Plastická operace nosu

K plastické operaci nosu se neuchylujeme „jen“ v případě, že nejsme spokojeni s tím, jakého vzhledu, tvaru a velikosti nosu nás příroda obdařila. Operace nosu je také velmi vyhledávanou v případě, že se nám stane úraz, při kterém dojde k deformaci nosu.

Každý z nás je jedinečný a liší se nejen vzhledem, konstitucí, ale i povahou. Dominantním prvkem našich obličejů je nos. Někdo ho má jako bambulku, jiný zase jako skobu či pršáček. Nejste-li spokojeni s jeho tvarem, můžete se svěřit do odborných rukou plastických chirurgů.

Klienti, zajímající se o plastiku nosu

To, jaký budeme mít v dospělosti nosík, nelze poznat, když jsme ještě batolaty. Všichni kojenci mají nosánek jako bambulku, poměrně velký s porovnáním k pusince. Jak však roky ubíhají, mění se nejen naše konstituce, ale i obličejové prvky, včetně nosu.

Málokdo z nás je sám se sebou spokojený. Někomu na sobě vadí širší boky, oplácaná stehna, úzká ramena, jemné vlasy, kudrnaté nebo vlasy rovné jako hřebíky, ale i nos.

Ne každý se však hned uchyluje do rukou plastického chirurga, není to také vždy nutné. Ovšem, pokud se cítíte nesví, ostatní na Vás civí, či se posmívají, máte pocit, že se o Vás za zády baví, je zbytečné se trápit. Šikovný plastický chirurg Vás zakrátko zbaví trápení. A Vy, konečně se nebudete obávat jít ven mezi lidi, aniž by si na Vás “ukazovali“, a koukali, div, že jim nevypadnou oči.

Jinou stránkou je, že jsme utrpěli úraz, ať už na kole, na in-line bruslích, při dopravní nehodě aj. a utrpěl i náš obličej, včetně nosu. I v tomto případě dokážou plastičtí chirurgové doslova zázraky.

Vhodná věková hranice pro plastickou operaci nosu

Do určitého věku, a to do osmnácti let, se naše tělo mění a vyvíjí. Z toho důvodu i tvar našeho nosu není před zmíněným rokem konečného tvaru. Jakmile však dospějeme, je dobré podstoupit plastiku nosu co nejdříve, dokud je naše kůže pružná, elastická, čímž i samotné hojení bude probíhat rychleji a s menšími případnými problémy, než kdybychom šli na plastiku nosu například ve čtyřiceti letech.

Konzultační schůzka před plastickou operací

Vybrali jste si příslušnou kliniku, u které si necháte udělat plastickou** operaci nosu? Nyní Vás čeká nezbytná a pro Vás důležitá konzultační schůzka s odborným lékařem, který by Vám měl vysvětlit jak** bude operace probíhat, jaké jsou možnosti, jaké můžete očekávat výsledky, jaké případné komplikace jsou spojené s operací, jak se chovat před a po operaci, kolik a jakým způsobem zaplatit operaci apod. Součástí vstupní konzultace by mělo být i zdravotní vyšetření, posouzení Vašeho zdravotního stavu. Lékař se bude i zajímat, co Vás vede k operaci, proč ji chcete podstoupit, co od operace očekáváte Vy sami aj. Při zdravotním vyšetření nosu bude plastický chirurg posuzovat funkci nosu, osu nosu, kvalitu kůže nosu, šířku kořene nosu, nosní hřbet, špičku nosu, přechod nosu k hornímu rtu, přechod čela a hřbetu nosu. Toto vše hraje roli při rozhodování o postupu a volbě budoucího tvaru Vašeho „nového“ nosu.

V případě, že klinika nevyžaduje/nenabízí tuto konzultační schůzku a prostě si jen po telefonu či prostřednictvím e-mailu, na základě Vámi zaslané fotografie, potvrdíte termín operace, pak snad raději volte jinou kliniku.

