Fotorejuvenace a fotoepilace - Praha 1

V dnešní době existuje řada multifunkčních přístrojů, které vám dokáží odstranit několik problémů najednou. Jedním z nich je prostředek, který bojuje s vadami na pokožce pomocí světla. O co se jedná, jak proces probíhá a jaké jsou výsledky?

Estetické ošetření

O co se v tomto případě jedná?** Estetická kosmetika** využívá prostředků, které vám pomohou hlouběji. Nejedná se zde proto o klasickou kosmetiku, protože ta neúčinkuje tak intenzivně a zase naopak nejde o plastickou chirurgii, protože se zde nezasahuje invazivně do pokožky. Zákrok není tím pádem bolestivý a nijak vás neomezuje.

Co se týká oblasti ošetření, tak jsou zde poměrně dobře zastoupeny všechny problematické sféry, které lidé dnes řeší:** hubnutí, odstraňování celulitidy, omlazování** a menší úkony, jako je** ošetření akné, jizev nebo odstranění chloupků**. Všechny procesy mají dlouhodobý účinek, a tudíž vám pomohou odstranit každodenní starosti s pěstěním. Tím vám ušetří čas, který můžete využít efektivněji. Nyní se ale více zaměříme na oblast, kde se využívá světlo, konkrétně poznáme omlazení pomocí fotorejuvenace a odstranění chloupků pomocí fotoepilace.

Fotorejuvenace a fotoepilace - Praha 1

V obou případech se využívá procesu, kdy vám jsou do pokožky vysílány světelné pulsy. Tato procedura se označuje IPL, což znamená** Intense Pulsed Light**. Ošetření pak probíhá přístrojem SPTF+, kde se pomocí speciálních nástavců získá požadovaná vlnová délka vhodná pro konkrétní problém. Jak tento produkt pracuje?

Ošetření IPL - přístroj SPTF+

Metoda využívání pulsního světla je založena na tom, že jednotlivé dávky se vpravují hluboko do pokožky, kde pracují s daným problémem. Buď aktivují kolagen nebo spalují cibulky chlupů. Aplikace je** bezbolestná, účinná** a zabraňuje okolnímu zásahu jiných tkání nebo kůže. Ošetření mohou podstoupit ženy i muži.

Fotorejuvenace – Praha 1

Jedná se o omlazení pleti. Vysílané světlo zahřívá vnitřní struktury pokožky. Tím pádem se odstraňují staré struktury, které již nemají tak mladistvé účinky. Ty jsou ovšem nahrazovány novými buňkami a kolagenem, které pokožku regenerují. Ta se posléze stává hladší, pevnější, vyhlazenější a elastičtější. Zároveň proces napomáhá k odstraňování žilek a pigmentových skvrn.

Po ošetření alespoň dva týdny nechoďte do solária, zbytečně nechoďte na přímé slunce a pokud ano, tak používejte krém s SPF 30 až 50. Nepoužívejte bělící ani samoopalovací krémy během kúry. Zároveň jeden týden po zákroku nevystavujte horkým teplotám v sauně, koupeli, páře nebo ji nečistěte peelingem.

Fotorejuvenace – účinky

Pokud máte již nějaké vrásky, tak fotorejuvenace je zjemní. V případě drobných rýh se pak jedná o úplné vyhlazení. Celkově se vám kůže zpevní a vyhladí o 40 až 60 % a ve stejném poměru se vám stáhnou i póry. Zároveň se odstraňují i žilky a pigmentové skvrny. Docílí se i korekci jizviček, ať se jedná o stav po neštovicích, úrazech nebo akné. Celkově vám fotorejuvenace projasní unavenou pleť.

Fotorejuvenace – počet ošetření

Záleží na stavu vaší pleti, obecně platí, že klient postupuje tak 3 až 6 ošetření, přičemž prodlevy mezi procedurami jsou čtrnáctidenní až měsíční. Efekt pak trvá asi dva roky a při procesu můžete omládnout až o pět let.

Fotoepilace – Praha 1

Zde se jedná o trvalé odstranění chloupků. Proces je ale postupný, proto neočekávejte, že bude ihned odstraněno vše, protože chloupky rostou ve třech cyklech, z nichž jen ve fázi růstu se chloupek odstraní. Je to z důvodu největšího množství melaninu, kdy světlo zasahuje chlup. Z tohoto důvodu se nejlépe odstraňují tmavé chlupy.

Proces samotné fotoepilace se provádí tak, že světlo, které je vysláno k chlupu je pohlcováno právě melaninem (tmavý pigment). Tím se tak rozehřeje vlasový váček (zhruba na 70 °C) a buňky v něm obsažené jsou zničeny teplem. Tím se vypudí z kůže a znovu zde nevroste další chlup, jako je tomu v případě vytržení chlupu s kořínkem.

Minimálně měsíc před ošetřením a po celou sérii si nevytrhávejte chloupky epilátorem, voskem nebo krémem. Pak se po zákroku vyhněte pobytu na slunci nebo v soláriu a používejte ochranný krém s SPF 30 až 50.

