Zdravotní matrace do postele

Spánek je jednou z nejdůležitějších činností v životě každého jedince, dospělého i dítěte. Aby však byl spánek kvalitní, je potřeba vybrat si pro svou postel správnou matraci, na které budeme pohodlně a zdravě ležet.

Dospělý člověk spí průměrně sedm, osm hodin denně. Někdy trávíme v posteli i nějaký čas navíc mimo spánek. Každý má svou oblíbenou činnost, kterou rád provádí v posteli, např. relaxuje za poslechu hudby nebo čte před spaním. Je tedy důležité, jaká naše postel je. Hlavní a rozhodující součástí postele je matrace. Pro každého je vhodný jiný typ matrace podle jeho výšky, hmotnosti a zdravotního stavu. Výběr matrace není pro laika nic jednoduchého, proto byste se při výběru matrace měli poradit s odborníkem. V dnešní době u nás existuje mnoho specializovaných prodejen matrací. Matrace se k nám nejen dovážejí, ale také se přímo v České republice vyrábějí.

Zdravotní matrace do postele - NATUR MATRACE.cz

Pokud dáváte přednost českým výrobkům, můžete si vybrat některou z matrací vyráběných společností** **

Design Koša – NaturMatrace.cz.

Firma sídlí v** Soběslavi** na adrese** Palackého 61/1, 392 01 Soběslav 1**.

Firma funguje již od roku 1995,** vyrábí zdravotní matrace z různých druhů pěn, matrace pro děti, matracové podložky a klíny, matrace na míru přesně podle požadavků a přání zákazníka, potahy na matrace i anatomické polštáře**.

Pro získání více informací můžete využít e-mailovou adresu** info@naturmatrace.cz**

nebo telefonní číslo na pevnou linku +420 381 521 285, případně na mobil +420 775 640 123.

Zdravotní matrace

Zdravotní matrace (někdy také označované jako matrace ortopedické) jsou vyráběny z kvalitního materiálu tak, aby ležení na nich bylo zdravé pro celé tělo. Dobrá matrace zároveň pomáhá předcházet možným** zdravotním problémům**. A pokud jsme fyzicky v pořádku, můžeme se cítit v pohodě i po psychické stránce. Parametry matrací podléhají přísným evropským normám. Nabídka zdravotních matrací je velice široká, co se materiálů, tvrdosti i velikosti týče.

Jak si vybrat vhodnou zdravotní matraci?

Jak již bylo napsáno výše, při** výběru matrace** bychom vždy měli dbát rad odborníka. Můžeme si však říct, jaké jsou základní kritéria výběru.

Základem** zdravého spánku** je nutnost toho, aby byla celá páteř v rovině. Toho je možné dosáhnout pouze s matrací, která se vytvaruje přesně podle naší momentální polohy a tím se plně přizpůsobí tělu. Materiál matrace nám vždy musí umožnit plné uvolnění našich svalů během noci. Matrace se vyrábějí v různých tuhostech (měkčí, středně tuhé, tuhé - zároveň označováno čísly), někdo dává přednost spaní měkčímu, někdo tvrdšímu. Některé matrace mají dvojí tuhost, z každé strany jinou. V případě potřeby tedy stačí matraci otočit a získáte tak podložku na spaní měkčí nebo naopak tvrdší než před otočením.

Důležité je však říci, že aby mohla matrace dobře sloužit, je potřeba pod ni zakoupit také vhodný kvalitní rošt. Pod zdravotní matrace se doporučují zejména lamelové rošty o různém počtu lamel. Je možné vybírat i z polohovací lamelových roštů.

Materiály zdravotních matrací

Zdravotní matrace se vyrábějí z mnoha** druhů materiálů**, které si nyní stručně představíme. Líná pěna (viscoelastická pěna) velice dobře reaguje na tlak i teplo a díky tomu má schopnost se plně přizpůsobit liniím lidského těla.

Studená pěna je vhodná zejména pro alergiky a astmatiky, neboť má výbornou prodyšnost díky své otevřené buněčné struktuře. Vyznačuje se také vysokou pružností.

