Neinvazivní liposukce a ošetření IPL - okres Tachov

Metody 3. generace. Tak se nazývají neinvazivní procedury, které vám poskytnou obdobné služby jako plastická chirurgie. Liposukce, omlazení či jiné odstranění problému. Je to v podstatě se stejným účinkem. Jen bez bolesti.

Neinvazivní metody

Když je něco neinvazivní, tak to znamená, že se nijak nenarušuje struktura povrchu, kde se nějak zasahuje. V případě estetické medicíny to znamená, že se nepoužívají skalpely, kanyl, nic se nezašívá, neřeže a nijak jinak neupravuje. Neinvazivní metody fungují na bázi základních procesů, které v těle běžně probíhají. Co se týká liposukce, tak se rozruší tuková tkáň, kdy se zničený tuk odplavuje lymfatickým systémem. Ten je třeba aktivovat, což je rovněž součástí ultrazvukové kavitace. V případě omlazení se zase obnovuje proces regenerace a nechávají se působit nové, mladší buňky, které zajišťují hladkou pleť bez vrásek. Všechny** procesy neinvazivní estetiky** spojuje převážně to, že aktivují v těle systém, který bojuje s danými problémy. Ne každý má totiž tak aktivní látkovou výměnu, ne každý má tak pružnou pleť, a proto je třeba tomu pomoci.

Možná, že si v tuto chvíli říkáte, že když jsou** neinvazivní metody** takový zázrak, tak proč ještě existují bolestivé invazivní procedury, které vás třeba i na nějaký čas omezí. Samozřejmě, že nějaké rozdíly tu jsou. Neinvazivní metoda je delší proces, protože při jednom ošetření se vám nemůže odstranit veškerý problém najednou jako při chirurgickém zákroku. Abychom byli vyvážení, tak radikálnější zásah zase přeci jenom více bolí, jste na nějakou dobu nutno rekonvalescentovat a používá se zde i narkóza. To jsou asi zásadní rozdíly, při bližším zkoumání bychom jich jistě našli více.

Neinvazivní liposukce - okres Tachov

Velmi častou formou neinvazivní liposukce je tzv. kavitace. Jedná se o metodu, kdy se do pokožky vysílají ultrazvukové vlny, jež v podkoží působí na tuky. Tím, jak se dostanou do jejich struktury, tak právě nastává proces kavitace. To je činnost, kdy v buňce vznikne bublina, která praskne a tím pádem zničí tukovou buňku. Ta, i když měla tendence se držet v podkoží, je nyní odpadem a tak putuje do odtokového systému. Odpadní látky se odvádějí mízou neboli lymfou. Lymfatický systém je při** kavitaci** aktivován na rychlejší činnost pomocí** lymfodrenáže**. Zde je zapotřebí během kúry (celé kúry, což je několik sezení) pít alespoň 3 litry vody denně. Tím se vytvoří odpadní cesta, kterou se vyloučí všechny tuky. Pro optimální výsledky je nutné absolvovat více kúr (tak 3 až 6), přičemž vám nejen ubudou centimetry (až 6 cm za celou kúru), ale také se aktivuje látková výměna, takže se vám bude lépe spalovat.

Kavitace – co způsobí

O dstraní vám přebytečné tuky v příslušných partiích (břicho,boky, stehna, hýždě a nohy, kolena, kotníky, lýtka). Pak se vylepšuje také celulitida, protože zde se aplikuje lymfodrenáž, která je nezbytnou podmínkou při ošetření kavitací. Kavitace je výhodná pro ty, kteří mají nesouměrnou postavu. Jednotlivé partie lze ošetřit, aby došlo k rovnoměrné linii těla, což samotným sportem někdy nedokážete. Pokožka se vám vypne, je mladší a pružnější.

Kavitace – kontraindikace

Existují některé obtíže nebo stavy, kdy se procedura nedoporučuje. Každopádně se poraďte s terapeutem o svém zdravotním stavu.** Všeobecně se lipolýza např. nedoporučuje těhotným a kojícím ženám**, lidem s nádory, kovovými implantáty, osobám s nemocemi jater, ledvin nebo s vysokým cholesterolem. Nutno zmínit, že pokud trpíte nadměrnou obezitou, tak zde vám žádná liposukce nepomůže a je zde třeba vyhledat jinou možnost, se kterou vám poradí lékař.

