Španělský tanec flamenco

Flamenco je temperamentní a přitom velice elegantní a působivý španělský tanec. Základní prvky tohoto tanečního umění přitom zvládne každý, kdo se do jeho atmosféry bude umět ponořit a s chutí si ladný pohyb dokáže užít.

Původ flamenca

Flamenco je ohnivý a temperamentní tanec známý zhruba od 18. století. Flamenco sestává ze čtyř základních složek - baile (tanec), cante (zpěv), toque (hra na kytaru) a jaleo.

Kdo je vhodný kandidát

Flamenco je temperamentní a přitom velice elegantní a působivý španělský tanec. Španělky se při flamencu vlní za zvuku kytar a kastanět, kasají bohaté sukně a v démonickém sledu pohybů rozhazují osudové pohledy na všechny strany.

Základní prvky

Základní prvky tohoto tanečního umění přitom zvládne každý, kdo se do jeho atmosféry bude umět ponořit a s chutí si ladný pohyb dokáže užít. Věkově není tančení flamenca nijak omezeno. Jediným požadavkem je pozitivní elán a alespoň částečný smysl pro rytmus. Atmosféra kurzů bývá celkově pohodová a mnohem méně upjatá než například v tanečních. Tančíte sama, takže s rytmem hudby dokonale splynete.

První kroky v nejistotě

Pokud jste flamenco nikdy dříve netančila, při prvních lekcích se budete soustředit na držení těla, techniku podupů, tlesky a práci paží. Dostanete do krve základní rytmus tanga a tzv. sevilán, čož jsou tradiční španělské tance. Můžete kurz absolvovat v ryze dámské společnosti, ale samozřejmě existují i kurzy pro páry, takže klidně s sebou vezměte i partnera. Nenásilným a příjemným způsobem si zpevníte tělo, zlepšíte kondici (poctivě odtančené flamenco dá vašemu tělu skutečně zabrat!) a zároveň se naučíte ladně a s grácií pohybovat.

Jak probíhá lekce flamenca

Lekce se většinou odehrávají v útulných tanečních sálech s plovoucími podlahami a často i zrcadly. Obléknout byste měla širší delší sukni a na vršek upjatější top, tílko či body.
Důležitá je obuv. Můžete si pořídit speciální obuv na flamenco, ale stačí také lodičky, nejlépe se širším podpatkem. Doprovázet vás bude svižná, melodická a zcela autentická hudba – většinou reprodukovaná, ale na některých kurzech si můžete dopřát přítomnost živé hudby.
Vést by vás měl zkušený lektor. Není problém vybrat si kurz pod taktovkou rodilé Španělky, ale kvalitu slibuje spíš odpovídající zázemí a zkušenosti, než jen národnost.

Kolik stojí tento koníček

Pokud váháte, jestli by právě pro vás bylo flamenco to pravé, můžete na začátku navštívit jen tzv. otevřenou lekci či seminář, kde se naučíte úplný základ a rozkoukáte se. Cena by se měla pohybovat kolem 100 korun za hodinu. Při dlouhodobějších kurzech pak samozřejmě za hodinu zaplatíte ještě méně. Pokud vás ohnivý tanec flamenco uchvátí a budete ho chtít předvádět s noblesou Španělek, můžete se mu věnovat celé roky, a přesto se stále učit něco nového.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10517 (magazin-zdravi.cz#7589)


Přidat komentář