PUR pěna je pevný materiál s velmi dobrými kopírovacími vlastnostmi, který se hodí do dětských postýlek a do lůžek v nemocnicích, tedy i na domácí použití pro staré nebo nemocné lidi, kteří tráví velkou část dne na lůžku.

Dalším oblíbeným materiálem je** latex**, který se vyrábí kombinací syntetického latexu s přírodním šťávou z kaučukovníku. Výsledný materiál je velmi pružný, přizpůsobivý, trvanlivý a odolný vůči různým deformacím. Matrace z latexu v sobě mají integrovaný důmyslný systém otvorů, který umožňuje matraci vyměňovat vzduch i teplo a dostatečně tak dýchat. Materiál je tedy velmi hygienický a odolává jak bakteriím, tak houbám či plísním.

Pantera je speciálním materiálem chráněným ochrannou známkou. Má všechny kladné vlastnosti jako ostatní pěny, díky podílu slunečnicových výtažků a latexu je matrace z materiálu Pantera velmi vzdušná, elastická a komfortní.

Materiály potahu matrace

U matrace není důležitý jen** materiál jádra matrace**, ale i jejího** potahu**. Potahy je možné v případě potřeby sejmout a vyprat v pračce. Potah je součástí každé matrace, je ho však možné zakoupit i dodatečně zvlášť, pokud nám původní potah již dosloužil. Vybrat si můžete např. potah z froté, který je dostatečně vzdušný a pratelný na 40° C, dále třívrstvý potah Mio Mitch, který je příjemný na dotek, je vysoce hygienický, prodlužuje životnost celé matrace a je možné jej prát na 60° C. Pro pokožku velmi příjemný je potah s aloe vera, který má schopnost regenerovat a pročišťovat lidskou kůži. Potah Silpure se speciálním ionizovaným povrchem s příměsí 100 % přírodního čistého stříbra má vysoce antimikrobální a antibakteriální účinky a stejně jako předchozí typ Aloe vera je možné jej prát na 60° C.

Cena zdravotních matrací vs. kvalita

Matrací se vyrábí velké množství druhů, stejně tak se značně liší ceny těchto matrací. Neznamená, že pokud je matrace levnější, není vůbec kvalitní. Každá zdravotní matrace vyrobená osvědčenou firmou kvalitní je. Záleží pak pouze na tom, jak vysoký komfort si chceme a můžeme dovolit. Levnější matrace jsou základními variantami, matrace dražší nám pak mohou poskytnout něco navíc.

Kolekce matrací

Matrace se obvykle dělí do několika kolekcí, kdy každá kolekce má určité společné vlastnosti. Jednotlivé typy dané kolekce jsou pak dále odlišeny různými detaily.

Firma** Natur Matrace** vyrábí celkem** čtyři různé kolekce zdravotních matrací**. První z nich je nejjednodušší nejlevnější kolekce** Medium**, která je vhodná spíše pro příležitostné spaní. Vyznačuje se dobrou přizpůsobivostí díky PUR pěně a střední tuhostí. Kolekce** Relax** je pak kvalitnější, je velmi oblíbená a žádaná. Matrace této kolekce jsou vyrobené z větší vrstvy PUR pěny s dodanou vrstvou latexu. Jsou vhodné pro každodenní zdravé spaní. Matrace z kolekce Natur jsou vyrobeny ze studené pěny, každá strana matrace je jinak tuhá u všech typů z této kolekce. Nejkvalitnější matrace patří do kolekce** Alpina**. Ty jsou vyrobeny ze studené pěny z oboustranným profilováním v kombinaci s visco pěnou. Tato nejnovější technologie přináší nejzdravější možné spaní. Velmi vhodné jsou tyto matrace také pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko.

Zdravotní matrace na míru

Protože je každý zákazník jedinečný a má své individuální charakteristiky, potřeby a problémy, je možné, že si z běžné nabídky matrací nevybere. Má tedy možnost si nechat matraci přesně podle svých přání nechat vyrobit na míru. Stejně tak budete tuto možnost potřebovat, pokud máte atypický tvar nebo rozměr postele a běžná matrace se vám tak do postele nehodí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10497 (magazin-zdravi.cz#10234)


Přidat komentář