Kavitace – výhody

Jak již bylo zmíněno, tak ultrazvuková kavitace není o zásahu chirurgickými nástroji, tudíž po ní nevznikají řezy, modřiny nebo bolest. Zároveň se nevyužívá anestezie, nepotřebujete rekonvalescenci a nejste nijak časově omezováni.

Biostimulační laser

Biostimulační laser Maestro je využíván jednak jako součást ošetření laserovou kosmetikou, jednak samostatně k regeneraci pleti (laserové světlo podporuje svými účinky obnovu buněk), k ošetření řady dermatologických problémů (akné, ekzémy, dermatitidy, opary, jizvy, odřeniny, hematomy,....).
Účinky biostimulačního laseru:

 • biostimulační - regenerace pleti, zvýšení metabolismu,
 • hojení zánětlivých ložisek (akné)
 • imunomodulační
 • myorelaxační, tedy snížení svalového napětí (stažené svaly jsou příčinou vrásek)
 • podporuje novostavbu cév a zvyšuje průtok cév

Laserová kosmetika

 • poměrně rychlé a přitom velmi účinné ošetření
  Ošetření s využitím účinků biostimulačního laseru a speciálních přípravků k péči o pleť, vhodné pro ošetření obličeje, krku a dekoltu

Le Masque de Laser Asklepio

Ošetření vhodné pro ženy i muže. Laserová gelová maska vyvinutá pro laserové centrum Asklepion, je vhodná pro ošetření suché, citlivé pleti (dochází k jemnému vypnutí pokožky a pleť je svěží a hydratovaná) i pleti mastné nebo aknózní (LGM podporuje hojení zánětlivých ložisek a po její aplikaci dochází k pročištění pleti a redukci aknózních lézí), u pleti vysoce citlivé někdy dochází do jisté míry ke snížení této citlivosti.

Collagen Palatine

Jedním ze zázraků poslední doby jsou kolagenové kúry, které se provádí za použití kosmetického laseru. Aplikace Collagenu je příjemný relax a zároveň okamžitý efekt. Díky laseru se COLLAGEN PALATINE dostává hlouběji do pokožky a regeneruje tkáň. Výsledek je překvapivý - po kolagenové kúře bude pokožka hydratovaná a pružná, vrásky viditelně ztrácejí svou hloubku.
Další laserová ošetření - Antiakné, Antikuperose, Antipigment

Ošetření IPL - okres Tachov

Přístroj IPL se dvěma terapeutickými koncovkami:
Koncovka "SR" je určena pro fotorejuvenaci:

 • k vyhlazení vrásek a jizviček, vypnutí pleti, pro podporu tvorby nových kolagenních vláken
 • k celkové omlazení pleti, zlepšení její kvality a k regeneraci kožních buněk
 • k odstranění nežádoucích pigmentových skvrn a drobných červených žilek
 • k léčbě akné

Koncovka "HR" je určena pro fotoepilaci:

 • k dlouhodobému až trvalému odstranění nežádoucího ochlupení na celém těle včetně obličejových částí, a to jak u žen, tak i u mužů

Co IPL ošetří?

Přesně cílený intenzivní záblesk světla proniká kůží, kterou je absorbován, přednostně je vstřebáván kolagenem, pigmentem kůže a cibulkami chloupků. Účinkem tzv.
selektivní fototermolýzy dojde k selektivnímu přehřátí tkáně a následnému zničení vlasového folikulu, odstranění nežádoucí pigmentace či zatavení kapilár. Následkem pulsu se aktivuje proces hojení a uvolňování látek, které ovlivňují regeneraci kožních buněk. Dochází k povzbuzení buněčné činnosti a tím k tvorbě nových kolagenních vláken. Zlepšuje se tak pevnost a pružnost pokožky.

K dalším efektům fotorejuvenace patří vymizení pigmentových skvrn a drobných červených žilek, vyplnění jemných vrásek i jizviček a celkové zlepšení kvality pokožky, přičemž se jedná o velmi šetrný, jednoduchý, neinvazivní a přitom překvapivě efektivní postup. Přístroj dovoluje optimálního nastavení parametrů záblesku, tudíž nedochází k popálení či jakémukoliv poškození kůže. V průběhu několika aplikací lze dosáhnout trvalého odstranění kosmetické vady.

