Masáže a lázeňské procedury - Chomutov

Jste neustále v jednom kole, nevíte, co zařídit dřív, pracujete pod tlakem a zažíváte stres? Stop! Vypněte a dopřejte si relaxační chvilku plnou klidu, uvolnění, regenerace, a to vše v příjemném prostředí.

Uspěchaná doba

Žijeme v uspěchané době, v práci jsou na nás kladeny stále náročnější požadavky, různé úkony musíme zvládat bezchybně a v kratším časovém intervalu než dříve. Mnohdy jsme vystavování stresu, naše mysl je pořád ve střehu a stále dostává impulsy k maximálnímu soustředění. Doma na nás pak čekají domácí a rodinné povinnosti. Naše tělesná schránka na tom není o moc lépe. Nedodržujeme správnou životosprávu, jsme pohodlní a málokdy máme chuť a čas zlepšovat naši fyzickou kondici. Často nám také schází dostatečné množství spánku. Brzy se dostaví přetrvávající únava a ochablost nebo mnohdy i strnulost svalového aparátu. Nemyslíte, že by to chtělo nějakou změnu? Věřím, že každý z vás, když bude chtít, si dokáže vyšetřit alespoň malou chvilku pro** relaxaci či regeneraci** a nemusí nechat tento neblahý stav zajít až do krajností.

ANDĚLSKÝ ZÁBAL** **

procedura zahrnuje:

 • lazebnické omytí vodou s koupelovou solí
 • aplikace cukrového peelingu
 • masáž tělovým krémem
 • křišťálová masáž obličeje

ANDĚLSKÁ MASÁŽ** **

procedura zahrnuje:

 • lazebnické omytí
 • aplikace peelingu
 • relaxační masáž vzácným olejem

BAHENNÍ ZÁBAL

Termické bahno z toskánských lázní velmi účinně formuje postavu štěpením tukových buněk, odvádí zadržovanou vodu z podkoží a tím dochází k tlumení projevů celulitidy. Pro zeštíhlení se aplikuje na zadeček, stehna, boky a bříško. Tento zábal je spojen s relaxační masáží zad. Pro výrazný účinek doporučuji opakovat 6-10krát.

Terapie čokoládou - Královna relaxačních procedur

Při napětí, rozrušení či potřebě zlepšit si náladu často sáhneme po kousku čokolády. Čokoláda zahání chmury a není náhodou, že jedna její složka je vyplavována v mozku zamilovaných. Už staří Májové přisuzovali kakaovým bobům afrodisiakální účinky a boby byly též symbolem plodnosti a úrody. Čokoláda obsahuje: fenyletylamin, který způsobuje dobrou náladu vápník a hořčík, příznivě ovlivňují napětí organismu teobromin uvolňuje cévy vitamíny, minerály, antioxidanty. Čokoládová procedura výrazně tonizuje a vyhlazuje pokožku, zpomaluje stárnutí pokožky, zbavuje ji šupin, krásně vás uvolní a přinese dobrou náladu.

Postup procedury:

 • úvodní vtírání oleje
 • kávový peeling
 • kokosová masáž teplým olejem na vypnutí pokožky
 • relaxační masáž čokoládou
 • zábal v čokoládě

Procedura zahrnuje oštření nohou ze zadu, hýždí a zad.

Terapie čokoládou

Anticelulitická masáž s ozonovým zábalem

Nejedná se o lymfatickou masáž, ale masáž proti celulitidě, která účinně působí na tukové buňky. Podpořena je zábalem. Tato masáž nepatří do kategorie relaxačních, ale jde o hloubkovou intenzivní techniku efektivních hmatů, které odstraňují nepříjemné hrbolky na nohou, hýždích a bocích. Masáž je zakončena ozonovým zábalem. Ozonový gel dodá pokožce kyslík, vypne buňky a prokrví ošetřená místa. Při potížích s výskytem celulitidy se doporučuje vybrat kůru 10-ti masáží. Na masáž je vhodné docházet 2-3x týdně a celou sadu zopakovat 2x do roka.

