Zdokonalení svého poprsí

Osmnáctileté dívce nedokáže nikdo vysvětlit, že její malá ňadra jsou překrásná, když je neustále svědkem toho, jak její přítelkyně hrdě předvádějí obrovská prsa a kluci jen vzdychají údivem.

Malé sebevědomí

Osmnáctileté dívce nedokáže nikdo vysvětlit, že její malá ňadra jsou překrásná, když je neustále svědkem toho, jak její přítelkyně hrdě předvádějí obrovská prsa a kluci jen vzdychají údivem. Argument, že obrovská prsa relativně brzy uvadnou, zatímco její malá, pevná ňadra budou i potom stále okouzlující, ji nebude zajímat ani sekundu.

Také pro starší ženy znamenají už ne právě dokonalá ňadra snížení jejich sebevědomí, protože je to právě část jejich sexuální atraktivnosti, která hraje velkou roli v lásce.

Zásah do prsou

Většina chirurgů dělá řez ve tvaru kotvy, to znamená ve tvaru oblouku do záhybu pod prsem, svislým odtamtud až k bradavce a kruhovitý kolem dvorce bradavky. Tím je jednoduché odstranit přebytečnou kůži, bradavku posunout pěkně nahoru díky novému otvoru v kůži a všechno zase hladce sešít. Samozřejmě jsou později vidět jizvy. Ale normálně po několika měsících vyblednou.

Zásah do prsou - Zmenšení prsou

Na zvlášť těžké prsy si ženy stěžují nejen pro jejich neforemnost, ale i kvůli silným bolestem v zádech. Chirurgické korektury jsou pak často také rozumné z lékařských důvodů (a někdy je dokonce proplácí pojišťovna).

Procedura probíhá podobně jako vyhlazování. Ovšem lékař při ní odstraní nejen kůži, ale i tuk a tkáň žlázy. Znamením zdařilé operace je symetrie prsů po ní. V poslední době se i zde používá metoda odsávání tuku – údajně s velmi dobrými výsledky, i když forma prsů se při ní nedá tak dobře ovlivnit.

Zásah do prsou - Zvětšování prsů

Možnost použít k vypodložení prsů tělu vlastní tkáň zní sice dobře, ale ve skutečnosti není vždy ideální. Buď se odebere materiál na břiše nebo na hýždích, což však tam zanechává poměrně zřetelné jizvy. Nebo se použije tuková tkáň, která byla předtím odsáta na jiném místě. Ale pak stojíme zase před problémem, že nová tkáň se v prsech časem odbourá nebo že se budou tvořit zkornatění. Tím se ale vydáváme vstříc možnosti pozdějšího raného rozpoznání rakoviny prsu mamografií, u které záleží na prokázání malinkých stop vápna.

Proto dávají téměř všichni estetičtí chirurgové přednost starým osvědčeným silikonovým polštářkům. Jsou zaváděny na příslušné místo malými nástřihy pod prsem nebo v podpaží a zde jsou vsunuty mezi prsní žlázu a prsní sval a zafixovány.

Obava, že silikon by mohl vést k těžkému poškození zdraví, byla vyvrácena. Vždy se však může stát, že tělo obklopí cizí tkáň ustrnulou fibrózou ve formě kapsle. Pak je prs na pohmat tak tvrdý a nepřirozený, že se všechno musí zase vybrat.

Rada na závěr

Nechejte si před operací prsů bezpodmínečně provést mamografii k vyloučení onemocnění rakovinou!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10450 (magazin-zdravi.cz#5156)


Přidat komentář