Tancem ku zdraví - Orientální tance

Přemýšlíte-li nad tím, zda se přihlásit do kurzu orientálního tance, potom je volba jednoznačná. Každopádně se přihlaste, neboť Vám orientální tanec dá pocit větší ženskosti a hlavně Vám bude vděčné Vaše tělo, které se bude daleko více hýbat.

Tanec k lidem od pradávna patří. Lidé umí tancem vyjádřit téměř vše. Hlavní věcí, kterou musíte při tanci ovládat je umět poslouchat hudbu a do jejího rytmu se pohybovat. Pokud trváte na tom, že se naučíte tančit poněkud lépe, je nejjednodušším způsobem vyhledat si taneční studio nebo taneční školu.

Co je to břišní tanec?

Historie tohoto druhu tance se čítá již několik tisíc let před naším letopočtem, ale vůbec se neví, kde vlastně vznikl. Zda to bylo v kulturách Afriky, Indie nebo Blízkého východu. Naši předkové vnímali tanec různě. Některé národy či kmeny tančily jako součást náboženských obřadů, jiné ho tančily proto, že měl léčivé účinky, jiné tak, že se jeho prostřednictvím připravovaly rodičky na porod. Výjimkou také není použití tance jako namlouvacího rituálu.

Orientální tanec byl doslova stvořen pro ženské tělo a jeho půvab je v tom, že se klade hlavní důraz na břicho a pánevní oblast, která je symbolem plodnosti. Jisté je, že kult plodnosti existoval v mnoha dávných civilizacích. Břišní tanec také ženám sloužil k tomu, aby mohly vyjádřit své hluboké pocity a také zdůraznit svou ženskost.

Hlavní základ orientálního tance jsou jemné krouživé a vlnité pohyby, které jsou doplňovány potřásáním boků a ramen. A jelikož si to tradice žádá, tančí se orientální tanec na boso a to hlavně proto, abychom měli větší kontakt s matkou zemí.

Tak jako mnohé jiné tance, je samozřejmě také orientální tanec, tancem folklorním a díky tomu má také mnoho variací a podob. A tak, jak jde čas, tak se neustále vyvíjí a zdokonaluje. Forma tance a jeho styl, včetně toho, jak k němu přistupujeme a včetně kostýmů, je odlišný podle daného území. Společný prvek však všechny mají a tím jsou tradiční základní pohyby.

Při orientálním tanci se využívají rozmanité rytmické nástroje, jako jsou činely nebo také rekvizity ve formě svíček, závojů, šavlí a ty odvážnější ženy tančí dokonce s hady. Hudba, která se k orientálnímu tanci poslouchá, je orientální a zcela tradiční. V poslední době je orientální hudba také moderně zpracovaná, ale vždy jsou v ní zachovány základní rytmy, bez kterých by to prostě nešlo. Vnímání orientální hudby není pro ženy naší kultury mnohdy jednoduché, ale po čase si také ženy z Evropy na tyto rytmy zvyknou a zcela s ní splynou. A dočkáte se také toho, že Vás orientální hudba bude doslova vybízet k tomu, abyste tančit začaly.

Orientální tanec a jeho vliv na naše zdraví

Pokud budete orientální tanec provádět dobře a zachováte všechna potřebná pravidla, dojdete k tomu, že Vám dá velkou léčebnou sílu. Orientální tanec se totiž může pyšnit tím, že ženám dodává velkou psychickou sílu a má celkové příznivé účinky na zdraví žen, které jej tančí. Díky tomu, že se v orientálním tanci provádějí krouživé a vlnité pohyby, dojde k uvolnění zatuhlého svalstva, odblokuje se Vám páteř a tím se samozřejmě také zcela odstraní bolesti zad.

Pohybem se Vaše svalstvo také zpevňuje a dokážete jím procvičit a zapojit veškeré svalové skupiny, které jinak za běžného chodu nepoužíváte. Díky krouživému a třesavému pohybu uvolníte napětí v pánevní oblasti a tím dojde k upravení menstruace a klimakterických potíží. Orientální tanec také velmi pozitivně přispívá k léčbě neplodnosti a má příznivý vliv na trávicí ústrojí. Jeho obrovským pozitivem je rovněž to, že šetří klouby a zároveň zlepšuje jejich pohyblivost. Orientální tanec posiluje pánevní dno.

Orientální tanec učí všechny ženy vnímat své tělo zcela přirozeně. Díky orientálnímu tanci se začnete mít daleko více ráda a to Vám pomůže také daleko lépe prožívat sex. Díky orientálnímu tanci budete daleko lépe koordinovat své pohyby a naučíte se správnému držení těla, což má celkově za následek zvýšení Vašeho sebevědomí a mnohem větší projev ženskosti a to i v běžném životě, nejen při tanci. Tanec všeobecně a nejen ten orientální Vám dá radost ze života. Tanec však dokáže daleko více. Uvolňuje stres a úzkosti. Hlavní a pozitivní změna se časem projeví na každé ženě, která tančí orientální tance a to tím, že se při tanci uvolní vnitřní emoce a vnitřní krása, která poté vyzařuje navenek a Vy se budete cítit krásnější a žádanější.

Základní prvky orientálního tance

Jaké jsou základní prvky orientálního tance a jak nám pomáhají?

Orientální postoj

Pravidelným nácvikem orientálního postoje dosáhnete postupného odbourávání chybných pohybových reflexů a dojde k celkovému zlepšení při držení těla.

Krouživé pohyby pánví

Díky tomuto pohybu drží Vaše nohy a hýždě stabilitu trupu a časem také získávají na síle a pevnosti a hezky se tvarují. Zpevněním svalů pánevního dna zabraňujete poklesu orgánů, které jsou v pánvi uloženy, a zpevňujete svaly kolem bederní páteře, což příznivě ovlivňuje její stabilitu a pevnost. Tím docílíte odstranění případných blokací zad a Vaše páteř bude daleko pohyblivější.

Kroužek hrudníkem

Tento pohyb zcela uvolňuje hrudní páteř. Dále uvolní hrudní koš a usnadní hluboké přirozené dýchání, čímž podporuje dokonalejší okysličení organismu a jeho celkové uvolnění.

Kroužek hlavou

Díky tomu, že při orientálním tanci kroužíte hlavou, dojde k celkovému uvolnění krční páteře.

Vlna břichem

Při tomto pohybu posilujete břišní svaly a pánevní dno, což rozvíjí pohyblivost bederní páteře.

Vlna hrudníkem

Tento druh pohybu příznivě ovlivňuje uvolnění hrudního koše a hrudní páteře.

Proč tančit orientální tanec?

Všechny ženy, které kurzy orientálního tance již navštěvují, mohou tyto kurzy pouze doporučit. Díky orientálnímu tanci si ženy daleko více uvědomují svou ženskost a dokáží se také daleko více jako ženy chovat. Vaše držení těla se zdokonalí a uvidíte, že se za Vámi budou muži daleko více otáčet. Orientální tanec by se měl dle mého názoru předepisovat podobně jako lékaři předepisují rehabilitaci. Vždyť přece díky orientálnímu tanci se zlepší pohyblivost celého Vašeho těla a jeho účinky jsou tedy podobné jako například účinky již zmiňované rehabilitace nebo masáží. Orientální tanec zlepší Vaši kondici a Vaše ženskost z Vás bude doslova vyzařovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10530 (magazin-zdravi.cz#9816)


Přidat komentář