Plastická operace uší

Málokdo z nás se může pochlubit dokonalostí. Někoho mohou trápit širší boky, jiného nos jak pršáček, dalšího zas odstáté uši, tzv. plácačky. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete si uši jimi ukrýt, ovšem pak nesmí foukat vítr. Existuje však efektivnější řešení.

Bohužel ne všichni mají uši pěkně u hlavy. Pokud trápí** odstáté boltce** ženy a muže s delšími a dlouhými vlasy, lze celkem úspěšně zamaskovat tuto kosmetickou vadu, a to zakrytím uší vlasy. Ovšem, i tak se pak takový jedinec prakticky neuvolní, a to venku, protože, to již musí být, aby byl bezvětrný den. A být v neustálém pozoru rozhodně není nic příjemného.

Odstáté uši a psychika

Jiní naopak** odstáté uši** neřeší, nebo se tak aspoň tváří, že jim je to jedno. V dospělém a starším věku se již většinou nesetkáme s posměšky, uštěpačnými poznámkami, ukazováním na nás apod. Ovšem, co si budeme povídat v kolektivu dětí, studentů je to však něco jiného. Jsme prostě středem jejich zájmu. Ostatní mají co v kolektivu probírat, dělat si z nás legraci.

Díky odstátým uším může naše psychika, pokud jsme citlivějšími jedinci, značně utrpět. A můžeme se cítit nejisti nejen v době dospívání, ale může se náš pocit z handicapu táhnout i v dospělosti. A přitom řešení jak skončit s trápením, není nikterak složité. Dalo by se říci, že plastika uší je de facto na denním pořádku klinik.

Odstáté uši a vliv na získání pracovního místa

Po vyjití ze školy může Vaše trápení skončit, ale i nemusí, vše i záleží, na jaké pracovní místo se hlásíte, jakému povolání se budete chtít věnovat. Jsou místa, kde se „bohužel“ hledí na vzhled, celkový výraz, jsou to místa typu asistentka, sekretářka, obchodní zástupce, manažer, mluvčí firmy, recepční apod. I když to nebude v uvedených požadavcích na pracovní místo v novinách, pracovním portálu, věřte, že při rozhodování bude výběrová komise rozhodně přihlížet k celkovému vzhledu. A vedle schopnosti komunikace to může být dokonce druhý stěžejní bod, který rozhodne, kdo místo získá. Můžete být i vzdělanější než jiný uchazeč o místo, ale pracovní pozici získat nemusíte.

Proč se rozhodnout pro plastickou operaci uší

V podstatě ty hlavní důvody jsme již zmínili ve výše uvedených odstavcích. Můžeme je však v kostce shrnout. Především, díky plastické operaci se již nebudete muset trápit posměšky a úškleby spolužáků. Jste-li starší, můžete bez problémů žádat o pracovní místa, která nepsaným způsobem vyžadují reprezentativní vzhled. Díky operaci si zvýšíte Vaše sebevědomí a smutky a všelijaké maskování odstátých uší pod účesem, čelenkou, šátkem může skončit.

Vhodný věk pro provedení plastické operace uší

Oproti jiným plastickým operacím, například plastice nosu, prsou aj., není nutné, ale ani žádoucí, aby se čekalo až do osmnáctého roku věku dotyčného pacienta. Naopak, čím dříve bude provedena** plastická operace uší**, tím lépe, a to především z pohledu psychiky dítěte, aby zbytečně nebylo středem posměšků spolužáků. Je tedy možné, aby na plastiku šlo dítě i ve věku pěti lety, tj. ještě než půjde na základní školu. Ovšem plastiku uší je samozřejmě podstoupit i později, tj. i v dospělosti. Není výjimkou, že na plastiku uší jdou malé děti, ale třeba i třicátníci, kterým nevadila kosmetická vada odstátých uší v dětství, ale v dospělosti mají problém si najít slušné pracovní místo.