Doba potřebná pro plastickou operaci nosu

Nelze jednoduše říci, že operace nosu trvá tolik a tolik minut. Vše totiž záleží na rozsahu provedeného zákroku, případným komplikacím, které se mohou vyskytnout při samotné operaci. Obecně však „nekomplikovaná operace“ trvá kolem jedné až dvou hodin.

Plastická operace nosu

Plastiku nosu je možná provádět několika možnými způsoby. Jedná se především o otevřenou metodu, uzavřenou metodu a sekundární rhinoplastiku. U otevřené metody plastický chirurg vede řez, a to napříč nosní přepážky, kdy tento řez má tvar písmene dvojitého vé. U uzavřené metody, jak již název napovídá, vede plastický chirurg vnitřní řez. Z toho důvodu i veškeré jizvy nejsou vůbec vidět. Poslední druh plastické operace nosu je v podstatě reoperací, tj. opakovaně prováděnou operací.

Hospitalizace spojená s plastickou operací nosu

Jelikož se plastická operace nosu provádí v lokální, ale i celkové anestezii, je nutné, abyste byli po zákroku určitou dobu pod odborným dohledem. Počítejte s tím, že hospitalizace je zapotřebí povětšinou v délce jednoho dne, od provedeného zákroku.

Co se týká samotné volby, zda bude plastická operace prováděna v místní nebo celkové anestezii, bude záležet na ošetřujícím lékaři, ale i na Vás, co budete pro danou operaci upřednostňovat. Celková anestezie má své, jak již to bývá, výhody i nevýhody. Výhodou je to, že prakticky o ničem nebudete vědět, nic vnímat – budete spát. Ovšem na druhou stranu, budete muset počítat poté s následnou hospitalizací. A navíc, před celkovou anestezií je doporučováno, abyste po určitou dobu nejedli, nepili, nekouřili.

S čím počítat po uskutečněné operaci nosu

Plastická operace nosu se provádí v lokální nebo i celkové anestezii (záleží na druhu prováděné operace), a jak již název napovídá, dochází k chirurgickému zákroku. Tím pádem je zapotřebí počítat s tím, že po probuzení z narkózy nebude hned naše tvář taková, jakou očekáváme. Povětšinou se nevyhneme otokům kolem očí, krevním podlitinám aj. Vše se však vrátí do normálu, chce to jen trochu trpělivosti z naší strany, aby se nejen kůže nosu, ale i pleť zregenerovala ze zásahu.

Jak se chovat po plastické operaci nosu

Kromě zrovna ne estetického vzhledu naší tváře, bude náš nos zpočátku tamponován, posléze fixován sádrou. V prvních dnech je důležité dodržování tzv. klidového režimu. Zmíněné otoky můžeme zmírňovat opakovanými studenými obklady, ale také budeme dbát na dostatečný pitný režim. Doporučovány jsou i tzv. tlakové masáže. Jak je správně provádět, by Vás měl informovat lékař. Zhruba týden po operaci nosu, individuálně se liší, nám budou vyndány vnitřní stehy. Samotná sádrová fixace se pak odstraňuje zhruba tři týdny po uskutečněné operaci.

Nos - střed obličeje

Plastika nosu, odborně Rhinoplastika, si díky moderní plastické chirurgii a zručným, zkušeným rukám, poradí s jakoukoli deformací nosu či tvarem nosu, se kterým nejsme spokojeni. I když se může jednat třeba o centimetrovou změnu, rozdíl ve vzhledu bude výrazný. Nos je dominantou, středem každého obličeje. Při hovoru s druhými náš zrak spočine nejen na očích a ústech, ale právě i nosu, vymyká-li se nějakým způsobem normálu. Ovšem ruku na srdce, co je normál? Kdo určuje parametry, velikosti a rozhoduje, zda centimetr navíc, nebo naopak méně znamená „divnost“. Víc než normálnost nosu, si všímáme harmonie a souladu v tváři. Vyčnívá-li něco z obličeje, pak se právě zaměří naše pohledy na onu část, ať už se jedná o zmíněný nos (příliš malý, velký, zahnutý), nebo oči (zapadlé, vypoulené), rty (příliš úzké, masité) aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10453 (magazin-zdravi.cz#9837)


Přidat komentář