Stařecké skvrny - odstranění

Stařecké skvrny na mladé kůži - příliš mnoho solária. Jahodová maska proti stařeckým skvrnám. Jogurtová maska proti stařeckým skvrnám. Zesvětlete tmavé skvrny citrónem. Vybělte skvrny správným krémem.

Stařecké skvrny na mladé kůži - příliš mnoho solária

Hnědé neboli stařecké skvrny se objevují na tvářích, krku a hřbetech rukou a jejich příčinou je přílišné vystavování pokožky slunečním paprskům. Chcete-li zabránit jejich vzniku, aplikujte denně ochranný krém účinný proti UVA i UVB záření. Krémy s jemnými částečkami titanu nedráždí pleť (na rozdíl od ochranných krémů s obsahem nejrůznějších chemických látek). K zesvětlení již existujících skvrn vyzkoušejte následující rady.

Jahodová maska proti stařeckým skvrnám

Maska z jahod a jogurtu účinně a zároveň šetrně pomáhá při zesvětlování pih a stařeckých skvrn. K její přípravě budete potřebovat 1 čerstvou jahodu, 2 čajové lžičky bílého jogurtu, 2 kapky kadidlovníkové silice a půl čajové lžičky kosmetického jílu.

Jahodu rozmačkejte a smíchejte s jogurtem, silicí a jílem. Masku naneste na čerstvě umytou pleť. Nechte působit 20 minut a otřete vlhkou žínkou. Pak ošetřete plet zvlhčujídm přípravkem. Máte-li mastnou nebo normální plet, aplikujte tuto masku denně, při suché pleti postačí 2x týdně.

Jogurtová maska proti stařeckým skvrnám

Jogurt má mírně bělicí účinky a zesvětluje stařecké skvrny a barevné pleťové rozdíly. Obličej opláchněte teplou vodou, zlehka osušte a naneste silnou vrstvu bílého jogurtu. Nechte 1/2 hodiny působit, pak smyjte teplou vodou. Chcete-li se dočkat dobrých výsledků, je nutné aplikovat masku denně několik měsíců, l když skvrny zcela nevymizí, pleť bude o poznání hladší a jemnější.

Zesvětlete tmavé skvrny citrónem

Stařecké skvrny denně potírejte neředěnou citrónovou šťávou (za pomoci malířského štětečku s jemnými štětinkami). Citron je účinný zesvětlovací prostředek. Výsledek by se měl dostavit během 3 měsíců. ## Vybělte skvrny správným krémem

Tmavé stařecké skvrny zkuste zesvětlit hydrochinonovým krémem. Jde o bezpečný, přírodní způsob. Rozdíl by měl být patrný do 3 měsíců.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10366 (magazin-zdravi.cz#5438)


Diskuze a zkušenosti

Meriova Libuše | 06.06.2015 08:07
Re: Stařecké skvrny - odstranění Poslední rok se mi udělali na zadech same stařecké skvrny je to opravdu dost nepříjemné a nevím co s tím dělat


Přidat komentář