Co předchází samotné plastické operaci uší

Než se svěříte do odborných rukou plastického chirurga, předchází samotné operaci nezbytná a důležitá konzultační schůzka. Již právě podle této konzultaci poznáte úroveň příslušné kliniky, kterou jste si vybrali. Může se totiž i stát, že klinika žádnou předoperační schůzku, konzultaci nevyžaduje, a stačí jim jen komunikace telefonická, emailová se zaslanou fotografií. I když by to pro Vás mohlo být na jednu stranu příjemné, tj. nemusíte nikam chodit/jezdit a ušetříte nějaký ten čas, nemusíte si brát na schůzku náhradní volno, dovolenou apod., raději volte jinou kliniku. Konzultační schůzka je totiž velmi důležitá. Při ní by totiž měl být posouzen Váš celkový zdravotní stav. Dále by měl operatér prohlédnout stav a vzhled Vašich uší, sdělit Vám možnosti a průběh operace. Poučit Vás, jak se chovat před a po operačním zákroku. V neposlední řadě by ho měla zajímat i rodinná anamnéza a Vaše motivace, co Vás vede k tomu, že chcete podstoupit tuto operaci, a co od operace očekáváte.

Jak se chovat před plastickou operací uší

Lékař by Vám měl na konzultační schůzce sdělit, co dělat, jak se chovat před samotným zákrokem. Obecně platí, že byste určitou dobu před operací neměli užívat jakékoli léky, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina totiž ovlivňuje srážlivost krve. Jedná se především o Acylpyrin, Aspirin, Mironal, Alnagon, Anopyrin aj. Také zhruba čtrnáct dnů před termínem operací by u Vás neměla proběhnout žádná nemoc, v podobě například nachlazení, virózy.

Nastává den operace. V případě, že se běžně líčíte, přijďte na plastickou operaci nenalíčené, nalačno, kdy alespoň šest hodin před operací je důležité nic nejíst, nepít, ale ani kouřit.

Pooperační průběh

Plastická operace uší si nevyžaduje následnou hospitalizaci. Plastická operace probíhá za pomoci místní anestezie. Je vhodné, aby si Vás někdo z rodiny či blízkých po operaci vyzvednul a dopravil Vás domů. Můžete se totiž cítit slabě, ne ve své kůži, malátně apod. Na závěr operace probíhá a šití a obvázání hlavy.

Je vhodné, abyste prvních pár dnů po operaci spali na zádech, aby nedošlo k případným otokům. Také se nedoporučuje po určitou dobu větší fyzická zátěž. Součástí pooperačního průběhu je docházení na převazy. První převaz se provede prakticky již druhý den po samotné operaci, následující zhruba týden po operaci. Co se týká sundání obvazu, který zdobí Vaši hlavu, dojde k němu zhruba za čtrnáct dnů po operaci, současně jsou sundány i stehy za ušními boltci, ovšem v případě, že operatér použil šicí materiál, který se sám nevstřebá. Následujících čtrnáct dnů je vhodné, abyste si stále uši chránili, kupříkladu čelenkou, šátkem apod.

Komplikace spojené s plastickou operací uší

Po operaci je zapotřebí počítat s mírnou až větší bolestivostí, otoky tváře, se zvýšenou teplotou. V případě, že by bolest byla vyššího rázu a i teplota nebyla jen zvýšená, ale vysoká, je důležité, abyste zašli co nejdříve na kontrolu.

Anestezie během plastické operace uší

Výše jsme již uvedli, že obecně probíhá plastická operace uší v místním znecitlivění. Ovšem je i možné si nechat provést operaci v celkové anestezii. Záleží na Vás a domluvě s příslušným plastickým chirurgem. Povětšinu tato druhá varianta je volena u malých dětí, které jsou citlivé, mají obavy, strach apod. v případě, že se používá místní anestezie, odcházíte ještě týž den po operaci domů. Pokud je u Vás použita celková anestezie, počítejte s následnou hospitalizací, a to po dobu cca jednoho dne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10455 (magazin-zdravi.cz#9843)


Přidat komentář