Manuální terapie - Pardubice a okolí

Bolesti zad patří k nejčastějším příčinám neschopenek, které způsobují dlouhodobou absenci v pracovním procesu. Pokud chcete své trápení se zády vyřešit, musíte přistupovat k problému komplexně, odborníci a Manuální terapie by vám v tom mohla pomoci.

Manuální terapie

I když by se mohlo zdát, že se jedná o léčbu bolesti zad prací, není tomu tak. Manuální terapie, jinak také ve světě známá jako Manuální medicína, není založena pouze na léčbě, ale také i diagnostice. Její přístup je na rozdíl od dalších léčebných metod zcela komplexní, kdy se snaží řešit nejen příznaky, ale i příčiny. Manuální terapie je ryze odborná péče o zdraví těla, která tvoří významnou část** medicíny a fyzioterapie**. Manuální terapie se zabývá mobilizací za pomoci manipulačních technik, kdy dochází k protahování a nápravám, uvolňování blokád meziobratlových kloubů s následnou obnovou porušené správné funkce. Manuální terapie je založena na práci rukou, které na tělo působí různé intenzivní tahy a tlaky.

Manuální terapie a fyzioterapie

Ano, běžně by od fyzioterapie člověk očekával různé cvičení, zábaly, působení různých přístrojů jako** magnetoterapii, ultrazvuk, elektroléčbu** a podobně, ale moderní medicína již ví, že k nápravě je zapotřebí projít nejprve jinou cestou. Je totiž špatné snažit se od špatně fungujícího svalu, aby správně pracoval. Nejprve je nutné obnovit původní správnou funkci, jinak je veškerá snaha a úsilí k ničemu. A právě na tomto principu pracuje Manuální terapie.

Kdo může být manuálním terapeutem?

Manuální terapie patří ke světově uznávaným prestižním oborům, jež dokáží velice efektivně řešit zdravotní problémy. Kdo tuto práci může vykonávat? Manuální terapeut je vysoce kvalifikovaný odborník s praxí, který má velký cit v rukou a vyzná se velice detailně v problematice** pohybového ústrojí**. Takový odborník velice úzce spolupracuje s lékaři a mají za sebou velice náročný a tvrdý trénink, který zaručuje jejich špičkovou profesionalitu ve svém oboru. Jejich práce je založena na důkladném klinickém vyšetření, kdy po důkladné diagnostice navrhují speciální** léčebný program**, který je pro každého individuální a se zárukou vysoké bezpečnosti. Každý profesionální terapeut své znalosti a dovednosti neustále doplňuje v rámci celoživotního vzdělávání s cílem dosáhnout té nejlepší léčby pro všechny své klienty.

Pro koho je manuální terapie?

Manuální terapie je vhodná pro všechny, které trápí nejen** bolesti zad a kloubů**, ale i pro ty, jež trápí různé** svalové křeče**, trpí chronickou bolestí, migrénami, bolestí hlavy, jsou sportovci, mají artritidu, prodělali nějaký úraz (stavy po autonehodách, pracovní úrazy a podobně) a tak dále.

Co dokáže manuální terapie

Manuální terapie využívá celou řadu metod a technik k dosažení významného pozitivního efektu. Výsledek bývá mnohdy velmi překvapivý, protože je významný již po prvním ošetření, ale je důležité počítat, že každý problém je trochu jiný a na jeho řešení je zapotřebí více sezení.

Léčba manuální terapií, jinak také myoskeletární terapií, využívá při léčení například těchto metod:** masáže, mobilizace (aktivní, pasivní), myofasciální uvolnění, kraniosakrální technika**. Mobilizace se provádí jak kloubů, či svalů, ale také i nervové tkáně a viscerální mobilizace, kde dochází ke snižování napětí. Těmito postupy manuální terapeut dosáhne úlevy pro pacienta, který by se jinak zbytečně trápil zcela běžnou fyzioterapií.

Manuální terapie takto dokáže modulovat bolest, zvýšit rozsah pohybu, zmenšit, či zcela odstranit zánět měkkých tkání, zlepšit stav stažitelné i nestažitelné tkáně (umí ji také natáhnout a zajistit její stabilitu), uvolní napětí, usnadní pohyb a zlepšit jejich celkovou funkčnost.

Rašelinové zábaly – Pardubice a okolí

Léčba** rašelinovými zábaly** patří k jedinečným prostředkům, které jsou prověřila dlouhá historie jejího používání. Všeobecně definováno léčí pohybové, gynekologické, urologické i dýchací potíže. Trochu přesněji definováno pak** rašelinové zábaly** pomáhají při léčbě revmatických chorob, artróz, svalových kontraktur, ekzémů, hojení jizev a celé řady dalších zdravotních problémů.

Mimo to mají i další** pozitivní účinky na organismus**, a proto se v současné době hojně využívají nejen ve zdravotních střediscích a lázeňství, ale i ve wellness centrech a kosmetických salonech. Rašelinové zábaly totiž** léčí celulitidu, ekzémy a upravují celkový stav pleti**. Zábaly velice pozitivně působí na látkovou výměnu, zvyšují vstřebávání různých látek, zmenšují zánětlivé infiltráty, změkčují pojivové vazivo a uvolňují kosterní svalovinu uvnitř orgánů.

Za těmito pozitivními účinky stojí skutečnost, že se rašelina skládá ze stovek různých druhů zkamenělých rostlin, které jsou ohromným zdrojem rozličných minerálů a stopových prvků. Na tělo tedy působí nejen termálně, ale i biochemicky.

Rašelinový zábal se vytváří tak, že se rašelina nahřeje na teplotu okolo 50 – 55 stupňů Celsia a aplikuje na dané místo (záda, ruce, nohy, břicho a podobně), přikryje se igelitem a zabalí teplou osuškou, plachou, dekou a ponechá se působit obvykle po dobu 20 minut.

Krystaloterapie – Pardubice a okolí

Krystaloterapie, či jinak řečeno léčení drahými kameny spočívá ve vědění o silném vlivu drahých kamenů na zdraví člověka. Krystaloterapii využívali různé národy světa již od dávnověku. Vůbec nejuznávanějším léčebným drahým kamenem v krastaloterapii je křišťál podle něhož se i celá terapie nazývá.

V čem spočívá léčba drahými kameny? Drahé kameny se uloží na energetická centra těla a nechají se působit. Kameny přitom můžete položit i podél těla anebo můžete využít bezkontaktní systém. Každý kámen vznikal za jistých okolností při určitém procesu a má tu moc dodávat tělu energii. Pro každého z nás jsou přitom vhodné jiné typy kamenů.

Spojením těchto tří léčebných metod dosáhnete té nejvyšší možnosti, jak dlouhodobě ovládnout svou bolest zad a dalších částí těla. Toto komplexní řešení se totiž zaměřuje nejen na funkční problematiku, ale i na řešení příčin, energetické souvislosti a dopad na psychiku každého z nás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10380 (magazin-zdravi.cz#10061)


Přidat komentář