Plastická chirurgie - Chrudim

Nejste spokojeni se svým zevnějšek, připadá Vám, že máte veliký nos, příliš malá prsa nebo hluboké vrásky kolem očí a nedokážete se s tím smířit? Existuje možnost jak daný problém vyřešit, a to pomocí plastické chirurgie.

Když se řekne plastika, mnoha lidem se automaticky vybaví zvětšení prsou. Plastiky se však neprovádí pouze proto, aby někomu zvedly nízké sebevědomí nebo aby se cítili lépe, ale taky z nutnosti, např. po úraze, po autonehodě apod. Plastika není pouze jeden zákrok. Název plastika pokrývá obrovské množství úprav zevnějšku. Patří sem např. laserové odstranění chloupků nad rtem, liposukce, operace víček, zvětšení nebo zmenšení prsou, omlazovací zákroky tváře, atd. A v čem že se plastické operace liší od těch ostatních operací? Zatímco k jiným doktorům přichází lidé s různými zdravotními problémy a operace je mají těchto problémů zbavit, k plastickému chirurgovi chodí většina lidí zcela zdravých a dobrovolně, neboť se chtějí zbavit svého komplexu a přejí si vypadat lépe. Jde tedy především o kosmetický efekt. Proto se taky klade zvýšený důraz oproti ostatním operacím na zručnost plastického chirurga a rychlý a bezproblémový průběh hojení pooperační rány a na tvorbu co možná nejmenší (nejlépe neviditelné) jizvy.

Plastická chirurgie je velmi přínosná a pomůže Vám vyřešit problémy, se kterými si sami nevíte rady. Vrásky, kila navíc nebo nutná operace po autonehodě – to je jen minimum příkladů, kde plastická chirurgie skutečně pomáhá.

 

Estetická neboli kosmetická chirurgie

Estetické plastické operace jsou takové, které nejsou hrazené pojišťovnami. Jedná se např. o operace prsou, jako je zmenšení nebo zvětšení, operace víček, omlazovací zákroky tváří, krku a čela, liposukce, redukce kožních valů, modelace prsů, plastika stěny břišní, tzv. abdominoplastika, výplně vrásek, zvětšení objemu rtů a mnoho dalších. Jde o operace, které Vás zbaví komplexu a dokážou Vás zcela jistě udělat šťastnějšími. Pryč jsou ty doby, kdy si plastické operaci nechali dělat pouze celebrity. Proč byste si nemohli dopřát toho skvělého pocitu, že konečně vypadáte dle Vašich představ, zrovna vy? Vadí Vám hluboké vrásky na čele, máte spadlé oční víčka, díky čemuž vypadáte o hodně starší nebo už máte po krk kupovat jen hodně vycpané podprsenky, abyste si mohla dát upnuté triko a nestyděla se? Pokud jste přemýšleli o estetické operaci, není nic jednoduššího, než se k plastickému chirurgovi vypravit na konzultaci a na základě zjištěných informací se poté v klidu rozhodnout, zda do toho jít či se opět trápit svým vzhledem.

Které estetické operace jsou nejčastější?

Mezi nejčastější patří:

Augmentace, neboli zvětšení prsou

Jedná se o kosmetický zákrok, který se provádí pouze v celkové anestezii za krátkodobé hospitalizace. Zvětšení prsou se docílí za použití speciálních prsních implantátů, které se vybírají podle daných anatomických podmínek a představ klientky. V nabídce jsou různě tvary, např. tvar kapka, různé velikosti a profily. Při zvětšování prsou je taky možné zároveň provést vytvarování prsou, nebo provést modelaci výrazně povislých prsou.

Liposukce

Liposukce je zákrok, který má za cíl odstranit nadbytek podkožního tuku v určitých oblastech těla. Zejména se jedná o problémové oblasti jako je břicho, hýždě, stehna. Díky liposukci dojde k upravení siluety trupu. Jde o takový zákrok, kdy je tuk uložený v určité části těla rozrušen za pomocí kanyly, která využívá vybrační, ultrazvukovou, laserovou nebo radiofrekvenční energii a poté dojde k odsátí tuku z těla s využitím podtlaku. Provádí se za lokální anestezie. Celá operace trvá zpravidla 2-3h, délka nošení kompresního prádla je 2-3 týdny. Tuto metodu lze použít na modelaci především břicha, boků, hýždí, stehen, kolen, horních partií paží, brady, tváří nebo krku.

Operace víček

Plastickou operaci očních víček je možné provést při poklesu víček nebo při tvorbě tukových váčků pod očima. Nejčastěji se operace provádí v lokální anestezii a mohou být současně operována jak horní, tak i spodní víčka. Odstraní se přebytečná kůže, tukové výhřezy a v nutných případech také část svalu. Výsledná jizva bývá uložena v ohybu víčka. Často po operaci dochází ke krevním podlitinám a otokům, které však do 14 dnů vymizí. Klidový režim po operaci je samozřejmostí.

Modelace prsů

Modelace prsů je plastická operace pro zlepšení tvaru prsů **. Modelace žádají ženy zejména po těhotenství a kojení, neboť díky tomu dochází k výraznému prověšení prsou a jedině plastická operace v podobě modelace jim může navrátit původní vzhled. Nejčastěji tuto modelaci podstupují pacientky, které trpí poklesem jednoho prsa. Tato modelace se také doporučuje v případě vyndání prsních implantátů.**

Rekonstrukční chirurgie

Rekonstrukční operace jsou takové operace, které jsou hrazené pojišťovnami a provádí se např. po operačním odstranění prsu, pak jsou to operace za účelem odstranění mateřských znamének, kožních nádorů, chirurgické zákroky na ruce aj.

Které rekonstrukční operace jsou ty nejčastější?

Mezi nejčastější patří:

Rekonstrukční výkony po operačním odstranění prsu

Rekonstrukce prsu se provádí u pacientek, které prodělaly maligní onemocnění a prs bylo nutné v rámci léčby odstranit. Při rekonstrukčním výkonu se používají buďto vlastní svalové laloky nebo prsní implantáty. Je taky možno obě metody zkombinovat. Operace v celkové anestezii trvá 2-6 hodin, hospitalizace 1-3 týdny, rekonvalescence 2-4 týdny. Většinu žen vedle strachu z léčby zhoubného nádoru trápí i obavy z toho, jak jejich život ztráta prsu změní. Velké procento při první informaci o charakteru onemocnění a navrhovaném způsobu léčby reaguje daleko líp, když se spolu s informacemi o nutnosti odstranění prsu dozvídají i o možnosti rekonstrukce prsu.

Chirurgická léčba proleženin

Plastická operace chronického defektu, jizvy umožní rychlejší zahojení rány. Někdy se jedná také o jediný možný způsob, jak problém vyřešit.  Pacienti se potom mohou rychleji věnovat rehabilitaci. U dlouhodobě ležících pacientů jde často o jedinou možnost k návratu pacienta do běžného života.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10466 (magazin-zdravi.cz#10111)


Přidat komentář