Psychologické poradenství

Dnes již dávno není ostuda vyhledat pomoc psychologa. Naopak. Psycholog je pomocník, který dokáže naprosto diskrétně, ale velice úspěšně pomoci v těžké životní situaci. Dokáže pomoci i v situacích, jako je podpora při hubnutí nebo nekouření.

Poradenství

Jde o odbornou a specializovanou činnost, která je zaměřená na pomoc lidem v nesnázích ať již jakéhokoli druhu. Druhy poradenství se většinou navzájem doplňují a odborníci spolupracují, tak jak je v zájmu jejich klienta. Poradenství může být bezplatné, tedy hrazené pojišťovnou, nebo i placené.

Psychologické poradenství

Jedná se o disciplínu, která má za úkol** pomáhat klientům s jejich problémy.** A nejen to, má také pomáhat s rozvojem osobnosti klienta, hledáním východisek a nových rozměrů, stejně jako ho** podporovat** například při řešení zlozvyků a jejich odbourávání. Zajímavé je, že psychologické poradenství může mít i vedlejší léčebné účinky. Pomocí odbourání přestálého stresu, získání sebedůvěry, naučení se mít rád sám sebe, mohou zmizet například migrény nebo jiné bolesti. Psychologické poradenství má široký záběr a je velmi důležité najít si odpovídající středisko, kde se vám budou věnovat. Základem spolupráce je totiž důvěra klienta a jeho terapeuta.

Péče o duši

To opravdu není jen tak nějaký slogan, ale vážný název, který zahrnuje to, jak pečujeme o svůj duševní stav i o duševní stav našich blízkých. Každý člověk by měl pečovat nejen o své tělo, ale i o svou duši. Současná doba si to velmi dobře uvědomuje a snad právě proto se objevuje stále více různých wellness center, programů, odpočinkových relaxačních cvičení a jiných nabídek, která nás mají dát po vyčerpávajícím dni či pracovním týdnu dohromady. Pro každého je péče o svůj duševní stav jiná. Záleží to na životním stylu, na práci, kterou vykonáváte, na empatii, na tom, co nás v životě potká. A ne vždy to jsou pouze krásné a pohodové věci.

Lidská trápení

Někdo prochází životem velmi lehoučce. Vše se daří, vše vychází. Jiný má v životě více než dost trápení. Ale ne všechna trápení jsou trvalá. Mohou to být různé problémy, které si přinášíme již** z dětství.** Může to být** strach, úzkost, sebepodceňování**, ale i některé fobie. S pomocí psychoterapeuta se těchto stavů lze zbavit. Psycholog vám ukáže jak brát vážně sám sebe, jak si sebe vážit.

Poruchy příjmu potravy

Lidská trápení mohou vést až k poruchám příjmu potravy. Ty mohou vést k apatii, ale i bulimii a anorexii. To vše je velmi nebezpečné a může vést až k smrti. Psycholog vám může s těmito problémy pomoci. Je jasné, že každý se stydí, že nechal vše dojít až tak daleko, kdy sám již situaci nezvládá. Ale opravdu není se za co stydět. Vždyť již jen to, že najdete odvahu a sílu problém řešit je obdivuhodné. A psycholog dokáže pro vás vytvořit program na míru a vy zase budete v té nejlepší pohodě.

Trápení přináší i velká ztráta

Tak to je bohužel něco, co opravdu nemůžeme ovlivnit. Když nás opustí blízká osoba a najednou jsme sami, nikde ji nemůžeme najít, chybí pohlazení, milé slovo, každodenní rituály i maličkosti, které náhle získávají na významu. To je velice těžká doba, se kterou se ne každý umí sám vyrovnat. Někdy stačí navštívit psychoterapeuta a** povídat si** s ním. I to je totiž důležité a převelice to pomáhá.

Trápení v partnerství

Na začátku je velká láska a pak najednou hádky, smutek, nenávist, rozchod. To vše dokáže s člověkem pořádně zacloumat. Ne jeden myslí i na to nejhorší. Nejlépe by bylo, kdyby každý byl natolik rozumný a partnerské vztahy se řešily v klidu. Často však převažují emoce, zlost, strach. Ten, komu je ublíženo, zůstává sám, se svým zklamáním i studem. Také zde můžete najít útěchu a pomoc u psychoterapeuta nebo v centru, kde se schází podobně postižení lidé, a uvidíte, že když si společně promluvíte, tak se vám uleví.

Rodinná trápení

I když je v manželství vše v pořádku, tak může nastat problém s dětmi. Dnešní život je plný nástrah a důvěřivé děti, navíc ovlivněné a zmatené filmy se mohou dostat do slepé uličky. Pomoc bohužel jen velmi málokdy hledají u rodičů. A pak také rodiče často přichází z práce velmi pozdě, jsou unavení nebo i pracují na směny a se svým dítětem se vlastně jen míjejí. Komunikace probíhá prostřednictvím lístků, které necítí ani nevidí problém. V okamžiku, kdy rodiče zjistí, že jejich dítě má problém, se může stát, že ho již nedokáží sami zvládnout. I zde se nabízí pomoc centra, kde vyškolení psychologové a psychoterapeuti vědí jak pomoci.

Pomoc pro tělo i duši

Je to zajímavé, ale přes tělo, lze pomoci i duši. Relaxační a pohybová cvičení dokáží odbourávat nahromaděný stres, přináší lepší myšlenky, zlepšují náladu a pomáhají vidět svět v lepších barvách. Po cvičení je najednou svět zase růžový.

Jak a kdy cvičit?

Tak cvičit lze vlastně všude. V kanceláři, venku, doma ve fitku, prostě tam, kde nás to baví. Pokud však potřebujete cílené cvičení, které má být účelově zaměřené i postavené na speciálních cvicích, pak je lépe vyhledat** pomoc v některém centru**. Můžete tak hubnout, posilovat, zpevňovat postavu, odbourávat zlé návyky a ještě řadu dalších problémů. V centru však na to nebudete sami. Čeká tam na vás podpora, která vám nedovolí polevit a vzdát se bez boje a bez dosažení kýženého cíle.

Správný životní styl

Někdo ho prostě udržuje tak nějak samozřejmě, někdo ať se snaží, jak chce, tak to nejde a nejde. Nikdy však není nic ztracené. Pomoc čeká na každého, kdo chce vyhrát a prožít šťastný a pohodový život. Stačí jen se nebát a udělat první krok.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10406 (magazin-zdravi.cz#10173)


Přidat komentář