Co je permanentní make-up

Při permanentním make-upu se vpravuje do vrchní vrstvy kůže barevný přírodní pigment. Permanentní make-up vydrží od jednoho roku do čtyř let, záleží na typu pokožky a vaší péči o pigmentované místo.

Nudí Vás každodenní líčení? Vyzkoušejte permanentní make-up.

Co to je permanentní make-up?

Permanent make up je metoda líčení, při které se mikrotenkou jehlou nanášejí hypoalergenní rostlinná barviva pod povrch pokožky do hloubky 0.3-0.5 mm. Barvy jsou přesně přizpůsobeny přírodním tonům pokožky a míchají se individuálně. Trvanlivost je 1-4 roky. Touto metodou lze upravit hustotu, délku, šířku obočí nebo jej vymodelovat v případě chybějícího obočí. Tvar rtů, jejich probarvení, konturu a případné nedostatky v symetrii je možné bez problémů po konzultaci upravit dle přání klientky. Oči se zvýrazňují oční linkou

Účinnost permanentního make-upu

Permanentní make-up vydrží od jedné do čtyř let, záleží na typu pokožky a Vaší péči o pigmentované místo. Permanentní make-up totiž postupně světlá. Nemusíte však čekat, až pigment úplně zmizí a můžete si jej asi tak za dva roky nechat znovu oživit.

Výhody Permanentního make-upu

 • Permanentní make up klade hlavní důraz na váš přirozený vzhled.
 • Klasické líčení nenahrazuje, je pro ně pouze dokonalým podkladem.
 • Dokáže zdůraznit Vaši krásu a přitom potlačit případné nedostatky. Např. nepravidelnosti rtů, chybějící obočí, jizvy (potlačí barevné rozdílnosti pomocí pigmentů)

Permanentní make up je vhodný hlavně pro ty z Vás, které:

 • chcete vypadat upraveně a přitom nestrávit tolik času líčením jste alergické na kosmetické výrobky
 • máte citlivé oči nosíte kontaktní čočky aktivně sportujete
 • rády cestujete k moři navštěvujete bazény, sauny, fitness centra atd.

Co lze provádět permanentním make-upem?

 • LINKY - horní, dolní, kajál.** **
 • RTY A OBOČÍ - zúžení, rozšíření, zvýraznění, vyrovnání, doplnění, stínování, vláskování, retušování.
 • OBLIČEJ A TĚLO - znaménka krásy, retušování jizviček a pih
 • ** TEMPTOO** - tetování různých motivů (znaky, náramky a řetízky)

Vpravování permanentního make-upu

Při permanentním make-upu se vpravuje do vrchní vrstvy kůže barevný přírodní pigment. Barvivo se do kůže přenáší rychlými vpichy přístrojem podobným velkému kuličkovému peru s jehlou místo hrotu. V salonu vám nejdříve zjistí typ vaší pokožky a její reakci na pigment. Protože se kůže v okolí aplikace znecitlivuje anestetizujícím roztokem a pracuje se pouze v horní vrstvě pokožky, obavy z bolesti zákroku můžete klidně hodit za hlavu.

Nejdůležitější pravidla před a po aplikaci:

 • Nikdy před zákrokem nepijte alkoholické nápoje.
 • Když máte své dny, je lepší zákrok odložit.
 • Vyvarujte se zbytečných stresů. Klid a vnitřní pohoda je součástí skvělého výsledku.
 • Po zákroku jako prevenci vzniku oparů zajistěte dostatek vitamínu B a C. Vzniklé drobné stroupky nikdy nestrhávejte.
 • Po aplikaci se vyhýbejte prašnému prostředí.
 • Po dobu 24 hodin místa neoplachujte vodou.
 • Pokožku ošetřujte speciální mastí, která Vám je dána před po zákroku.
 • Používejte při slunění krémy s vysokým ochranným faktorem – 50 SPF.

Pro koho není určen permanentní make-up

Trpíte-li nějakou závažnou kožní nemocí, poraďte se raději s lékařem. Stejné je to v případě alergií. Ani pokožka podrážděna sluncem není pro permanentní make-up vhodná. Pokud jste těhotná více jak 3 měsíce, nebo jste v období šestinedělí, není pro Vás permanentní make-up vhodný.

Vyvarování zbytečních chyb

Ideální je domluvit si nejdříve v salonu konzultaci. Pohovořte si o všech svých přáních, požadavcích i obavách. Můžete si vyžádat fotografie s tvářemi před a po úpravě; předkreslení líčení, které si přejete nebo si třeba nechejte ukázat i certifikát salónu. Bude-li vše v pořádku a vy se pro zákrok přece jen rozhodnete, nezbývá nic jiného než popřát hodně síly na odhánění protějšků opačného pohlaví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10490 (magazin-zdravi.cz#7453)


Přidat komentář