Depilace cukrovou pastou

Potřebujete před létem a plavkovou sezonou odstranit nežádoucí chloupky? Každá metoda odstraňování chloupků má své plusy a mínusy. Slyšeli jste o depilaci cukrovou pastou? Pokud ne, věřte, že stojí za vyzkoušení.

Depilace cukrovou pastou

Potřebujete před létem a plavkovou sezonou odstranit nežádoucí chloupky? Každá metoda odstraňování chloupků má své plusy a mínusy. Slyšeli jste o depilaci cukrovou pastou? Pokud ne, věřte, že stojí za vyzkoušení.

 

 

Způsoby depilace

Existuje hodně metod depilace, některé z nich jsou bolestivé, ale dlouhodobé, některé bezbolestné ale méně učinné.

Depilace pomocí žiletky

Jde o naprosto bezbolestnou metodu depilace, ale nevýhodou je její krátkodobost. Většina žen již druhý den po holení spatřuje chloupky. Holení pomocí žiletky může být dráždivé, zejména v oblastech jako podpaží a třísla a v případě citlivé pokožky. Proto je důležité používat pěny či gely na holení, které obsahují látky pro zklidnění pokožky po holení.

Depilace pomocí depilačního strojku

Použití depilačního strojku má výhodu v mnohem delší trvanlivosti depilace. Chloupek je v tomto případě vytržen i s kořínkem, čímž se prodlužuje doba krásně hladné pokožky. Nevýhodou** depilačních strojků** je ovšem jejich vysoká bolestivost. Proto není vhodné depilační strojek používat v oblastech třísel a podpaží.

Depilace pomocí depilačního krému či pěny

Dalším způsobem depilace, je depilace za použití depilačního krému či depilační pěny.** Nanesením depilačního krému na pokožku dojde ke změknutí chloupků a ty poté můžeme jednoduše smýt z těla i s depilačním krémem.** Jde o naprosto bezbolestnou metodu a také efektivní. Přesto má I své nevýhody, a to skutečnost, že pokud jsou Vaše chloupky tvrdší, nemusí dojít k depilaci všech chloupků. Dále potom díky obsahu chemických látek může depilační krém nebo pěna vyvolat alergickou reakci. Efektivnější potom bývají depilační krémy, které na pokožku dobře přilnou, na rozdíl od některých depilačních pěn.

Depilace pomocí laseru

Pomocí laseru lze depilovat chloupky kdekoliv na těle. Laser ničí jednotlivé buňky chloupků již v samém zárodku. Během zákroků můžeme cítit teplo pod pokožkou i mírnou bolest. Depilaci laserem je vhodné provádět na neopálené pokožce. Nevýhodou je, že přibližně 8 týdnů před samotnou depilací laserem nesmíme chloupky vytrhávat. Můžeme je ale holit nebo používat depilační krémy. Další nevýhodou této metody je také její velmi vysoká cena. Dá se ovšem říci, že velkou výhodou depilace laserem je její trvalý účinek.

Depilace cukrovou pastou

I když se může zdát, že je  depilace pomocí cukrové pasty novinkou, opak je pravdou. Jde o starodávnou metodu odstraňování chloupků pocházející z arabských zemí. Cukrová pasta je přírodní produkt, nezpůsobuje tedy žádné alergické reakce a k pokožce je mnohem šetrnější než například depilace voskem. Mezi její výhody patří bezbolestnost a dlouhodobý efekt.

Kolik stojí depilace cukrovou pastou?

Depilace cukrovou pastou se může provádět na všech místech na těle, tedy v podpaží, na předloktí, na pažích, na zádech, na lýtkách, kolenou, prstech, nártech, stehnech, tříslech i na intimních partiích. Cena za depilaci je tak různá především podle velikosti ošetřovaného místa. Za tzv. brazilskou depilaci, tedy depilaci intimních partií, zaplatíte například 600 Kč a za depilaci lýtek 330 Kč.

