Osobní trenér fitness - Pardubice a okolí

Být fit a v pohodě, to znamená se i hýbat. Pokud navštěvujete fitness např. za účelem redukce hmotnosti nebo pro zlepšení celkové kondice, je vždy důležité alespoň ze začátku spolupracovat s odborníkem. Najděte si osobního trenéra a realizujte své cíle.

Proč si najít osobního trenéra?

Jedním z hlavních důvodů je, že profesionál ve svém oboru vám nejlépe poradí a ukáže, jaké cviky a systémy tréninků jsou pro vás nejvhodnější, protože každý jsme individualita a na každého platí něco jiného. Osobní trenér vás také bude motivovat k pravidelnému cvičení. Jistě si vybavujete ty situace, kdy si říkáte, že druhý den zajdete do posilovny, pak to oddálíte a zase to oddálíte. Trenér vás nasměruje k dodržování disciplíny, která je nesmírně důležitá ke zlepšení Vaší kondice.Nechte si proto poradit se cviky a nechte se kontrolovat, zda to děláte správně. Osobní trenér není jen výsadou hvězd, ale jeho služeb využívají i běžní lidé, protože vědí, že to je efektivnější a bezpečnější způsob jak se přiblížit k požadovaným cílům. Osobní trenér vám totiž může nastavit program, který je méně náročný,více pro Vás bezpečný než byste si vytvořili vy sami. Není vždy nutné se při cvičení odrovnat, ale cvičit efektivně,zábavně a tak aby Vás cvičení motivovalo pokračovat ve snažení!

 

Osobní trenér fitness – jak začít?

Až budete mít pohovor s osobním trenérem, tak si společně ujasníte, čeho chcete cvičením docílit,co je Vaší prioritou! Potřebujete zhubnout? Chcete nabrat svalovou hmotu? Necítíte se fit a potřebujete pohyb? Nebo vás bolí klouby a máte zkrácené svaly? To všechno jsou důvody, proč navštívit fitness a najít si osobního trenéra. Osobní trenér s Vámi nejprve probere Váš** denní harmonogram a vaši životosprávu**. Udělejte si tedy současný Váš seznam jídelníčku, usnadní vám to spolupráci. Mějte na paměti, že čím více o sobě řeknete, tím více informací bude mít trenér k dispozici při sestavování Vašeho individuálního tréninkového a stravovacího plánu,při navrhování doplňkových aktivit a regenerace!Při počátečním kontaktu vám trenér také změří určité parametry, podle kterých se pak budou sledovat Vaše výsledky. Pomocí tzv.** bioimpedanční metody přístrojem Bodystat** se měří tuk, aktivní tělesná hmota, tělesná voda, bazální metabolismus a metabolická potřeba při zvoleném stupni aktivity. Díky těmto složkám pak lze úspěšně kontrolovat, jak daný program probíhá a jak je účinný. V případě potřeby se tak program může ihned obměňovat. Někteří lidé se trápí vyšší váhou, ale třeba mají jen těžší kosti,větší procento vody v těle, což neznamená, že mají tolik tuku.

Jak se sestavuje cvičební program?

Podle naměřených hodnot, analýzy vaší životosprávy a vytyčeného cíle se vám sestaví program na míru. Ten zahrnuje nejrůznější typy cvičení - posilování na strojích, pilates ,cvičení na balančních pomůckách, jako jsou BOSU DSL míče, BOSU podložky, TRX systém, T-bow, double medicimally nebo vibrační plošina.

Cvičební program probíhá převážně formou tzv. FUNKČNÍCH TRÉNINKŮ a vždy za účastí trenéra, který trénink optimálně přizpůsobuje potřebám klienta a zohledňuje jeho přání a zdravotní kritéria, dbá vždy na maximální bezpečnost při tréninku!

 

Co byste tedy měli vědět o funkčním tréninku?

  • je vhodný pro všechny - pro běžnou populaci, vrcholové sportovce, speciální populaci (osteoporóza, kardiovaskulární nemoci, obezita, těhotenství, bolesti v zádech, skolióza, Bechtěrevova choroba)
  • cvičit můžete buď jako jednotlivec s trenérem nebo ve skupině
  • jde o spojení anaerobních a aerobních cvičení
  • zapojuje maximální množství svalových skupin
  • využíváte vlastní váhu těla a ještě pro větší efektivnost tréninku, různé cvičební náčiní (BOSU DSL míče, BOSU podložky,T-Bow, TRX systém, vibrační polšinu, double medicimbally, jednoruční činky, vibrační tyče atd.)
  • snižuje pravděpodobnost úrazů, protože základem funkčních tréninků jsou sestavy cviků, které napodobují aktivity z Vaší každodenní činnosti
  • hodí se i pro zrychlení poúrazové rekonvalescence
  • podporuje svalovou rovnováhu, aktivuje a posiluje hluboký stabilizační systém, pečuje o kloubní aparát
  • a je to ideální a velmi efektivní forma cvičení na snižování hmotnosti

Osobní trenér fitness – doprovodné programy

Nejen cvičení, ale i** optimálně navržený jídelníček** je pro vás důležitý. Jak již bylo zmíněno, trenér vám poradí i v tomto a může vám sestavit plán, co a kdy jíst.

Součástí námahových aktivit je ale i odměňování. Pokud pravidelně cvičíte, tak rozmazlete své tělo i masážemi. Ty jsou nejen relaxační, ale rovněž vám mohou zpevnit pokožku a pomohou vám k nižší váze. Díky hnětení svalů se zlepšuje jeho tonus, rozsah pohybu, zlepšuje se cirkulace krve a lymfatický oběh a ulevíte namoženým svalům!

 

Ať už máte problémy s váhou, chcete zpevnit tělo nebo se jen dostat do kondice, tak** pravidelné cvičení** vám pomůže nejen fyzicky, ale i psychicky. Díky tomu, že budete pravidelně cvičit, se odpoutáte od každodenních starostí a získáte novou energii do další práce. Navíc pravidelná pohybová aktivita vás naučí mít pozitivní vztah ke svému tělu,zvedne Vám potřebné sebevědomí. Budete více sledovat, co jíte a budete se snažit i lépe držet tělo, abyste byli pro sebe i pro Vaše okolí atraktivnější.

Chceme Vás tímto inspirovat a motivovat k lepší kvalitě života, slibujeme, že se rozhodně nudit nebudete! A o to vlastně jde! A o své zážitky se pak můžete podělit s ostatními!

Děkujeme za pozornost a přejeme Vám mnoho úspěchu

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10532 (magazin-zdravi.cz#9853)


Přidat komentář