Masáže a kurzy dětí všech věkových kategorii

Baby masáž je velmi jemné masírování celého dětského tělíčka pomocí oleje.Dítě potřebuje pohlazení dotek a lásku. Masáže pomáhají odstranit psychické i fyzické trauma způsobené těžkým porodem a znovu navodit upevnění vztahu mezi matkou či otcem a dítětem.

Dotyky, pohlazení a něha – nic nás nestojí, ovšem jejich účinky jsou skutečně významné a k nezaplacení. Bohužel však díky době, ve které žijeme a doprovází nás, plné spěchu, napětí, stresu, jaksi pozapomínáme na projevy souznění, lásky, pochopení. I kdy můžeme druhým věnovat náš čas a pozornost tím, že doma uklidíme, nakoupíme, navaříme, ničemu se nevyrovná to, pokud druhého dokážeme uvolnit, zbavit ho stresu, nahromaděného napětí a naladit ho na příjemnou notu.

K čemu pomáhají baby masáže?

 • snižují stres mezi rodiči a dětmi- pomáhají vytvořit pěkný, laskavý vztah mezi rodiči a dětmi
 • v určitých situacích mohou zastoupit uklidňující léky
 • podporují celkový vývoj dítěte
 • aktivizují jeho vlastní hojivé schopnosti
 • denní rituál

Přínos masáže miminko

 • potěšení a radost

 • klidný spánek

 • uvolnění napětí, stresu a zklidnění hyperaktivní děti

 • uvědomování si vlastního těla pomáhá ke správnému fyzickému i psychickému rozvoji

 • rozvíjí motoriku

 • zlepšují trávení, dýchání, krevní oběh

 • zvyšuje imunitu

 • může odstranit i poporodní traumata

masaže dětí

Výhody masáže kojenců a dětí

Myslíte si, že malé děti, natož kojenci povětšinou jen jedí, spí a zkoumají svět okolo sebe, a že si nemohou vychutnat a porozumět masážím? Je třeba však poznamenat, že ti nejmenší jsou naopak velmi citliví a vnímají nejen naši komunikaci s nimi, ale i každý náš dotek. Je-li jim naše hlazení a zacházení příjemné, dají to najevo.

Kromě toho, že se děti po** masáži**, a to nejen bezprostředně po ní, celkově uklidní, naučí se relaxovat, soustředit, spolupracovat při výukových programech, hraní, krmení, přebalování, budou Vám také lépe a snadněji usínat.

Děti, díky Vašim dotykům a mazlení, pocítí lásku, kterou k nim cítíte, a to i když na ně zrovna nebudete mluvit a nevěnovat se jim na 100%, ovšem budou ve Vaší blízkosti. Při masáži kojenců a malých dětí, i když Vy i děťátko budete potichu, navážete neverbální komunikaci, která je také velmi důležitá v jejich dalším vývoji, nejen citovém, ale i psychomotorickém. Díky masáži dojde k prohloubení a podpoře vazeb mezi Vámi jako rodiče a potomka.

Masáž má však vliv nejen na psychiku, ale i zdraví. Pokud děťátko trápí bolení bříška, koliky, dojde při a po masáži k úpravě trávení, podpoře zažívání. Masáže prohloubí dýchání, prokrvení veškerých orgánů, mají významný vliv na hrudník a plíce.

Výhody masáže těhotných žen

Během celého těhotenství, žena – její psychika, tělo, provází celá řada změn. V průběhu těhotenství se ženy potýkají s běžnými, ovšem ne zrovna příjemnými pocity, jako je bolest hlavy, bolest zad, nespavost, změny nálad, únava, ale také suchá napjatá pokožka, strie apod. Veškeré zmíněné potíže však dokáže odborně provedená masáž zmírnit, až odbourat.

Pro těhotnou ženu a její miminko v bříšku, je důležité, aby se cítila dobře a v pohodě. Její psychika, vnitřní rozpoložení se totiž přenáší i na ještě nenarozené dítě.

Důležitost správného provádění masáží

I když můžete mít techniku masáží odkoukanou například z knihy nebo internetu, může se lehce stát, že ji nebudete provádět správně a místo toho, abyste dotyčnému pomohli, můžete i uškodit. Abyste si byli jisti, zda provádíte masáž správně, je vhodné navštívit speciální kurzy, věnující se právě technikám masáží, a to nejen kojenců, malých dětí, ale i nastávajících maminek a dospělých. Ovšem, je třeba říci, že masáž miminek, dospělých a těhotných žen se liší a vyžadují odlišné techniky.

Oblíbenost masáží

Masáže byly a troufneme si říci, i do budoucna budou vyhledávanými. A to díky tomu, že se při nich nejen maximálně uvolníme, zapomeneme na běžné starosti všedního dne, ale i podpoříme naše zdraví, imunitu a účinně se budeme bránit rozličným nemocem, neboť většina nemocí má svůj zárodek právě v psychice. A pokud je naše psychika narušená, nevyvážená, není divu, že si nás pak snadno najde nachlazení, virózy, ale i vážnější choroby.

Masáž si může dopřát a užívat si ji prakticky každý, bez rozdílu věku a pohlaví. I ten nejmenší človíček, tj. kojenec, bude vnímat dotyky maséra a pozitivně na ně reagovat. Dokonce, i když je miminko ještě v bříšku, může být ovlivněn jeho vývoj, a to přes psychiku těhotné ženy. Jistě se shodneme na tom, že se s největší pravděpodobností bude jinak cítit a chovat miminko u ženy, která měla klidné těhotenství, než u ženy, která byla v neustálém stresu, a hádky s partnerem byly na denním pořádku.** **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10542 (magazin-zdravi.cz#9845)


Přidat komentář