Prevence proti rakovině

Rakovina děložního čípku je druhým nejčastějším zhoubným onemocněním u žen a také druhou nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu. V České republice je ročně diagnostikováno 1000 nových případů tohoto typu rakoviny.

Léčba zhoubných chorob

Léčba zhoubných chorob byla dosud zaměřena na nápravu škod, které rakovina v těle napáchala. Naproti tomu biologická léčba dokáže přimět tělo, aby se s nemocí vypořádala sama. Zatímco tolik uznávaná chemoterapie ničí nejen rakovinou napadnuté buňky, ale i buňky zcela zdravé, biologická léčba zasahuje do struktury nádorových buněk a znemožňuje jejich výživu. Zdravá tkáň zůstává díky tomu zachována.

Rakovina děložního čípku

Rakovina děložního čípku je druhým nejčastějším zhoubným onemocněním u žen a také druhou nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu. V České republice je ročně diagnostikováno 1000 nových případů tohoto typu rakoviny.

Šance na vyléčení je poměrně vysoká

Pokud je onemocnění objeveno včas, šance na vyléčení je poměrně vysoká. Aby se ženy rakovině děložního čípku vyhnuly, měly by dodržovat zdravý životní styl, nepřehánět to se střídáním sexuálních partnerů a pravidelně docházet na gynekologické prohlídky (jedná se především o screeningové testy). Skutečnou prevencí je však očkování.

Imunitní systém

Rakovina děložního čípku má virový původ. Nově objevená vakcína dokáže spustit reakci imunitního systému, který pak dokáže virům, které rakovinu děložního čípku způsobují, odolat. Vakcína doslova přiměje tělo, aby se s nebezpečnými látkami vypořádalo samo.

Novinky v prevenci a léčbě rakoviny

V dubnu 2007 tým z Pittburské univerzity v Pennsylvánii oznámil, že při laboratorních pokusech kapsaicin zredukoval na polovinu rakovinový nádor slinivky. Podobně úspěšné byly laboratorní pokusy s působením kapsaicinu na rakovinu prostaty. Podle vyjádření odborníků se efekt dostavil doslova přes noc. Kapsaicin oslabuje membránu mitochondrií a uvolňuje speciální protein, který nádorové buňky zabíjí. Na rozdíl od jiných terapií zdravé buňky zůstávají kapsaicinem nedotčeny. Protinádorové účinky byly popsány také na experimentálních modelech nádorů žaludku, kůže a nervového systému. Díky metodě Bio-CoolTM nedráždí sliznici úst ani žaludku či celého zažívacího traktu.

Preparát Cayenne Cool lze nyní zakoupit také v ČR.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10485 (magazin-zdravi.cz#5861)


Přidat komentář