Magnetoterapie

Princip magnetoterapie je v působení umělého magnetického pole na lidský organismus. Jde tedy o fyzikální terapii, při niž je generováno velkoplošně pulzující magnetické pole o nízké frekvenci.

Historie využívání magnetismu

Léčivé účinky magnetu byly známy již před mnoha staletími. Hippokrates léčil onemocnění kloubů, tak že na ně přikládal rudu zvanou magnetovec.

Název magnet byl odvozen od řeckého města Magnézia, ve kterém se léčivá hornina těžila.

Vědecké základy magnetoterapie byly vybudovány v přelomu 19. a 20 století ve spojení s rozvojem fyziky, chemie a elektrofyziologie.

 Pulzní magnetoterapie - Izabela Klimová

  Magnetoterapie, která pomáhá a má klinické parametry je pulzní nízkofrekvenční magnetoterapie. Pulzní magnetoterapií se zabývá paní Izabela Klimová v Praze. Odborné přednášky od paní Klimové naleznete v Hradci Králové, Liberci, Zruči nad Sázavou a v jiných městech. Působení paní Klimové je také v zahraničí v Maďarsku, Polsku, Slovensku , Německu a Chorvatsku.

 Právě pulzní magnetoterapie je jednou z metod, pomáhajících zpomalit nežádoucí procesy našeho těla, protože při ní dochází k regeneraci z buněčné úrovně. Máte- li jakýkoli zdravotní problém, ať se jedná o svaly, kosti, orgány, žlázy, cévy, nervy - to vše se odstraňuje z roviny buněk, tak vyzkoušejte pulzní magnetoterapii od paní Izabely Klimové.

Pokud Vás oslovila pulzní magnetoterapie a chcete dopřát pohodu svému tělu, tak neváhejte a vyzkoušejte její sílu. Paní Izabela Klímová má profesionální a individuální přístup ke každému klientovi. Určitě se Vám cesta do Prahy za magnetoterapií vyplatí a k paní Klimové se budete rádi vracet.

Způsob léčení pomocí magnetického pole

Princip magnetoterapie je v působení umělého magnetického pole na lidský organismus. Jde tedy o fyzikální terapii, při niž je generováno velkoplošně pulzující magnetické pole o nízké frekvenci. Působením magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla, což vede k potlačení, často i úplnému odstranění některých zdravotních potíží.

Světové využívání magnetoterapie

Magnetoterapie se úspěšně používá skoro ve všech oborech medicíny jako důležité součásti komplexní terapie. Odporné poradenství lékařů zabývajících se magnetoterapií může být pro mnoho lidí trpícími potížemi v oblasti onemocnění pohybového ústrojí (svalů, kloubů), kůže, nervových onemocnění a dalších neocenitelnou pomocí. Hlavní léčebný účinek magnetoterapie je regenerace z buněčné úrovně.

V USA a Japonsku mají pacienti možnost konzultace s profesionály magnetoterapie, kteří jim navrhují léčbu včetně potravinových doplňků, akupunktury, tělesných cvičení, laserové terapie apod.

Využití v mnoha oborech

Z lékařského hlediska je používání magnetoterapie hodně rozsáhlé v důsledku jejího širokého působení na orgasmus člověka. Používá se, a to s úspěchem, v revmatologii, ortopedii, rehabilitaci, balneologii, sportovní medicíně, neurologii, dermatologii a v mnoha dalších lékařských oborech.

Účinné léčebné efekty

Účinky magnetického pole používaného v magnetoterapii lze shrnout do šesti léčebných skupin a efektů.

  • Analgetický (protibolestivý)
  • Vasodilatační (rozšiřující krevní cévy)
  • Regenerační (regenerace organismu)
  • Myorelaxační (uvolňující křeče svalů)
  • Protiedémový (protiotokový)
  • Protizánětlivý, regenerační, hojivý
  • Detoxikační a urychlující látkovou výměnu

Léčebné potraviny

Magnetoterapie má statisticky ze všech léčebných metod nejvyšší míru úspěšnosti a nejmenší rizika i nákladnost. Ale i přesto je metodou poslední volby. Ve většině případech se používá až tehdy, když už všechny tradiční léčebné metody naprosto selhaly.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10369 (magazin-zdravi.cz#6094)


Přidat komentář