Powerball - rehabilitace i cvičení

Powerball je založen na mechanismu gyroskopu. Je to pevný objekt přizpůsobený rotaci kolem středové osy. Konce osy jsou zapojeny do prstence z oceli. Když se powerball rychle roztočí, získá vysokou stabilitu a osa odolává silám zvenčí.

O powerballu

Powerball je velký asi jako tenisák a dají se s ním dělat opravdu úžasné věci. Jedná se o ten nejpropracovanější ruční gyroskop, který díky své technologii dosáhne až 16 000 otáček za minutu a jeho odpor se rovná hmotnosti větší jak 16 kilogramů. Powerball pracuje úžasným způsobem se svaly paží, formuje svalstvo, pomáhá při rehabilitacích a je i skvělým zdrojem zábavy.

Kde má powerball uplatnění

  Powerball má široké uplatnění při posilování, rehabilitaci, ale i v hudební branži. Pro sporty jako je tenis, squash, badminton, hokej, basketbal, golf apod. je jako stvořený. V oblasti rehabilitace má powerball hlavní roli u řešení syndromu karpálního tunelu, tenisového lokte či syndromu RSI. Co se týče hudby, je důležitou pomůckou pro hudebníky na klávesové a strunné nástroje.  

Jak powerball funguje

Powerball je založen na mechanismu gyroskopu. Je to pevný objekt přizpůsobený rotaci kolem středové osy. Konce osy jsou zapojeny do prstence z oceli. Když se powerball rychle roztočí, získá vysokou stabilitu a osa odolává silám zvenčí, jenž usilují o naklonění. To je zapříčiněno tím, že má vysoký moment síly. Rychle roztočená osa má svou vlastní tendenci setrvat ve své rotaci i poloze.

Efekt otáčení osy působí, když na gyroskop působí síla

tedy vaše ruka, která se pokouší osu vychýlit. Osa začne reagovat kolmým pohybem k ruce.

Rotace powerball - 16 kg

V powerballu je rotor vážící zhruba 200 gramů, který se roztáčí kroužením ruky. Dokáže vyvinout neuvěřitelných 16 000 otáček za minutu, čímž vygeneruje až 80 x větší sílu než je jeho hmotnost, tzn. 16 kilogramů. Proto se vám zdá, že při rotaci je powerball uvnitř živý a klade aktivní odpor, který reaguje na to, jakým směrem se ruka pohybuje.

Vlastnosti powerballu

  • Powerball je nástroj pro atlety, sportovce i sportovní nadšence
  • Je revolučním fitness přístrojem pro zformování svalů v zápěstí, předloktí a rameni
  • Skvělý pomocník k rehabilitaci předloktí a zápěstních kloubů po úrazech, po úrazech šlach a artritidě

Opatření při používání powerballu

  • Powerball se nedoporučuje používat lidem se srdečními slabostmi
  • Používat by ho neměly také děti mladší 15 let, jelikož setrvačná síla powerballu je opravdu vysoká
  • Pokud má rotor vysokou rychlost, nedotýkejte se ho – hrozí vám spálení
  • Powerball nepouštějte dokud se nezastaví, protože těžký rotor může poškodit vnitřní plochu koule
  • Vnitřní část powerballu zachovejte čistou, bez oleje a mazadel

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10527 (magazin-zdravi.cz#8310)


Přidat komentář