Zvětšení a zmenšení prsou - Plastická chirurgie Ostrava

Ideální poprsí. Co si pod tím představit? Pro některé je to menší obvod hrudníku, pro jiné zase větší. Útěchou však je, že obojí lze korigovat. Prsa se dají pomocí plastické chirurgie zvětšit i zmenšit.

Prsa jako symbol krásy

Prsa jsou jedním z poznávacích znamení žen. Samozřejmě, že muži mají anatomicky také prsa, ale asi netřeba zdůrazňovat, že ženská obdoba hrudníku je vyvinutější. I když je prvotní účel prsou daný a sice, že se jedná o oblast, kde se vytváří mateřské mléko, jež pak saje miminko, tak z estetického hlediska je prsům přisuzována ještě jedna deviza. Jejich tvar a velikost značně přitahují potenciální partnery, a tak když ňadra nejsou zrovna moc vzhledná, tak jejich majitelky trpí různými komplexy. Nezřídka se objevují ženy, které si chtějí nechat upravit prsa, protože jejich partner jim nevhodně naznačil, že esteticky jejich hrudník není nijak líbivý. Ženy by měly mít na paměti, že to ale dělají pro sebe, pro svůj pocit a ne pro nikoho jiného, v tom je základ.

Mezi různé metody úpravy prsou pak můžeme zařadit tři typy plastických operací. Jednak se prsa zvětšují, pak se zpevňují a také zmenšují. Posledně jmenovaná oblast je asi nejméně častá, protože přeci jenom je jakýmsi atributem krásy plnější dekolt. Zmenšení poprsí ale podstupují ženy mnohdy ze zdravotních důvodů. Jedním z nich je váha prsou, kdy jejich majitelku pak tíží záda a trpí bolestmi. Klasické zpevnění pak podstupují ženy, které mají rovněž vetší prsa, protože zde gravitace pracuje rychleji. Naopak ženy s malými prsy si nechávají zvětšit své vnady na objemnější číslo podprsenky, čímž se jim poprsí rovněž zpevní.

Plastická chirurgie - zvětšení prsou

Jedná se o velmi časté přání klientek plastických chirurgů. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že plastická chirurgie má krášlit a pomáhat tam, kde příroda tělo tolik neobdařila nebo následkem úrazu se tělo nějak deformovalo. O značné deformaci ale někdy lze mluvit i v případech, kdy to některé ženy s velikostí přeženou. Pokud si velmi subtilní a éterická dívka nechá udělat pětky, za které se hravě schová, tak nejen, že to vizuálně působí spíše rozpaky, ale vystavuje se riziku, že ji budou bolet záda apod. Proto, než půjdete na plastiku, tak si nechte poradit, jaká velikost vám nejlépe padne.

Zvětšení prsou pak probíhá pomocí vložení silikonových implantátů. Jejich velikost se počítá dle objemu v mililitrech. Existují různé tvary implantátů. Nabízí se klasicky kulaté nebo tzv. kapky, které vypadají přirozeněji ale jsou dražší a rovněž se nabízí i jinakost výplně. Nabízí se kohezivní silikon, který je v kompaktní formě gelu. Dále je tu možnost silikonu s dvojí hustotou gelu, jenž nabízí stálou výšku projekce dvorce a kopíruje strukturu prsu, což zdůrazňuje jeho tvar. Tyto typy jsou u nás nejčastěji využívané.

Při operaci samotné se implantáty zavádí pod prsní žlázu nebo pod sval, kam se lékař dostane řezem pod prsní rýhou, ve dvorci nebo v podpaží. Místo řezu je vybráno tak, aby bylo co nejméně znatelné (např. tmavší místo pokožky nebo ohyb apod.). Po operaci se řezy zašijí stehy, které se po zhruba 10 dnech vyndají.

Celá operace trvá asi 1 až 2 hodiny pod celkovou anestezií, přičemž hospitalizace je asi 1 až 2 dny. Rekonvalescenční doba je týden až dva týdny a v pooperační době musíte dodržovat několik zásad. Jednak se musí nosit speciální podprsenka, která se nosí ve dne i v noci pod dobu 1 až 2 měsíců. V této době se doporučuje rovněž spaní na zádech a omezení některých fyzicky náročnějších aktivit (např. sport). Po operaci dostanete léky tlumící bolest, ale víceméně se jedná o pocit většího namožení než úporné bolesti. Zhruba po měsíci se pak dostaví výsledná podoba vašich „nových" prsou.

Plastická chirurgie - zmenšení prsou

Nejedná se o tak častou metodu, ale je rovněž využívána. Je ale komplikovanější. Při operaci se odstraňuje přebytečná prsní tkáň. Protože se jedná o případy, kdy je poprsí větší, tak se rovněž může provést i modelace prsu, které utrpělo gravitačními zákony.

Při operaci se řez vede kolem dvorce, následně svisle do podprsní rýhy a pak se pokračuje v této linii. Odstraní se přebytečná tkáň a vypne se pokožka, aby mělo prso tvar. Celá operace zabere tak 2 až 3 hodiny a je prováděna v celkové anestezii. V nemocnici si pobudete asi 1 den. I zde se rovněž podávají léky tlumící bolest, která je ale snesitelná. Po operaci se nosí speciální obvaz, který se asi po 14 dnech nahradí rovněž speciální podprsenkou. Zhruba po týdnu můžete být lehce aktivnější, což znamená, že např. budete chodit do práce. Do sportu se ale nevrhejte dříve jak po měsíci. Stehy se vám vyndají asi po 20 dnech od operace.

Plastická chirurgie – omlazení pleti

Liftingové operace, jako je face lift nebo forehead and brow lifting, jsou založeny na principu vypínání pokožky, kdy se zpevní tkáň a odstraní se kožní nadbytky.

Plastická chirurgie- zeštíhlení

Jednak se nabízí klasická liposukce, kdy se speciální kanyla zavede do podkoží a odsává se tuk nebo se přistoupí k metodě zvané abdominoplastika, což je vhodné zejména pro lidi po redukčních dietách a ženách po porodech. Zde se odstraní přebytečná kůže a tuk a zpěvní se svalové vrstvy a vypne se zbylá kůže a podkoží. Kožní řezy se při operaci vedou napříč podbřiškem mezi pánevními kostmi a kolem pupíku.

Plastická chirurgie – korekce

Jednak se nabízí korekce nosu, která je velmi častým zákrokem. Ať už se někdo narodil s velkým nosem nevzhledného tvaru nebo při úraze dostal jeho nosík jiný tvar, tak lze jej operativně vyřešit. V tomto případě se ale postupuje opatrně, protože nic nezmění tvářnost obličeje více než tvar nosu, proto jej lékaři jen jemně korigují do symetrických linií.

Odstáté ušní boltce jsou pak problémem, který mnoho lidí trápí už v dětství. Je to dáno už vrozeně, kdy se vytvaruje boltcová chrupavka. Operace pak přináší změnu úhlů a poměrů částí chrupavky tak, aby byly uši více u hlavy. Zákrok ale není náročný, proto se provádí v místním umrtvení a většinou ambulantně.

Plastická chirurgie nabízí mnoho variant, jak se zkrášlit. Mějte však na paměti, že její služby slouží víceméně ke korigaci nerovností a ne ke změně celkového vzhledu tváře a celého těla. Buďte stále samy sebou a nechtějte mít nosík a´la Jennifer Aniston či poprsí jako Pamela Anderson.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10459 (magazin-zdravi.cz#9876)


Přidat komentář