Pálení žáhy - léky a léčba

V zahraničí se již nyní provádí zákrok, který umožňuje přesnou diagnózu netěsnosti vrátníku. Do jícnu je vsazen miniaturní elektronický čip. Zákrok se provádí ambulantně. Klient pak normálně jí a pije to, na co je zvyklý.

Pálení žáhy - příčina pálení žáhy

Příčinou nepříjemné dlouhotrvající bolesti je ochabnutí svěracího svalu žaludku, nazývaného vrátník. Za normálních okolností funguje vrátník jako zpětný ventil - nechává sklouznot rozžvýkané jídlo do žaludku a pak ho shora uzavírá. U pálení žáhy však tento svalový kroužek netěsní tak, jak by měl. V důsledku toho část potravinové kaše společně s agresivními žaludečními kyselinami pronikne zpátky do jícnu a tam vyvolá bolesti.

Detoxikace mladý ječmen

Pálení žáhy - léky, zastavující pálení žáhy

Moderní léky obsahují tzv. hydrotalcit, který neutralizuje žaludeční kyseliny a napravuje poškozené buňky v žaludeční sliznici. Lékař vám může předepsat také léky na omezení tvorby kyselin v žaludku, ty jsou pouze na předpis.** **

Pálení žáhy - je pálení žáhy neškodné?

Pálení žáhy rozhodně neškodné není. Neustálé útoky agresivní kyseliny, která rozleptává citlivou sliznici v jícnu, mohou časem vézt až ke vzniku vředů a následně způsobit až rakovinu jícnu.

Pokud se tyto obtíže dostavují jen krátkodobě (např. v těhotenství, po požití tučných jídel) žádných škod se obávat nemusíme. Pouze vyloučíme potraviny, které nám pálení žáhy způsobují.

Pálení žáhy - nová metoda vyšetření při pálení žáhy

V zahraničí se již nyní provádí zákrok, který umožňuje přesnou diagnózu netěsnosti vrátníku. Do jícnu je vsazen miniaturní elektronický čip. Zákrok se provádí ambulantně. Klient pak normálně jí a pije to, na co je zvyklý. Po dobu 48 hodin snímá mikropočítač všechna důležitá data. Hlavně jak často a jak dlouho zůstává kyselina v jícnu. V průběhu těchto dvou dnů získá lékař spoustu podkladů pro zjištění důvodu vzniku pálení žáhy a podle toho zvolí nejefektivnější terapii. Čip se nemusí odstraňovat, protože se po čtyřech dnech stráví a přirozenou cestou vyloučí z těla.

Jak předcházet pálení žáhy

  • P ro zlepšení potíží spěte s lehce zvednutou horní polovinou těla
  • Nepijte nápoje jako pivo, víno, různé destiláty, raději si dejte čaj z meduňky
  • Večer jezte pouze lehce stravitelná jídla
  • Káva je pro pálení žáhy silným dráždidlem a totéž platí pro nikotin a alkohol

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10371 (magazin-zdravi.cz#7604)


Přidat komentář