Kurzy plavání

Koordinace pohybů a správné dýchání jsou při plavání nejdůležitějšími faktory. Pro plavce začátečníky je zpočátku těžké uvědomovat si vše najednou, a proto je na místě využít rad odborníka.

Kurzy plavání bez věkového omezení

Koordinace pohybů a správné dýchání jsou při plavání nejdůležitějšími faktory. Pro plavce začátečníky je zpočátku těžké uvědomovat si vše najednou, a proto je na místě využít rad odborníka. Ať už jste úplný neplavec, poloplavec, nebo zvládáte některou z technik, ale nejste si úplně jisti správným provedením, přihlašte se na kurz plavání! Kurzy jsou pořádány v každém větším městě a věkového omezení se nemusíte obávat. Kurzů plavání se mohou zúčastnit děti od kojeneckého věku (s přítomností rodičů), až pro pokročilé seniory. Nutné je zvážit zdravotní stav a nepřepínat síly. Pár triků ve vodě se můžete naučit opravdu v každém věku.

Kdy začít plavat s dětmi

S miminkem můžete začít prakticky plavat již po zhojení pupečníkové jizvy. Vhodnější je však s plaváním vyčkat, až po ukončení šestinedělí. V tomto časném období můžete u děťátka využít i vrozeného reflexu zadržení dech při kontaktu s vodou.

Kurzy plavání - Plavecká škola pro nejmenší - Mini plaváček

Plavecká škola pro nejmenší v Praze nabízí kurzy plavání pro Vaše děti. Pokud máte ratolest ve stáří od 3 měsíců do 6 let využijte nabídku MINI Plaváčka.

Pokud máte zájem, aby se Vaše ratolest naučila plavat a využívala všechny výhody tohoto sportu, navštivte plaveckou školu Mini Plaváček. Profesionálové týmu plavecké školičky Vám poradí s každým Vašim dotazem a individuálně vyjdou vstříc Vám i Vašim dětem. S jakýmikoli dotazy se můžete obrátit na paní Zuzanu Singhovou, která je odbornice v tomto směru.

Neváhejte a využijte tyto služby Plavecké školy v Praze a těšte se s radostí Vašich dětí při plavání, které jim bude přinášet radost a potěšení.

Proč mají děti plavat

  • Plavání je nejzdravějším sportem pro děti, ale i dospělé.
  • Plavání patří mezi nejpřirozenější způsob pohybu pro lidského tvora.
  • Plavání rovnoměrně zatěžuje všechny svaly.
  • Plavání zlepšuje dýchání, zvětšuje kapacitu plic.
  • Plavání celkově zlepšuje zdraví.
  • Plavání podporuje soutěživost.
  • Plavání utužuje cílevědomovost.
  • Plavání spolu s rehabilitací významně pomáhá dětem, které mají nejrůznější odchylky a vady pohybového aparátu.
  • Plavání zvyšuje odolnost proti nemocem, celkově otužuje organismus.
  • Je dobré se plavání věnovat pravidelně a dlouhodobě.
  • Při plavání Vám hrozí mnohem nižší riziko úrazu, než u jakéhokoliv jiného sportu.
  • Plavání umožní dětem prožít radost z pohybu.
  • Plavání odlehčuje všem kloubům, páteři.
  • Plavání prospívá fyzické i psychické kondici.

Výhody přirozeného pohyby - plavání

Většina kurzů plavání je vedena zábavnou formou, rozhodně nejde o to kurzistům plavání znechutit, naopak najít další výhody přirozeného pohybu. Pro dospělé neplavce jsou kurzy většinou o individální výuce a zvláštní metodice pro každého kurzistu zvlášť. Je nutné u jedince odstranit strach z vody a naučit jej základním plaveckým dovednostem. Kurzy jsou vedeny zábavnou formou, ale s důrazem na nácvik správného provedení plaveckého způsobu. Začíná se výukou výdechů do vody v klidu i za pohybu, splývání s pomůckami (pokročilí také bez pomůcek), instruktor při plavání usměrňuje pohyby nohou. Poté se přechází na nácvik základních plaveckých pohybů pro jednodušší plavecké způsoby - prsa a znak.

Zpevnění celého těla

Možná tak trochu plavete, ale nedýcháte do vody a pojem ochranné brýle vám také nic neříká. Ale proč to nezkusit a neplavat jako „profesionál”? Cílem kurzů pro poloplavce je zejména odstranění zažitých chyb při plavání a nácvik nových dovedností, kurzy probíhají ve skupince. Můžete se naučit správnému dýchání a souhře těla. Instruktor vám v kurzech vysvětlí technické provedení pohybu, předvede ukázku, bude pohyby rukou a nohou vést k dokonalosti. Na zdatnější kurzisty čeká i trénink startovního skoku, obrátky ve vodě, také výuka plaveckého způsobu, který ještě zcela neovládáte.

Inviduální kurzy plavání

Plavání je prospěšnou sportovní činností i pro děti s mentálním či fyzickým postižením. Pro tyto osoby jsou v některých zařízeních pořádány speciální kurzy plavání, většinou s přítomností rodičů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10508 (magazin-zdravi.cz#5081)


Přidat komentář