Konopný obchůdek online

Úžívání konopí samostatně je protizákonné, nicméně existují výrobky z konopí, které mají samo o sobě nesčetné množství příznivých léčivých účinků na lidské tělo, jak při nemocech, tak jako prevence.

Konopí a produkty z něj vyrobené jsou poměrně často diskutovanou oblastí, pokud jde o omamné látky s léčebnými účinky. Existují lidé, kteří podporují pěstování konopí pro léčebné účely, na druhou stranu jsou i ti, kteří jej odsuzují. Ovšem mezi ně patří i početná skupina lidí, která na problematiku přistupuje stylem, že je jim to jedno. Každopádně co se týče nakládání s konopím, to není až tak jednoduché a neomezené, naopak je stanoven zákon, který určuje a zakazuje neoprávněné užívání. Musíme zmínit, že konopí je omamná psychotropní látka, přičemž užívání jí za účelem povzbuzení, může mít i devastující účinky. Především, ale má výrazně účinné látky, které působí na zdraví člověka, dá se říct, že je to z mnoha důvodů lepší než různé léky složené z chemických látek, které ještě k tomu mají i vedlejší účinky. Přece jen je konopí rostlina a pokud není chemicky upravována a je pěstována za přírodních podmínek, jeho zpracování pro léčebné účely můžou pomoci mnoha lidem, jenž trpí různými projevy onemocnění.

Léčivé konopí

Již několikrát v minulosti byly prokázány pozitivní účinky konopí na lidský organismus. Nejen při vážných a chronických nemocech, ale i dalších nepříznivých projevech. Konopí je skutečně všeobecnou léčivou rostlinou pro mnoho chorob a potíží, samozřejmě zde může vznikat návyk, ale při správném dodržení dávkování by mělo být vše pod kontrolou.

Co vše konopí umí

Známé jsou například účinky při Parkinsonově nemoci, roztroušené skleróze, kde výrazně zmírňují projevy nemoci a nemocnému tak usnadňují život, ale třeba i u epilepsie, u glaukomu, dokonce také u AIDS, nebo poruchách soustředěnosti, psychických potížích, migrénách, chronických bolestech, nemoci svalů a mnoho dalších nemocí a chorob, se kterými si konopí dobře poradí.

Jaké jsou přípravky z konopí pro léčbu?

Samozřejmě že se vyrábí produkty z konopí, které při podávání zmírňují příznaky nemocí, nebo chorobu zcela léčí. Prášek z konopí se podává zejména u Parkinsonově nemoci. Dále konopný sirup je perfektním léčivem pro záněty kůže a vážné kožní nemoci. Nejen, že uklidní bolestivé místo, především ránu desinfikuje a výrazně urychlí hojení. Konopný olej se spíše užívá preventivně, jako doplněk stravy, anebo je pak díky svým účinkům v kosmetice na pleť, pokožku, vlasy nebo nehty. Konopný olej je skvělý při ekzémech a podobných problémech s kůží, jako třeba akné a jiné.

I méně známé konopné máslo

Konopné máslo není sice tak známo a propagováno, avšak působí příznivě právě při chronických bolestech, potížích se zažíváním nebo při depresích. Užívá se obvykle při jídle, a nejlépe před spánkem, aby tak své účinky projevilo nadmíru. Nejpropagovanější z konopných léčivých produktů je konopná mast, která je všeobecným lékem proti mnoha nemocem, projevům a dalším nekalostem spojených s potížemi se zdravým. Účinky, které konopná mast má, je mnoho. Existuje však několik druhů mastí, které také rozdělujeme a určíme dle potřeby.

Konopné nápoje

Nápoje se obvykle dělí na alkoholické a nealkoholické a co se týče nápojů z konopí, není to jiné. Pokud jde o alkoholické nápoje konopné, pak je nabídka široká, zájemce si může vybírat z konopného vína, nebo také piva. Dále je v nabídce konopná medovina, likér, energy vodka i silnější alkoholické nápoje jako jsou rumy nebo absinthy z konopí. Nabídka je opravdu pestrá, což u nealkoholických nápojů z konopí tak časté není. Lze vybírat mezi sirupem či konopným čajem a  překvapivě – také konopnou kávou, neboli kávou z konopí.

Konopné potraviny

Konopné semínko

Co se týče potravin z konopí, jasně v oblíbenosti vede konopné semínko. A nemusíte nabývat obavami, že konopné semínko je něco proti zákonu. Naopak, jde o produkt semene Konopí setého, potravinářsky schváleného, neobsahující THC. Konopné semínko je naopak bohaté na mnoho vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek, které velice pozitivně působí na lidský organismus. Například pokud se chystáte na večírek, oslavu, kde se zajisté bude podávat alkohol, jako základním prvkem by mělo být předem se připravit a požít konopné semínko, neboť to následně snižuje vstřebávání alkoholu do krve a pomůže tělu se s alkoholem mnohem lépe vyrovnat. Také je konopné semínko skvělým přípravkem proti vysokému obsahu cholesterolu v krvi, a tak výrazně prospívá zdravému životnímu stylu a vůbec zdraví globálně.

Konopné pamlsky

Z konopí se také vyrábí mnoho dalších potravin, jako je mouka, těstoviny, ale také oblíbené pamlsky a sladkosti. Existují gumové konopné cukrovinky, konopné čokolády, lízátka, bonbony, dropsy, chipsy či konopný chlebíček. Zkrátka výrobků je spousta, takže je možné je kombinovat a pravidelně užívat.

Konopná kosmetika

Jak už bylo výše uvedeno, z konopí se vyrábí řada produktů účinných na pleť a pokožku, vlasy, nehty a mnoha jiných. Samotná kosmetika z konopí je dost vyhledávanou právě pro své skvělé účinky na pokožku, obzvlášť při zánětech a jiných problémech kůže. Mezi výrobky mají velké místo nejen masti, ale také krémy, gely či oleje. Dost často jsou vyhledávané mýdla, balzámy, vlasové vody, nebo vody ústní, šampony a mnoho dalších a dalších produktů s obsahem konopí, které tak výrazně podporují nejen pevnost pokožky, ale i její zdrav. Vlasům dodává konopí pružnost, pevnost, sílu a celkově kosmetika z konopí působí dobře na tělo.

Konopný textil

Konopí je rostlina pro mnoho využití, také se používá pro výrobu oblečení a dalších textilních doplňků. Jako jsou tašky, brašny, batohy a jiné zavazadla, ale i penály či další zboží.  Dá se však z konopí ušít i slušivá móda jako jsou sukně, šaty, trička, kabátky, svetry a jiné oblečení. Vyrábí se i obuv z konopí, jedná se o bačkory, domácí obuv či papuče.

Konopné šperky, vonné tyčinky, svícny, jehlánky, svíčky a širmy s konopným motivem

Pokud patříte mezi nadšence konopí a chcete to dát znát, pak si můžete pořídit také věcné ozdoby, šperky, svíčky a mnoho dalších a dalších věcí s motivem konopí. Možností je několik, ať už se Vám výrobek líbí jako takový nebo jen chcete podpořit výrobu konopných produktů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10720 (magazin-zdravi.cz#10291)


Přidat komentář