Ošetření IPL – kontraindikace - ošetření lze provést s omezením nebo nelze provést

 • ženy v období těhotenství a kojení (z důvodu zvýšené citlivosti pleti),
 • diabetes - jestliže je na spodní hranici hodnot a pod kontrolou, je ošetření možné,
 • užívání léků vyvolávajících zvýšenou citlivost kůže na světlo, užívání léků ovlivňujících tvorbu melaninu,
 • užívání steroidů
 • poruchy srážlivosti krve a poruchy krvetvorby,
 • onemocnění sítnice,
 • otevřené rány v místě zákroku, tvorba keloidních jizev v minulosti i přítomnosti,
 • rakovina kůže v minulosti,
 • onemocnění srdce, pacemaker,
 • epilepsie, především fotoepilepsie,
 • závažné hormonální poruchy,
 • jakékoliv záněty v místě zákroku - infekce s výjimkou akné, mykózy kůže v ošetřované oblasti,
 • špatné hojení ran v minulosti,
 • opálená pokožka (slunce, solárium, samoopalovací prostředky)
 • tetováž, permanentní make-up, kosmetické výplně v místě zákroku
 • vitiligo (získaný nedostatek kožního barviva - mléčné skvrny na kůži)
 • TBC, HIV atd.

Radiofrekvence - okres Tachov

Jedná se o ošetření přístrojem, který modeluje tvář i postavu. Radiofrekvence funguje a bázi ultrazvuku, který svou specifickou frekvencí způsobuje prohřátí. Tím se omlazuje oblast obličeje, krku, modeluje se figura a zpevňuje se kůže.

Kosmetika - okres Tachov

Kosmetické služby v sobě zahrnují jednak pěstící a pak i krášlící služby. Mezi ty pěstící pak patří především ošetření pleti dle specifikace. Zde se může čistit problematická pleť, hydratovat zralá pokožka a to jak u mužů, tak i žen. Na kůži se aplikují různé kúry, provádí se masáže, které zbavují otoků a prokrvuje se pleť. Tím se tak nejen omlazuje, ale dochází k obnově její struktury a tím pádem to pomáhá i při léčbě akné. Co se týkán sféry dekorativní, tak zde vám kosmetička může poradit, jak se denně líčit, naučí vás** vizážistické triky** a poradí vám vhodné barvy. Pak se samozřejmě nabízí slavnostní události, kdy vás odborník/ice nalíčí výrazně, ale vkusně, což se hodí na večírek nebo svatbu.

Manikúra a pedikúra - okres Tachov

Péče o pokožku rukou a nohou je velmi důležitá. Neopomínejte proto tyto oblasti, protože ruce prozrazují váš věk a nohy vás zase nosí, tak je hydratujte, dopřávejte jim parafínové zábaly, které je prohřejí a nezapomeňte ani na vkusné lakování. Studio Jana Vám kupříkladu poskytne také nehtovou modeláž a zdobení nehtů.

Masáže - okres Tachov

Masáže jsou nejen proto, aby vám prohnětly svaly a uvolnily klouby. Není moc oblastí, kde byste mohli relaxovat a tím pádem si užívat psychické pohody. Zkuste nasávat vůni aroma olejů, nechte se hladit čokoládou nebo vnímejte vliv teplých kamenů, které prohřívají pokožku hluboko do tkáně až k orgánům. V rámci masáží jsou i lymfodrenáže, které jsou vhodné proti celulitidě, jak jsme zmínili u neinvazivní liposukce.

Kosmetická centra nejsou jen místem, kde vás zkrášlí. Je to bod, kde budete relaxovat, a tím pak budete vyzařovat daleko větší krásu. Proto, až půjdete do kosmetického centra, tak nemyslete na starosti, ale uvolněte se. Poté uvidíte vše v jasnějších barvách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10462 (magazin-zdravi.cz#9938)


Diskuze a zkušenosti

martina vrbová | 13.04.2014 20:52
Re: Neinvazivní liposukce a ošetření IPL - okres Tachov prosím adresu,kde se provádí kavitace přímo v Tachově.děkuji


Přidat komentář