Lidové léčitelství - Kladno a okolí

Lidové léčitelství vychází z přírody a ze zkušeností lidí, kteří se jím po celé generace zabývají. Ve spolupráci s klasickou medicínou dokáže pomoci od různých zdravotních problémů mnohem dříve a účinněji.

Léčebná terapie

Nejde o léčbu samotnou, ale především o celkový přístup k léčbě. Léčebná terapie nestojí na chemicky zpracovaných lécích, ale na komplexním přístupu. Jde o pohled na samotnou nemoc, o přístupu pacienta, o duševní hygieně, o pohybu, očistě, stravování. Dnešní člověk se naučil přijímat vše jako samozřejmost. Ale zdraví samozřejmé není. Aby člověk byl zdravý, musí o sebe i své tělo pečovat. Pokud udělá chybu nebo více chyb, pak onemocní. Léčebná terapie se nemusí vždy shodovat s klasickou medicínou. Mezi základní léčebné postupy patří změna myšlení. Myšlenka je totiž nejsilnější moc, dokáže mnohé. Na základě myšlenky můžete vidět vše špatné nebo naopak dobré a to opravdu špatné můžete chtít změnit. Tomu se říká negativní a pozitivní pohled na svět. V jedné pohádce se říká, že stačí jen šťastná myšlenka a můžete létat. Pozitivní pohled, šťastná myšlenka, štěstí, důvěra ve všechno dobré, to je základ pro uzdravení i pro to, jak zůstat trvale zdravý. Léčebná terapie spočívá i ve výběru vhodného léku. Zde je velmi často používáno homeopatických léků a bylin. Homeopatické léky mohou být připraveny přímo pro klienta na míru. Samotná léčebná terapie často začíná vyhledáním počátku nemoci a teprve pak se zabývá způsobem léčby. To je samozřejmě výhodné. Je totiž léčen původce a tak léčbě nepodléhá celý organizmus, jak je tomu například u léčby antibiotiky.

Lidové léčitelství - Kladno a okolí

Co si představit pod názvem lidové léčitelství? Určitě ne žádné šarlatánství, ale velice pečlivé metody, které vedou k uzdravení a ke zdravému stylu života. Dokáže vám vypracovat spolehlivý léčebný plán, poradit jak změnit jídelníček, vysvětlí vám, jak působí energie ve vašem těle a zároveň vám pomůže působením energie Reiki. Pro různé neduhy má nejen rady, ale i speciální masáže. Tělo vám uklidní sportovní masáže, prohřeje a uvolní masáž lávovými kameny, havajská masáž navodí pohodu, čokoládová a medová pomůže detoxikaci těla. Pomoci může i reflexní terapie.

Tajemná energie Reiki

V dřívějších dobách patřilo léčení Reiki pouze do rukou vyvolených. Dnes je léčitelů mnohem více. Přesto je těžké najít opravdu dobrého léčitele. Nejlépe uděláte, pokud se při vyhledávání léčitele budete řídit doporučeními. Tak máte určitou jistotu. Co Reiki vlastně je a na čem je založené? Jde o energii. Terapeut pomocí svých rukou dodá energii svému klientovi. Zní to velice jednoduše, ale zase tak jednoduché to není. Samotnou energii má vlastně každý. Pokud dítě spadne, přiloží si ruku na odřené místo, maminka tiskne k sobě dítě, které upadne a předává mu energii.

Jak je vidět energii máme opravdu všichni, ale předávat ji umí jen odborní terapeuti.** Terapeuti reiki** prochází takzvaným zasvěcením, kde se učí energii využívat a předávat. Terapeut, který projde druhým zasvěcením, již dokáže pracovat s energií i na dálku. Při předávání energie se řídí terapeut především svými pocity a intuicí. Ruce se mu často samy** směrují** na postižená místa. Reiki dodává energii, urychluje léčení, upravuje chování i myšlení. Harmonizuje čakry, energetický systém a snaží se pomoci ke správné funkci jednotlivých orgánů. Častou příčinou nemoci je oslabení imunity spolu se špatným životním stylem, stresem a psychickou nepohodou. Reiki konkrétní nemoc u těchto lidí nevyléčí, ale dokáže jim pomoci v tom, že pochopí příčinu svých problémů a** změní** způsob života. Již to, spolu s pomocí terapeuta je dokáže dovést** k uzdravení**.

S čím vám Reiki může pomoci?

