Profesní a osobní koučink

Chcete rychleji vyřešit svůj problém nebo nespokojenost ? Poradíme vám jak! Pokud chce sportovec dosáhnout lepších výsledků, nestačí mu jen tvrdě dřít, potřebuje i dobrého trenéra. To nám připadá zcela přirozené. Co děláte vy, pokud nejste v životě spokojeni se svými výsledky?

Většinou se snažíte se svojí situací vypořádat sami. To se ale nemusí podařit nebo to může trvat hodně dlouho. Pokud jste vy sami součástí problému, nemůžete se na něj podívat objektivně a to vás brzdí v hledání a nalezení řešení. Vy ale můžete po vzoru sportovců využít služeb osobního kouče a s jeho pomocí určitě najdete řešení své situace rychleji a efektivněji.

Pokud jsme totiž dlouhodobě nespokojeni se svým životem a situaci nijak neřešíme, narůstá stres a ten nepříznivě působí na naše zdraví. Proto je dobré naši dlouhodobou nespokojenost nepřehlížet. A zde je právě dobré využít služeb osobního kouče, protože s ním můžeme najít rychlé řešení i dlouhodobých problémů prakticky ve všech oblastech vašeho života - jak v osobní tak pracovní oblasti.

Profesní a osobní koučink

Náš tip na kouče:

Rádi byste koučink vyzkoušeli, ale nevíte, kdo by vám s vaším problémem mohl poradit? Rádi vám doporučíme odborníka. Někoho, kdo má dostatek profesních i osobních zkušeností.

Co můžete od koučinku očekávat?

Koučink plně respektuje osobnost klienta a každý dobrý kouč ví, že klient je největším odborníkem na svůj vlastní život. Kouč ale umí správně kladenými otázkami pomoci najít optimální řešení ušité na míru právě tomuto konkrétnímu klientovi.

Chcete dělat práci, která vás baví

Otázka profese je vůbec tou nejčastější, proč lidé vyhledávají služby osobního kouče. Práce nám přece jen zabírá celou třetinu dne a někdy i více. Je zkrátka podstatnou součástí našeho života a chceme, aby nás bavila. A ona také bude, pokud se vydáme tou správnou cestou. Osobní kouč, vám může pomoci najít váš skutečný talent, využívat lépe váš potenciál, či zvýšit vlastní efektivitu a motivaci. Nebo vám může pomoci poznat a pochopit varovné signály a předejít tak workoholismu či syndromu vyhoření. S pomocí kouče také můžete změnit svůj přístup k pracovním problémům či problematickým vztahům s kolegy. Každopádně s pomocí kouče snadněji a rychleji pochopíte, zda ve stávajícím zaměstnání setrvat a zlepšit se, nebo jej změnit.

Máte strach ze změny

Mnohdy nám život nabízí zajímavé nové možnosti, ale většina lidí se bojí opustit starou jistotu, i když jim nevyhovuje. Je to velký boj, a protože nás minulost, doba, a také politický režim navykl na jisté standardy, tak raději volíme jistotu, protože o ně nechceme přijít. Zde je nutné uvědomit si své vlastní hodnoty a pracovat s nimi. Přece nechcete zůstat tam, kde jste, pokud nejste spokojení a to jen proto, abyste měli „své jisté. I přes to, že např. pracujete v podniku přes dvacet let, není jisté, že tam budete nadobro. A tak se kvůli zdánlivé jistotě můžete vzdát zcela nových možností, které lépe odpovídají vašim životním hodnotám.

Nevíte, co vlastně změnit

Hodně se také stává, že lidé cítí, že potřebují změnu, ale přesně ji nedokážou definovat. Pokud se sami cítíte nespokojeni, ale nevíte, co se životem, pak je tou nejlepší možností osobní koučink. Kouč vám pomůže uspořádat myšlenky a pomocí otázek a koučovacích technik stanovit vlastní priority, na základě kterých se pak můžete vydat tím správným směrem.  Zároveň vám pomůže vaši změnu nastartovat i zrealizovat. 

Udělejte důležitý krok ve vašem životě

Spolupráce s koučem může být jedním z vašich nejdůležitějších životních kroků. Osobní kouč vám ale moc nepomůže, pokud vy sami vlastně ve svém životě nic měnit nechcete, pokud jen hledáte důvody, proč zůstávat ve staré situaci. Kouč má smysl pro ty, kteří skutečně chtějí něco změnit a posunout se k lepšímu životu a jsou také připraveni pro to něco udělat. Pokud tedy i vy chcete svůj život zlepšit a nechcete dál ztrácet čas v nevyhovující situaci, spolu s koučem určitě najdete to správné řešení právě pro vás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10501 (magazin-zdravi.cz#10292)


Přidat komentář