Plastická operace očních víček - okres Český Krumlov

Rychle se vám unaví oči? Často vám slzí? Trápí vás tukové váčky pod očima nebo pokleslá oční víčka? Řešením je pro vás moderní plastická a estetická chirurgie, která vám vrátí zpět pověstnou „ jiskru v oku“.

Zejména u žen se v obličeji projevuje s rostoucím věkem** pokles přirozené elasticity kůže**. Ženy především trápí** pokles očních víček a vrásky kolem očí**. Jde o problém nejen estetický, ale také zdravotní, protože mrkání se stává náročnějším, což vede k únavě očí a v důsledku toho k poruchám zraku. V některých případech může dojít i k bolestem hlavy, slzení apod.

 

Faktory přispívající k poklesu očních víček

Tyto faktory jsou:

  • životospráva
  • alergie
  • onemocnění ledvin
  • onemocnění srdce
  • dědičnost
  • typ kůže

V čem spočívá plastická operace očních víček

Při operaci vám estetický chirurg odstraní přebytečnou kůži a tukové váčky. Zákrok lze provést buď pouze na** vrchních víčkách** nebo pouze na dolních víčkách, avšak někdy může probíhat na obou očních víčkách současně, a to pokud má pacient pokročilejší potíže. Jde o zákrok jednoduššího charakteru, při kterém obvykle není třeba celkové anestezie, ale pouze lokálního znecitlivění. Plastická operace očních víček může zlepšit váš vzhled, ale neslibujte si, že vás lidé budou vnímat jinak. I proto si před zákrokem promyslete, co od něj očekáváte. Plastická operace očních víček bývá velmi často kombinována s plastickou operací obličeje (face lift), obočí (brow lift) a krku. Díky této kombinaci, dochází k odstranění projevů stárnutí.

Věk vhodný pro operaci víček

Věk není pevně stanoven, jen výjmečně je prováděn u pacientů mladších třiceti let. Obvykle je operace prováděna až v pozdějším věku. Horní hranice je limitována zdravotním stavem daného pacienta. Je tedy zcela individuální. Máte-li ale problémy s očními víčky už delší dobu, pak s návštěvou u chirurga neváhejte! Předejdete tak komplikacím, které by dřív nebo později způsobily vážné zdravotní komplikace.

Předoperační příprava na plastiku očních víček - Český Krumlov

Před operací musí pacient nejprve projít vyšetřením u lékaře, který zjistí, zda je pacient zdravotně způsobilý. Plastičtí chirurgové často zkoumají i psychický stav pacienta a také důvody vedoucí k operaci. Následně vám lékař sdělí, zda je pro vás vhodné provést operaci na horních či dolních víčkách nebo na všech čtyřech. Lékař vám vysvětlí celý postup operace včetně samotné anestezie. Čtyři týdny před operací byste neměli užívat žádné léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, jako je** Aspirin, Anopyrin** nebo Acylpyrin. Dále jsou nevhodné všechny aparáty enzymového charakteru jako je Wobenzym apod., neboť zvyšují krvácivost, což by mohlo způsobit nebezpečné krvácení v průběhu operace. Na samotnou operaci si musíte přinést tmavé sluneční brýle, které je nutné bezprostředně po operaci nosit. Den před operací nesmíte používat žádný krém na oční víčka. Před operací je nutné podepsat informovaný souhlas se zákrokem.U pacientů, kteří se léčí s pokročilou cukrovkou nebo užívají Warfarin nebo mají jiné celkové onemocnění, je vyžadováno doporučení k operaci od jejich praktického lékaře. Obvykle pacient odchází hned po zákroku. Je lepší mít zajištěný odvoz z kliniky a několikadennívolno ze zaměstnání.

