Sauna a saunování

Zimní čas je pro saunu jako stvořený. Můžeme se krásně uvolnit, pobýt pěkně v teple, nechat volně proudit myšlenky a při tom všem ještě něco užitečného udělat pro zdraví a krásu.

Sauna - povzbuzení těla

Chcete si pořádně povzbudit tělo? V tom případě vyzkoušejte saunu. Opakované střídání horkého vzduchu a studené vody povzbuzuje krevní oběh, posiluje obranný systém, podporuje látkovou výměnu a zlepšuje celkovou kondici. Uvolňuje také dýchací cesty a čistí pokožku. Saunování, to je nejen horký vzduch, ale také studený vzduch a voda ve formě bazénku či sprchy. Je jen na Vás čemu dáte přednost.
A čím studená voda prospívá kráse? Stimuluje látkovou výměnu, podporuje prokrvení, zjemňuje pokožku, zlepšuje její elasticitu a pevnost.

Zimní čas je pro saunu jako stvořený. Můžeme se krásně uvolnit, pobýt pěkně v teple, nechat volně proudit myšlenky a při tom všem ještě něco užitečného udělat pro zdraví a krásu.  

Sauna u Vás doma - BALNEOVISION s.r.o.

Chodíte rádi do sauny? Uvažujete nad tím, že by jste si saunu pořídili i domů? Pokud máte ve svém domě dostatek místa, bude to jistě příjemná a užitečná investice. V tomto případě musíte najít firmu, která Vám takovou saunu vyrobí přímo na míru Vašeho domu.Můžete se obrátit například na firmu BALNEOVISION s.r.o.

BALNEOVISION s.r.o. je českou společností. Zabývají se návrhy, výrobou a dodávkou vířivek, saun, infrasaun, parních kabin a kompletních lázeňských a wellness provozů. Díky vlastnímu vývojovému a designérskému oddělení uspokojí nejnáročnější požadavky všech svých zákazníků. Důraz je kladen na osobitost a jedinečnost každého wellness provozu.

Společnost BALNEOVISION s.r.o. vyrábí a dodává sauny:

  • Finská sauna - Ve finských saunách je lidský organismus vystaven vysokým teplotám okolo 80°-110° Celsia. Dochází zde k intenzivnímu pocení, při kterém se lidská pokožka zbavuje nečistot z pórů a je povzbuzován krevní oběh
  • Infrasauny - jsou určeny pro léčebné a potící procedury. Tyto sauny jsou vhodné pro osoby trpící hypertenzí nebo pro osoby těžce snášející vysoké teploty. Infrasauny lze doporučit pro kardiaky nebo diabetiky.
  • Biosauny - Biosauna je kombinací finské a parní sauny.Tato sauna je vhodná pro jedince, kteří nemají rádi vysoké teploty v klasických finských saunách nebo jim nedělá dobře vysoká vlhkost ve standardních parních saunách.
  • Sauna Vulkán - Jedná se o vysokoteplotní saunu, ve které se teplota vzduchu pohybuje okolo 110 °celsia. Díky tomu zde dochází k intenzivnímu pocení, tělo se rychle zbavuje nečistot z pórů a dochází tak k povzbuzení látkové výměny. Sauny jsou vybavovány reproduktory pro poslech relaxační hudby. Toto vše jako celek tvoří dokonalou uvolňující lázeň.
  • Sauna Kelo - Tato sauna má typický vzhled severského smrku je vybavena speciálním dřevem, pobyt v této sauně blahodárně působí na krevní oběh a zlepšuje prokrvení cév. Zdrojem tepla jsou obvykle elektrická kamna, v různém designovém provedení.
  • Sauna Ruská Báňa - Zdrojem tepla jsou externí kamna na dřevo. Regulace u těchto saun je nejčastěji přivíráním a otvíráním škrtících klapek na přívodu vzduchu. K těmto lázním neodmyslitelně patří zvlhčené březové metličky, kterými se šlehá po rozpáleném těle, čímž je dosaženo úplné relaxace a uvolnění pokožky.
  • Kamenná sauna - Tato sauna využívá sálavé teplo, které přechází do těl návštěvníků ze sedacích ploch a stěn. Je to velmi vhodná varianta pro klienty, kteří nesnesou vysoké teplo v klasických saunách a může zde setrvat delší dobu. Teplota se pohybuje okolo 55 až 65° celsia.

Společnost BALNEOVISION s.r.o. vyrábí a dodává také:

  • zážitkové sprchy - Relaxační účinky jsou podpořeny masážními tryskami (turbo sprchy, letní déšť s tropickou vůni), ale také světelnými efekty a dávkováním vonných esencí.
  • parní lázně - Působí jako podpůrné opatření při léčbě astmatu, chrapotu, zánětu průdušek, revmatismu, přetížení svalů a poruch prokrvení. Parní lázeň zklidňuje činnost srdce, zlepšuje celkovou kondici, tlumí rozrušení, tísnivé pocity a nervozitu.
  • klimatizační kabiny SALTAIR -  je komplexní zařízení, které Vám umožní denně si vychutnávat právě takové jedinečné klima jako je u moře nebo ve vysokohorských oblastech

Více informací naleznete na stránkách www.balneovision.cz.

Sauna - péče v sauně od hlavy až k patě

Téměř všechna zkrášlující ošetření lze vlasům a pokožce dopřát také v sauně, kde se jejich účinky dokonce znásobí. Záleží však na správném načasování jednotlivých procedur. Po první fázi je vhodná doba na peeling, protože zrohovatělé kožní šupinky jsou uvolněné a dají se snadno odstranit. Po druhé potní fázi je zase ideální nanést na vlasy pěstící masku jak na obličej tak na vlasy a nechat ji působit po dobu odpočinku. Pokud chcete vlasům a pokožce hlavy dopřát zkvalitnění i vnitřně, potom sáhněte po výrobku Hollywood Mineral Fit Hair. Po poslední fázi je pokožka dokonale čistá a připravená maximálně využít účinných látek tělového mléka a hydratačního pleťového krému.

Sauna - opatrnost při saunování

Ženám je doporučováno být opatrná se saunováním před menstruací. Některým ženám se může točit hlava a bojují se závratěmi. Někdy cítí nepříjemný tlak v břiše. Asi to chce opatrně vyzkoušet. Rozhodně před saunováním není doporučováno pít kávu, naopak je dobré napít se ovocného nebo bylinkového čaje a po saunování opět doplnit tekutiny.

Sauna -aromaterapie při saunování

Můžete vyzkoušet také extrakty bylinek, které Vám pobyt v sauně ještě více zpříjemní. Např. eucalyptus, levanduli, mátu či růži.

V sauně se zcela uvolníte. Budete vnímat jen stékající pot a s ním necháte z těla odejít všechny nečisté látky a zároveň také všechny chmury. Po sauně se člověk cítí příjemně unavený. Je to prostě báječný odpočinek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10494 (magazin-zdravi.cz#7718)


Diskuze a zkušenosti

Michal | 03.11.2008 21:56
Saunovací set Zdravím. Nevíte někdo kde se dá pořídit sada k saunování? Nebo aspoň jak se těm náčiním říka? odp. na nokiki@centrum.cz děkuji


Přidat komentář