Kůru je důležité podpořit několika zásadami:

 • pitný režim - 2 - 3 l vody bez bublin a minerálů, bylinné čaje, zeleninové šťávy
 • ranní kávu nahradit vodou s citronem
 • vynechat z jídelníčku - cukr, uzeniny, instantní potraviny, bílé pečivo, tučná masa, příliš soli
 • preferovat - ovoce, zeleninu, bílá masa, celozrnné pečivo, luštěniny, nízkotučné mléčné výrobky
 • nenosit těsné oblečení - zabraňuje odtoku toxinů
 • střídavé sprchování teplou a studenou vodou, masáž sisalovou rukavicí
 • a především POHYB

Nabídka poskytovaných služeb pana Vavrušky:

Regenerační a sportovní masáže

Masáže jsou nejstarším léčebným prostředkem užívaným již po tisíciletí k odstranění bolesti, nastolení dobré nálady a zotavení svalstva. Představují výborné obohacení péče o lidské tělo a jeho zdraví, pokud je Váš život plný stresu a pracovního vypětí stávají se neodmyslitelnou součástí relaxace.

Hlavní z pozitivních účinků spočívá ve zlepšení prokrvení, tím se urychluje přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšenému odplavování odpadních látek zadržovaných ve svalech. Urychlujeme tedy celkovou regeneraci organismu. Kromě fyzického působení mají také velmi blahodárný vliv na naši mysl. Dochází k celkovému uvolnění, odstranění únavy a stresu, ten je obvykle hlavní příčinou ztuhlého a bolavého svalstva zejména v oblasti šíje a ramen. Pravidelnou masáží snižujeme nahromaděné napětí, staženým bolavým svalům navracíme zpět jejich pružnost a tím nastává kýžená úleva. Po masáži se cítíme mnohem spokojenější, pozitivnější a máme více energie.

Ruční - manuální lymfodrenáž

Eliminuje celulitidu (tzv. pomerančovou kůru) tím, že zbavuje postižené oblasti – především stehna, boky a hýždě – nahromaděných toxických látek a přebytečné vody a rozbourává tukové buňky. Tato masáž povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje svalový tonus a vyhlazuje kůži, stimuluje krevní a lymfatický systém, jež jsou zodpovědné za detoxikaci organismu. Mechanickým působením na tukové vrstvy v riskantních partiích se rozrušují tukové buňky a dochází k rychlejšímu vstřebávání tuků. Výsledkem je hladká kůže, zmenšení objemu v centimetrech a mladší vzhled.

Masáž plosky nohy

Při masáži plosek se mačkají reflexní body na nohou. Při stlačení bodů dochází k prokrvení orgánů a velké úlevě v chodidlech. Jelikož se nohám dostává denně velké zátěže, je třeba se jim věnovat. Reflexní masáž pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah, a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů.

Reflexní masáž se doporučuje pravidelně, protože je třeba povzbudit organismus k regeneraci a snížit každodenní zátěž.

Chiromasáž

Působí na vrásky a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů.

 • zpomaluje stárnutí pleti
 • brání vzniku vrásek
 • podporuje regeneraci
 • zvyšuje pružnost pokožky
 • má pozitivní vliv na psychiku
 • snižuje napětí v obličeji
 • zlepší krevní oběh
 • omlazuje

Masáž se aplikuje i v oblasti krku a dekoltu. Zvyšuje tak hydrataci a buněčné zásobování vodou, zatímco stimuluje proces redukce vrásek a zlepšuje zdravou barvu pleti.

Regenerační aroma masáž

Je nejvhodnější při bolestech zad a krční páteře. Přináší celkovou úlevu, přímo ovlivňuje nervovou soustavu a hormonální systém, zlepšuje krevní oběh a povzbuzuje metabolismus, poskytuje regeneraci sil po jakékoliv zátěži - fyzické i duševní. Regenerační aroma masáž působí při prevenci úrazů a nejrůznějších zdravotních problémů, zpomaluje stárnutí a jeho příznaky (napíná a vyhlazuje kůži, zpomaluje vznik vrásek, tím vším přispívá k lepšímu a mladšímu vzhledu člověka).

Masáž těhotných žen

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších, ale také jedno z nejvíce "změnových" období v životě ženy. V žádném jiném životním období není žena vystavena tolika tělesným, citovým a sociálním změnám jako v těhotenství.

Masáž lávovými kameny

Masáž teplými lávovými kameny (hot stones) je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se za pomoci speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje. Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a pro klienty se stává nezapomenutelným zážitkem.

