Buďte in - nebojte se nosit brýle

Při výběru obrouček je důležité vzít v potaz také účes a barvu vlasů. Pro každodenní nošení jsou pro světlé vlasy lepší obroučky jemných barev, zatímco tmavší vlasy snesou výraznější hnědé barvy.

Nechte si poradit

Do obchodu si vezměte s sebou nestranného rádce, který vám objektivně poradí, jak v obroučkách vypadáte. Při výběru vám jistě poradí i optik. Blízcí lidé mají tendenci šetřit kritikou, a proto by vám nemuseli správně poradit. Výběr brýlí závisí na tvaru vašeho obličeje, na barvě pleti i střihu vlasů. Důležité je také to, zda dáváte přednost klasickým tvarům či extravaganci. Vodítkem může být tvar obrouček.

Brýle a hranatá tvář

Máte–li úzkou tvář, výrazné čelo a lícní kosti a polodlouhé vlasy, dejte přednost oválným obroučkám, které tvář zjemňují.

Brýle a oválná tvář

Pro oválnou tvář je typické jemné čelo, zaoblená brada a výrazné lícní kosti. Tomuto tvaru obličeje sluší téměř jakýkoliv tvar brýlí. Široké obroučky však tvář opticky zkracují, oválné a zaoblené ji naopak prodlužují.

Brýle a trojúhelníková tvář

Typické pro ni je velké čelo, ostrá brada, jemné lícní kosti. Nejlépe se k ní hodí obroučky zaoblené, oválné nebo jen skla v podobném tvaru.

Brýle a kulatý obličej

Pro kulatý obličej jsou typické měkké kontury a široké lícní kosti. Vhodné jsou jen jemné obroučky nebo skla bez obrub – tvář se díky nim opticky rozdělí. Hranaté obroučky zvýrazní oči.

Dolaďte design

Výběr obrouček je velmi individuální záležitost. Je dobré, vyzkoušet brouček co nejvíce a nezavrhovat dopředu ani extravagantní a bláznivé tvary. V zásadě platí, že čím je pleť světlejší, tím jemnější by měly být obroučky (nejlépe přírodní a pastelové tvary). Pokud máte pleť tmavší a mastnou, dejte raději přednost kontrastnějším rámečkům.

Při výběru obrouček je důležité vzít v potaz také účes a barvu vlasů. Pro každodenní nošení jsou pro světlé vlasy lepší obroučky jemných barev, zatímco tmavší vlasy snesou výraznější hnědé barvy. Brýle vyniknou především u krátkých účesů. Nejdůležitější je, aby jste se v brýlích cítili dobře. A kontaktní čočky si tak můžete ponechat na sportovní příležitosti.

Změna charakteru pomocí brýlím

Naše pleť, stejně jako naše vlasy a oblečení dohromady mohou buď ladit, nebo se přebíjet a to nevypadá dobře. I brýle mohou velmi ovlivnit váš vzhled.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10486 (magazin-zdravi.cz#5946)


Přidat komentář