Cukrová pasta Pandhy\'s

Již v dobách Kleopatry byl k depilaci používán cukr.** Depilační cukrová pasta Pandhy\'s** se inspiruje tradiční recepturou, ovšem v něčem se liší od konkurenčních cukrových past. Neobsahuje citrónovou šťávu ani olej. Cukr, ze kterého se vyrábí také není obyčejným cukrem, ale jde o směs monosacharidů.

Pandhy\'s depilační cukrová pasta obsahuje jen přírodní složky, které navíc nejsou testované na zvířatech. Díky tomu, že neobsahuje chemické látky a konzervanty jako depilační vosky a ani kyselinou citrónovou jako většina ostatních cukrových past, hmota nezpůsobuje alergické reakce. Je tak přírodní, že ji můžete i jíst.

Výhody depilace cukrovou pastou

Výhody depilace cukrovou pastou jsou:

  • Zatímco u depilace voskem hrozí nebezpečí zarudnutí pokožky, ale také její popálení o příliš horký vosk, depilace cukrovou pastou zarudnutí pokožky nezpůsobuje. Pasta totiž nemá vyšší teplotu, než je teplota Vašeho těla a také možnost podráždění a zarudnutí pokožky se snižuje, díky přírodnímu složení bez chemických látek.
  • Další výhodou depilační cukrové pasty je také skutečnost, že pomocí depilace cukrovou pastou se dají depilovat i velmi krátké chloupky. Ideální délka chloupků pro depilaci je 2 – 3 milimetry.
  • Nedochází ani k poranění pokožky a chloupky potom nemají tendenci zarůstat. Vysoký obsah cukru také působí antibakteriálně, takže ani případné drobné ranky se nezanítí.
  • Cukr díky vysoké koncentraci zabraňuje množení bakterií jak na kůži tak i v kelímku. Ve voscích, které antibakteriální nejsou, se bakterie rychle množí.
  • Po ošetření se pokožka klienta nikdy nelepí a zbytky cukrové pasty se velmi rychle a jednoduše dají odstranit.

Postup ošetření cukrovou pastou

Metoda odstraňování chloupků pomocí cukrové pasty je bezbolestná a šetrná. Cukrová pasta se může používat i na pokožku postiženou ekzémem nebo lupénkou.

Při ošetření Vám kosmetička natírá cukrovou pastu proti směru růstu chloupků tak dlouho, dokud se vlasová vlákna pastou zcela neobalí. Poté následuje vytržení chloupků ve směru jejich růstu. Tato metoda po sobě nezanechává červené flíčky a ani podrážděnou pokožku. Jelikož se chloupky vytrhávají ve směru jejich růstu, nedochází k jejich přetrhnutí. Zejména u třísel potom jistě oceníte, že nedochází k nepříjemnému zarůstání chloupků a ani k tvorbě pupínků.

Výsledky depilace cukrovou pastou

Po ošetření rostou nové chloupky jemnější a řidší. Při opakovaném podstoupení této depilace se potom jejich výskyt snižuje. S chloupky se také odstraní odumřelé buňky z povrchu kůže, což má za následek jemnější a hladkou kůži.

Cukrová pasta je přírodní produkt

Potřebujete se zbavit nežádoucích chloupků bezbolestně a na dlouhou dobu? Máte citlivou pokožku? Potom vyzkoušejte depilaci cukrovou pastou. Cukrová pasta je 100% přírodní produkt, nezpůsobuje tedy alergické reakce a ani podráždění pleti. Chloupky jsou po ošetření jemnější a řidší a postupně se snižuje jejich výskyt. Určitě také oceníte skutečnost, že díky trhání chloupků po směru růstu nedochází k jejich přetrhnutí a dále potom fakt, že po depilaci nedochází k zarůstání chloupků a ani k tvorbě pupínků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10669 (magazin-zdravi.cz#9844)


Přidat komentář