhá zvýšit celkovou tělesnou i duševní pohodu.

Ovocné měšce jsou teplé měšce plněné exotickým ovocem a aromatickým kořením, všemu zároveň napomáhají bylinné oleje. Vše dohromady vás naplní potřebnou energií a vitalitou.** Bylinné měšce** jsou plněné směsí bylin, které jsou nahřívány v páře a uvolňují léčivé látky. Rýžové měšce – tato procedura je především o jemném dotyku a péči, dokáže ojedinělým způsobem dostat do těla léčivé masti a oleje a přitom šetrně zachází i s bolestivými místy na lidském těle.

Každý z nás si zaslouží příjemnou chvilku pro sebe, které jej odvede a uvolní od každodenního stresu. Vyberte si jednu z mnoha druhů masáží a nechejte se hýčkat i vy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10675 (magazin-zdravi.cz#9862)


Přidat komentář