Trichologie - diagnostika vlasů a pokožky Ostrava

Kvalitu vlasů ovlivňuje z velké míry životní prostředí, nemoci, životospráva a především nesprávná péče o ně. To vše následně způsobuje jejich padání, maštění, lupy, lupénku, ekzémy. A právě trichologie je tu od toho, aby Vás všech problémů zbavila.

Co je to trichologie?

Snad každému člověku dodává upravený a vzhledný zevnějšek pocit sebevědomí, profesionalitu, a dokonce i úspěch nejenom v soukromém, ale i v profesním životě. Se současnou moderní dobou si každý člověk a zpravidla ženy uvědomují svůj zevnějšek. A není se čemu divit. Existuje opravdu mnoho rizikových faktorů, kvůli kterým jsou naše vlasy ohroženy. Mnoho žen v rámci své touhy po kráse neustále mění účesy a barvy, melírují si vlasy, zkouší trvalé, apod. a toto všechno má za následek sníženou kvalitu vlasů. Když se k tomu přidá znečištěné životní prostředí a nezdravá životospráva, zaděláváte si na problém s vlasy a vlasovou pokožkou. Trichologie je věda, která vznikla na základě spojení dermatologie a kosmetiky. Díky trichologii se můžeme dozvědět, jak zlepšit kvalitu svých vlasů, jak si udržet kvalitu vlasů včetně kvality vlasové pokožky a jak o své vlasy správně pečovat, aby byly zdravé a lesklé. Pokud navštívíte kadeřníka, veškerý svůj zájem bude soustřeďovat na zlepšení krásy, na kosmetické postupy a na hygienu. Dermatolog se naproti tomu zabývá terapií a jeho posláním je léčit nemoci kůže a přilehlých tkání. Péčí o vlasy se ovšem nerozumí pouze péče o ně samotné, ale taky o vlasovou pokožku, která, i když se to nezdá, bývá příčinou mnoha problémů s vlasy.

Trichologie ovšem neřeší pouze problémy s vlasy a vlasovou pokožkou, ale studuje i pokožku a vlasy zdravé. Trichologii je možné dělit na lékařskou a kosmetickou.

Pokud máte problémy s vlasy nebo s vlasovou pokožkou, je tou nejlepší možnou variantou navštívit kadeřnický salón, v jejichž nabídce naleznete i trichologii. Po zjištění příčiny Vašich problémů a vyšetření Vám můžou nabídnout trichologické přípravky, které jsou vhodné a ve většině případů také nutné k ošetření vlasů a vlasové pokožky. Díky trichologickým přípravkům se dá vyřešit jakýkoliv problém s vlasy a s vlasovou pokožkou. K těm nejčastějším problémům patří lupy, dále suchá a dehydrovaná kůže a vlasy, lupénka, padání vlasů neboli alopecie, dále řeší problém se slabými, roztřepenými či mastnými vlasy a s poškozenou strukturou vlasu.

Trichologické přípravky byly vytvořeny z důvodu potřeby moderní populace, neboť stále více lidí, a to jak žen, tak i mužů, má problémy s vlasy nebo vlasovou pokožkou a žádají pomoc nebo rady, jak dané problémy co nejefektivněji a nejdříve vyřešit. Kadeřník, který je zároveň specialistou v oboru trichologie, pak může této populaci poradit léčebné nebo jiné kosmetické postupy, aby se vlasy zlepšili a zvýšila se jejich kvalita.

vlasy

Léčba vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů nebo přímo plešatost představuje pro mnoho lidí traumatizující skutečnost a bývá dokonce i zdrojem velkých psychických potíží. Vypadávání vlasů trápí nejenom muže, ale i ženy. U mužů je však výskyt vypadávání vlasů či plešatost podstatně častější. Zpravidla to bývá způsobeno genetikou, nadbytkem testosteronu a také stresem, hormonálními výkyvy a dalšími faktory. Mnoho lidí, kterým začaly vlasy vypadávat, by rádo tento proces zastavilo a udělali by pro to cokoliv. Dobrý výsledky v léčbě vypadávání vlasů přináší různé trichologické přípravky, které jsou k dispozici ve vlasových salonech, které se zabývají trichologií. Složení takových přípravků bylo vytvořeno na základě různorodých výzkumů a díky speciální technologii takové přípravky pronikají až do buňky vlasového folikulu a revitalizují vlas už od jeho úplného základu.

Příčiny padání a řídnutí vlasů

*** *Příčin padání vlasů může být víc a to padání vlasů z důvodů např. zvýšené genetické vnímavosti k androgenům, další příčinou padání vlasů může být nadměrný stres,vlasy můžou padat i po užití léků, horečnatým onemocněním, poruchou výživy, chorobami štítné žlázy, padání vlasů u infekčního onemocnění, během těhotenství, kojení nebo klimakteria, k padání vlasů dochází také u poruch metabolismu. Příčin je opravdu hodně a toto byl jen zlomek z nich. Řešením je použití trichologických přípravků nebo dokonce, a v současné době jej využívá stále více mužů, podstoupení zákroku, kdy se od pokožky vpraví vlasové implantáty a dá se tak vyřešit problém s pleší nebo hustým prořídnutím vlasů. Ve všem ohledně zdraví vlasů a řešení problémů poradí ve vlasovém salónu.


Prodlužování vlasů


Cílem kvalitního prodloužení vlasů je, aby prodlužovací prameny dokonale splynuly s Vašimi vlasy. To je možné za předpokladu, že na prodloužení budou použity vlasy nejvíce podobné těm Vašim a to barvou, strukturou a jemností. K těm nejkvalitnějším vlasům patří vlasy středoevropské a ještě lepší je, pokud jsou panenské, což znamená, že se jedná o vlasy nebarvené a ani nijak jinak chemicky ošetřené. Jedná se o vlasy velmi jemné. K jejím nevýhodám patří to, že jejich cena je vyšší než u ostatních typů vlasů, nicméně kvalita stojí za to. Životnost takových vlasů může být při správné péči až 3 roky. Dalším typem vlasů, které slouží k prodloužení, jsou vlasy, které pocházejí z oblasti Kazachstánů, které jsou taky kvalitní, mají dlouhou životnost, jsou pevné a jsou i levnější než vlasy středoevropské. Tyto vlasy se hodí zpravidla pro ženy, které mají svoje vlasy tmavé a pevné.Cena prodloužení vlasů se odvíjí od počtu pramenů, od typů pramenů a od způsobu prodloužení vlasů.

vlasyvlasyvlasyPrávní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10388 (magazin-zdravi.cz#10143)


Přidat komentář