 

 

Masáže lávovými kameny

Masáž a její blahodárné účinky

Všechny negativní vlivy, které na vás během dne působí, zapříčiňují kumulování toxinů v těle. Nejpřirozenějším a nejšetrnějším způsobem, jak se těchto škodlivých látek zbavit a předejít tím dalším následkům, je absolvování** masáže**. Masáž napomáhá nejen tělesné schránce, ale také i mysli, tudíž vás harmonizuje jako celek. Masáž vám může pomoci v mnoha oblastech:

Kůže

Kůže na lidském těle funguje jako jakýsi obranný štít proti vnějším vlivům. Je nesmírně důležité, aby správně plnila všechny své funkce a bránila tělo před choroboplodnými zárodky. Díky masérským tlakům a hmatům dochází v kůži k určitým pochodům, které revitalizují a zdokonalují její činnost. Při masáži dochází k přirozenému a efektivnějšímu promaštění kůže, jelikož se vylučuje větší množství tuku z mazových žláz. Tím se mimo jiné předchází vysoušení pokožky a jejímu stárnutí. Dále také dochází k vylučování potu, jelikož kůže také usnadňuje ledvinám odvod škodlivých látek. Zlepšuje prokrvování pokožky, dochází k lepšímu zásobování kyslíkem a dalšími nezbytnými látkami.** Teplota pokožky** se zvyšuje, stává se hladkou a pružnou. Taktéž dochází k odbourání tukových polštářků, je tedy i účinným řešením v boji proti celulitidě.

Šlachy

Masáž je účinným prostředkem při předcházení a léčení zánětu šlach. Ze šlach odvádí škodlivé látky, které se zde mohou hromadit při velké námaze nebo naopak při nečinnosti. Napomáhá vám k odbourání bolesti, ztuhlosti a zduření, jež jsou doprovodným jevem při zánětu.

Svaly

V místech, kde v těle přecházejí šlachy ve svaly, můžete mnohdy pocítit nepříjemné a bolestivé zatuhnutí, které vás limituje v každodenních činnostech. Masírováním těchto míst dojde k požadovanému uvolnění, odstranění bolesti, a obnovení přirozeného výkonu svalstva.

Klouby

I v kloubech se mohou nahromadit škodlivé látky, jež navozují bolestivé pocity, omezují pohyblivost kloubu a zapříčiňují ochabování svalstva. Šikovné ruce odborníka na masáže dokážou navodit zrychlení krevního oběhu, zlepšení prokrvení, odbourání škodlivin, což má pak za následek zlepšení pohyblivosti a zmírnění bolestivosti kloubů a jejich okolí.

Srdce

Při masáži jste naprosto uvolněni a v klidu, srdeční stahy se prohlubují. Prostřednictvím masáže pak dochází k rychlejšímu toku krve z koncových částí přímo do srdce, tepenný oběh se zrychluje. V mízním systému se pak aktivuje rychlejší odplavování škodlivých látek.

Zažívání

Masáží si také můžete pomoci od některých zažívacích obtíží. Masírování totiž aktivuje vylučování většího množství žluči a taktéž zlepšuje rytmické smršťování svalstva trávicího ústrojí.

Vylučování

Stejně tak jako podporuje masáž odvod škodlivých látek přes kůži, dochází ke stejnému efektu i prostřednictvím vylučovacích cest. Masáž vyvolá větší odvod vody z těla a s ní i již zmíněných škodlivých látek.

Psychika

Velmi důležitý a** blahodárný vliv také mají masážní prvky na nervovou soustavu**. Při absolvování masáže dochází k vyplavování endorfinu (tzv. hormonu štěstí), odbourání stresu, odstranění nespavosti a eliminaci bolesti hlavy. Po masáži se vám dostaví pocit odreagování a nabrání sil pro další zátěžové podněty.

Jak postupovat před masáží?

Jestli-že má mít masáž co nejefektivnější účinek je zapotřebí dodržovat několik pravidel před jejím uskutečněním:

 • Absolvovat před masáži sprchu, aby se do pokožky lépe vstřebávaly silice obsažené v masážních olejích. Neměli byste si však dopřát horkou koupel, jelikož pak se oleje příliš rychle vpijí do pokožky.
 • Nepoužívat deodorant ani tělový sprej, jinak dojde k uzavření póru a k nemožnosti vstupu léčebných látek do pokožky.
 • Alespoň hodinu před masáži už nejíst či nedávat si žádné velké jídlo. Tělo by se pak soustředilo na proces trávení a nedošlo by k požadovanému uvolnění.
 • Nepít alkohol a neaplikovat jiné omamné látky.
 • K dosažení lepšího efektu je také vhodné absolvovat masáž alespoň dva krát až čtyři krát měsíčně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10692 (magazin-zdravi.cz#10075)


Přidat komentář