Průběh operace víček

Průběh operace:

  • klasická plastika horních víček - operace je ambulantní a trvá cca 60 min. Redukuje se při ní nadbytek kůže, odstraňují se tukové váčky nad vnitřními koutky a v některých případech se zpevňuje kruhový oční sval.
  • klasická plastika dolních víček - operace je obdobná jako u víček dolních - v lokální anestezii operatér odstraní nadbytek kůže a odstraní tukové váčky zapříčiňující „pytle pod očima“. Tento způsob se upřednostňuje v případě větších kožních nadbytků.
  • transkonjuktivální plastika dolních víček - jedná se nejmodernější způsob operace dolních víček. V krátké celkové narkóze trvající asi půl hodiny, se lazerovým skalpelem protne sliznice spojivkového vaku a odstraní se tukové výhřezy. Operaci následuje 24 hodinová hospitalizace.

Po plastické operaci očních víček

Proces rekonvalescence je zcela individuální. Záleží na snaze pacienta dodržovat pokyny lékaře a také na schopnosti organismu hojení. Doma si pacient musí přikládat mokré studené obklady a dle potřeby upevňovat elastickým obinadlem. Určitě omezte fyzickou aktivitu, která zvyšuje krevní tlak, což je po operaci očních víček nežádoucí. V oblasti dolních víček počítejte s otoky a modřinami, které zmizí asi do jednoho až dvou týdnů. Existuje spoustu přípravků na modřiny a otoky, které urychlují rekonvalescenci. Po 3-5 dnech jsou odstraněny stehy. Dva týdny po provedení plastické chirurgie očních víček jsou doporučovány tlakové masáže a také je to minimální doba, od které se můžete začít líčit a tím částečně zakrýt čerstvé jizvy, které ale nejsou příliš výrazné a postupně blednou. Při otevřených očích jsou pak jizvičky na horních očních víčkách téměř nepostřehnutelné. K úplnému vymizení jizev ale nedojte. Kuřačky by načas měly vynechat kouření, protože zpomaluje proces hojení po operaci. Na promazání jizev a operovaných oblastí jsou doporučovány neutrální tuky jako oleje bez přísad, olivový olej nebo vepřové sádlo.

Rizika plastické operace očních víček

Nejvážnější komplikací při operaci spodních očních víček bývá stav, kdy víčko táhne kůže, a tak jej nelze dobře zavřít - tzv. Ektropium.Dodržením pooperačního klidu a rad lékaře této komplikaci lze předejít. Dalším problémem, který může nastat při plastické operaci očních víček je hematom podkoží, který se ale vždy vstřebá. Další možné komplikace jsou infekce, špatné hojení nebo pocit suchého oka, který se léčí konzervativně pomocí umělých slz v kapkách.

Co nedokáže plastika očních víček

Plastickou operací se neodstraní jemné mimické vrásky při zevním koutku a na dolních víčkách. Ty vznikají vlivem pohybu mimických svalů u každého jedince individuálně a prakticky jsou trvalé. Tyto vrásky lze odstranit aplikací injekcí botoxu.

Doba trvanlivosti plastiky očních víček

Trvalost zákroku je velmi individuální, literatura uvádí 5-10 let, ale jsou známy případy významných odchylek oběma směry. Závisí na kvalitě kůže, ale také na vaší životosprávě. Operaci víček je možné po letech opakovat. Je ale důležité vědět, že vlastní operací víček proces stárnutí kůže nezastavíte.

Plastika očních víček se řadí mezi běžné úkony a provádějí ho téměř všechna pracoviště estetické chirurgie. V České republice se ceny operací očních víček pohybují v rozmezí zhruba pětidvaceti tisíc. Záleží na tom, jakou kliniku si vyberete, na tom, kolik se platí za operační výkon, zda se provádí operace dolních či spodních víček nebo kombinace obojího, zda se zákrok provádí v lokální nebo celkové anestezii, zda je nutná pooperační péče a hospitalizace, apod. Nejčastěji za tento zákrok zaplatíte 10000 tisíc. V případě, že má plastická chirurgie smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou a pokud příčina, proč podstupujete operaci očních víček, patří mezi ty, které se řadí mezi příčiny omezující vidění, máte šanci na proplacení zákroku vaší zdravotní pojišťovnou. Jedná se především o vrozený pokles očních víček, tukové váčky nebo kožní převisy, které znemožňují vidění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10457 (magazin-zdravi.cz#9848)


Přidat komentář