Jak bojovat proti kocovině

Čím více jste unavení, tím větší vliv na Vás spotřebované promile mají. Po psychické námaze může mít alkohol uvolňující funkci, ale poté je rychlejší sešup dolů. Po fyzickém vypětí spojeném s následným vyčerpáním je vliv alkoholu na organismus okamžitý.

Ohnivá párty plná alkoholu

Nejjednodušší rada proti následkům kocoviny zní - nepít. Jenže řekněte sami, kdo si kromě zavilých abstinentů neprodělal tíživá rána se smrtelným potem na čele a křečemi v žaludku. Do tohoto stavu vás může dovést nezřízené popíjení, ale někteří lidé se s nelibými stavy potýkají i po daleko menším množství alkoholu. Pití ohnivého moku jim jednoduše nesedí a je lhostejno, jaký druh likéru se jim připlete do cesty.

Detoxikace mladý ječmen

Novinka proti kocovině

Jestli se chystáte na večírek nebo oslavu, tak si určitě nezapomeňte nalepit hodinku předem skvělou antikocovinovou náplast. Díky bezbolestné aplikaci, kterou bez problému ukryjete pod oblečení, ušetříte svůj organismus před nepříjemnou kocovinou. Výrobek se dá dnes sehnat už i v ČR.

 • Jedná se o nejúčinější produkt na potlačení kocoviny.

Prevence proti kocovině

Pokud se tedy nebudete řídit první větou tohoto článku a pustíte se do víru oslav spojených s alkoholem, pak nezapomeňte na pár rad, které vás sice úplně neochrání, ale zabrání nejhoršímu:

 • Nepijte na lačno

I obyčejný párek v rohlíku nebo kousek chleba pomůže vašemu organismu se vstřebáváním alkoholu.

 • Snažte se být odpočatí

Čím více jste unavení, tím větší vliv na Vás spotřebované promile mají. Po psychické námaze může mít alkohol uvolňující funkci, ale poté je rychlejší sešup dolů. Po fyzickém vypětí spojeném s následným vyčerpáním je vliv alkoholu na organismus okamžitý.

 • Zavodňujte organismus

Nezapomínejte, že se lidský organismus obsahuje z největší části vodu. Když tato položka klesá, poznáte to přinejmenším díky bolestem hlavy. Alkohol váže vodu, a proto nesmíte zapomínat na její doplňování. Ideální jsou čistá voda, neslazené minerálky a čaj. Pokud se Vám do obsahu žaludku podaří vmáčknout těsně před usnutím půl litru tekutiny, neměli byste mít ráno zase takové problémy.

 • Nemíchat, nemíchat, nemíchat

Jestliže si dáte obligátní pár pivek, na baru do toho zamícháte panáky různých barev a chutí a proženete to například ještě vínem, nepomůže Vám ani svěcená voda. Snažte se tak věnovat pouze jednomu druhu alkoholu. Takhle věrnost se vyplatí. A když už to prostě přeženete, zkuste akupresuru - i na kocovinu vám může pomoci.

 • Vypusťte kofein

Káva, coca-cola, kofola a další nápoje obsahující kofein rovněž způsobují ztrátu vody z organismu. Pokuste se těmto nápojům vyhnout. Sice Vás na chvíli nakopnou, ale seberou si za odměnu další dávku tekutin.

 • Obstarejte si vitamíny

Požitím vitamínu C před i po alkoholovém tažení zmírníte následky kocoviny. Věřte, že čistá voda s citrónem dokáže divy.

 • Nekuřte

Pro kuřáky je to rada z kategorie - nechceš být tlustý, nejez. Ale kombinace pití a šlukování cigaret bezpečně Vaši kocovinu zhorší.

 • Vydatně snídejte

Pokud to vaše útroby dovolí, pořádně se po mejdanu nasnídejte. Jídlo navážete zbytky alkoholu v krvi.

 • Sprcha rozproudí organismus

Abyste rozchodili kalné ráno, doporučuje se vlítnout co nejkratší cestou pod sprchu. Nejdříve na sebe pusťte teplou nebo vlažnou vodu a poté studenou. Vaše mozkové buňky by to mělo probudit k životu. Pokud to váš žaludek snese, zkuste koupel ve správném koupelovém oleji, nabudí vás.

 • Hýbejte se

Pokud Vám to organismus dovolí, dopřejte si procházku a zhluboka dýchejte. Okysličí se Vám krev. Jestliže se však klepete zimou a chůze je pro Vás utrpením, raději zkuste zvládnout kocovinu v klidu domova.

Kocovina chrání před rizikem neustálého pití

A především si v těžkých poopilostních časech vzpomeňte na to, že kocovina je vlastně záslužný stav, který Vám zabraňuje pít opravdu bez zábran. Bez povědomí o tom, že když to přeženu, bude mi druhý den špatně, by mnozí z nás ztratili pověstné záklopky. Takhle nás kocovina chrání před rizikem, že si zvykneme pít přes míru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10496 (magazin-zdravi.cz#8680)


Diskuze a zkušenosti

Zdenek | 06.08.2014 10:00
Re: Jak bojovat proti kocovině Mě proti kocovině pomohl Alcostop, který si vezmu než jdu pít a kocovina nezrozí :) mám to odzkoušené, i kámoši vyzkoušeli a byli spokojení.

Láďa | 04.09.2014 07:51
Re: Jak bojovat proti kocovině Ahoj, mě Alcostop taky hodně pomohl, měli jsme firemní akci a další den jsem musel být už od rána redy a přitom jsem se chtěl i trochu opít:D Alcostop to za mě vyřešil, večer jsem pil, a další den jsem byl úplně v pohodě :)


Přidat komentář