Botulotoxin

Princip této zkrášlující procedury spočívá v tom, že botulotoxin v podstatě zabraňuje mimickým svalům, aby se stahovaly. Účinek botulotoxinu (Botox) trvá do regenerace nervosvalového spojení.

Co je botuloxin?

Botulotoxin je nervový jed, který v místě působení zablokuje přenos nervového vzruchu. Kdysi se používal při léčbě nadměrné činnosti svalů, šilhání, křečí a třesu. V dnešní době se používá v kosmetice k vyhlazování vrásek.

Aplikace botuloxinu

Procedura spočívá v aplikování botulotoxinu tenkou jehlou do místa, kde se vrásky mají vyhladit. Aplikace je velmi málo bolestivá. Pokud si pacient přeje, je možné na ošetřovanou partii nanést znecitlivující krém. Procedura trvá přibližně 30 minut.

Účinky látky

Účinek této látky nastupuje mezi 3 – 14 dnem a průměrně trvá 4 – 6 měsíců. Opakování kúry se doporučuje vždy za 9 – 12 měsíců.

Doporučení

Po aplikaci botulotoxinu není vhodné překlánění a nějaké větší pohyby, aby látka zůstala přesně v místě procedury.

Pravidla hry

Aplikace botulotoxinu nemá žádné vedlejší účinky, pokud jsou dodržena správná pravidla. Jako nežádoucí účinky se mohou objevit bolest hlavy, únava nebo nevolnost.

Trend dnešní doby

V dnešní době patří vyhlazování vrásek pomocí botulotoxinu mezi nejžádanější a nejefektivnější procedury v estetické dermatologii a obliba tohoto "omlazení" prudce stoupá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10661 (magazin-zdravi.cz#7335)


Přidat komentář