Rána či kruhy pod očima?

Váčky a otoky pod očima se objevují, když se tekutina pod očima nahromadí. Časté jsou ve stáří, kdy je kůže ochablá a málo pružná. Vznik váčků ale může podpořit i cigaretový kouř, .....

Tmavé skvrny pod očima

Tmavé kruhy pod očima jsou nejčastějším příznakem únavy. U žen se vyskytují také v době menstruace nebo u těhotných žen. V takových chvílích je krev chudá na kyslík a proto se zbarvuje do modra. Kůže pod očima je velmi tenká a modré zbarvení tak snadno prosvítá.

Detoxikace mladý ječmen

Příčiny

 • dědičné faktory
 • přílišné namáhání očí
 • nedostatečné osvětlení nebo špatná poloha při čtení
 • stres, deprese, psychická únava, úzkost
 • vysoký obsah soli v jídelníčku
 • alkohol, drogy
 • nedostatek vitamínu A nebo avitaminóza
 • chudokrevnost, špatná střevní funkce nebo choroby ledvin a srdce

Jak se jich zbavit

 1. Dostatečný spánek
 2. Studené obklady přikládané na oči
 3. Oční gymnastika –pevně sevřete víčka a na 6 vteřin držte. Opakujte minimálně 10 x.
 4. Oční kapky
 5. Regenerační masky
 6. Liftingové přípravky, které vyhlazují kůži okolo očí
 7. Výživné oční krémy (nebo domácí recept – plátky okurky nebo sáčky černého čaje)
 8. Vitamín A a D
 9. Vyhýbat se alkoholu
 10. Nestresovat se, odpočívat

Jak je zakrýt

Volte make-up o něco světlejší než je barva vaší pleti a přepudrujte. Dnes existují k zakrytí kruhů pod očima i speciální krycí tyčinky a krémy.

Prevence

Váčky a otoky pod očima se objevují, když se tekutina pod očima nahromadí. Časté jsou ve stáří, kdy je kůže ochablá a málo pružná. Vznik váčků ale může podpořit i cigaretový kouř, nečistoty ve vzduchu, nevhodné kosmetické přípravky, únava nebo některé závažné onemocnění. Zvláště vleže se nám ve víčkách hromadí nadbytečná tekutina. Podložte si proto hlavu dalším polštářem. Pokud vám váčky nechtějí zmizet, můžete si je nechat odstranit chirurgicky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10488 (magazin-zdravi.cz#6291)


Přidat komentář