Fotoepilace – účinky

Tímto procesem se vám po prvních ošetřeních** výrazně eliminuje výskyt chloupků**, postupně se zlikvidují. Fotoepilaci lze aplikovat na celé tělo. Hlavně ženy využívají této služby v oblastech, kde není žádostivé mít ochlupení a kde by se holením žiletkou podpořil jeho růst. Jedná se o bradu, oblast nad horním rtem, tváře a také břicho nebo prsa. Pak se samozřejmě nabízí i místa, která se běžně holí, ale tímto zákrokem daná starost odpadne. Jedná se tak o nohy, podpaží, ruce, ale třeba i o ramena nebo záda či třísla.

Fotoepilace – počet ošetření

Protože se jedná o odstranění chlupů, které rostou ve více fázích, tak se musí zákrok opakovat. Po jednom zákroku vypadne tak jedna třetina chloupků, tudíž se doporučuje 3 až 6 ošetření.

Fotorejuvenace a fotoepilace – kontraindikace

Tyto zákroky se nedoporučují podstoupit těhotným nebo kojícím ženám. Dále těm, kteří mají čerstvé opálení, lidem, jež berou léky vyvolávající zvýšenou citlivost kůže na světlo nebo těm, kteří mají zánětlivé procesy na pokožce v místě zákroku. Pak se ještě nehodí v případě, že máte rakovinu, epilepsii nebo poruchy srážlivosti krve.

Kosmetika - Praha 1

Péče o pleť klasickými kosmetickými metodami vás nejen zkrášlí, ale rovněž uvolní. Při procesu totiž vnímáte příjemné doteky, vůni kosmetických produktů, chladivý efekt nebo masážní proces. Kosmetika dnes nabízí řadu ošetření, které vám kosmetička doporučí pro vaši pleť. Nabízí se odlíčení, čištění pleti, peeling, masáž obličeje a dekoltu nebo aplikace masky a krému. Můžete si rovněž nechat upravit obočí nechat se jemně nalíčit make-upem.

Kosmetické procedury se vztahují ale i na tělo. I to potřebuje hydratovat a regenerovat. Pomocí speciálních zábalů se vám navíc detoxikuje a může se eliminovat celulitida.

Kadeřnictví - Praha 1

Vlasy jsou korunou krásy. Pokud máte** kvalitní účes** oproti neupravené hlavě, tak už to samo o sobě je základem dobrého vzhledu, i když nemáte make-up. Třeba správně zvolený sestřih vám zjemní rysy. Dobře zvolená barva zase podtrhne vaše přednosti a potlačí nedostatky (např. světlá barva tolik nezdůrazňuje akné apod.). Záleží ale samozřejmě na vašem typu, co se pro vás hodí. Specialitami je pak trvalá, kdy si nebudete muset denně tvořit kudrny anebo naopak narovnání, které si poradí s neposedným účesem. Pak se nabízí i hloubková péče, protože vlasy dostávají někdy pořádně zabrat a potřebují regeneraci.

Manikúra a pedikúra - Praha 1

Péče o ruce a nohy je velmi podstatná. Tyto oblasti se sice nejeví jako problematické, ale mějte na paměti, že na ruce se vám lidé hodně dívají. A pokud v létě v otevřených botách odhalíte nepěstěné nohy, tak to také není moc vábivé. Proto se nabízí manikúra a pedikúra.

Manikúra je péčí o ruce. Zde se nabízí ošetření pokožky rukou a kolem nehtů a rovněž zarovnání do požadovaného tvaru. Pak si můžete dopřávat i různé zábaly, které vám zjemní kůži na rukou, protože ta hodně vypovídá o vašem věku. Nabízí se i estetická úprava nehtů jako je lakování nebo P-Shine, francouzská úprava či aplikace lakogelu, která déle vydrží.

Pedikúra vám pečuje o nohy. Nabízí se zejména ošetření spodní části nohou, kdy se odstraní přebytečná a zatvrdlá kůže, což může v konečném důsledku i bolet. Pedikúra může být suchá, kdy se používá brusky nebo mokrá, kdy se používá skalpel nebo žiletka. Pak se nabízí i odstranění defektů, jako jsou třeba kuří oka. Samozřejmě je zde i úprava nehtů a i zábaly, které uleví vašim nohám.

Masáže - Praha 1

Samotný proces je velmi příjemný, kdy se vám uvolní svaly. Masážní procedury jsou ale i více účelové. Jednak existují fyzioterapeutické procedury, kde se vám promasírovávají namožené, bolavé a unavené svaly. Pak jsou metody, které pracují i s vaší myslí. To se týká zejména aroma masáží, kdy výpary esencí navozují příjemné myšlenky. Nabízí se i hloubkový účinek, kdy se třeba pomocí speciálních nerostů (např. křišťál) dostává nová energie do těla.

Péče kosmetických salonů vás nejen pěstí, ale dopřejete si zde uvolnění jako v lázních. Pokud nemáte čas jet na ozdravný pobyt, tak si dopřejte péči třeba v centru města. I půlden vás nabije novou energií a vy se budete cítit svěže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10683 (magazin-zdravi.cz#9983)


Přidat komentář