Určitě s vyčerpáním, podrážděností a celkovou únavou. Může působením energie ulevit od akutní bolesti. Může odstranit energetické bloky, které způsobují problémy se spánkem, koncentrací a soustředěním. Může zbavit tělo toxinů a nastřádaných škodlivin a obnovit tak léčivé a regenerační schopnosti vašeho těla. Může celkově posílit váš imunitní systém. Může také pomoci s léčbou a odstraněním problémů, které vznikly v hluboké minulosti. Reiki dokáže zharmonizovat lidi, jejich okolí, místnost, jídlo, pití i léky, které by pak neměly mít vedlejší účinky. Reiki vás naučí hluboce relaxovat a pomůže urychlit váš duchovní vývoj k lepšímu.

S čím vám Reiki nedokáže pomoci?

Reiki neumí vyléčit okamžitě nemoc. Také neodstraní vrozenou vadu nebo geneticky podmíněné onemocnění. Nemůže nahradit kvalitní lékařskou péči. Může však s léčbou pomáhat a tak ji urychlit. Reiki nemůže změnit něco, co vy sami nechcete změnit.

Zdravý životní styl

Ten samozřejmě souvisí s naším životem, s imunitou, s nemocemi všeho druhu. Pokud ho budete dodržovat, pak i když onemocníte, tak se uzdravíte mnohem** rychleji.** Cigarety, alkohol a pochutiny všeho druhu zanášejí lidské tělo toxiny. To se pak projevuje v častějším onemocnění. Může se to projevit i chorobami jako jsou kožní problémy, alergie, kloubní problémy, nemoci oběhového systému, nemoci různých orgánů.

Přičteme-li k tomu všudy přítomný** stres,** je na problém zaděláno. Přitom již změna stravy dokáže během krátké doby zázraky. Zařadíte-li do stravy potraviny s celozrnné mouky, luštěniny, ovoce a zeleninu ve větším množství, ryby a mléčné kysané výrobky, budete překvapeni jak se změní nejen váš životní styl, ale i vaše postava. Přitom nejde o dietu, ale o** vyloučení** nezdravých potravin. Při konzumaci jídel podle zdravého životního stylu, správné pohybové aktivitě a zdravém odpočinku a relaxaci můžete žít velmi dlouho, zdravě a pohodově.

Masáže a relaxace

Masáže jsou nejstarší metodou léčby, která pochází již z dob pravěku. První psané důkazy o zdravotních účincích masáže se objevily v písemnostech z doby 5000 let př. n. l. v Egyptě. V některých částech světa je umění masáže považováno za dar a předává se z generace na generaci. Dnes masáže pomáhají s léčením různých druhů nemocí, stejně jako přinášejí potěšení, odpočinek a navozují klid a pohodu.

Havajské masáže

Přišly k nám z tichomořských ostrovů a dokáží zásluhou svých harmonických hmatů přinést uvolnění a odstranění blokád. Vonné oleje používané při masáži navozují velmi příjemné pocity a dostávají člověka do psychické pohody. Olej také velmi ocení pokožka masírovaného. Je pak příjemná a vláčná.

Masáž lávovými kameny

Masáž horkými kameny je u nás poměrně mladá, ale zásluhou svých pozitivních účinků je hojně vyžadována. Lávové kameny dopřávají nejen teplo, ale skvěle odbourávají stres a napětí v těle, stimulují krevní a lymfatický systém, podporují detoxikaci těla, zmírňují bolesti kloubů, svalů a odstraňují bolesti hlavy. Celkově jsou nadmíru příjemné a dozvuky masáže vás provázejí ještě dlouho.

Reflexní terapie

Jde o terapii, která využívá reflexních bodů na lidském těle. Její počátek najdete v Asii. Používá se k diagnostikování, prevenci i léčbě různých nemocí, bolestí a také pomáhá například s hubnutím. Stimulace jednotlivých bodů má opravdu ty nejlepší možné účinky.

Medová masáž

Med krásně voní, uvolňuje a zároveň detoxikuje tělo. Při medové masáži se vyplavují na povrch pokožky toxiny, které obarvují a zahušťují med. Zásluhou toho se po masáži budete cítit** lehce**, uvolněně, příjemně, zkrátka jako znovuzrození.

Čokoládová masáž

Je nejen příjemná, dalo by se říci až luxusní, ale také detoxikuje tělo, zlepšuje stav pokožky, odbourává blokády, zahání stres a dokáže přinést naprostou pohodu a klid.

Léčitelství

Lidové léčitelství se vyvíjelo zároveň s lidskou společností. Velmi často pomáhá tam, kde si klasická medicína neví rady, nebo kde nelze použít klasické preparáty. Je také zásluhou svého spojení s přírodou bezpečné, bez vedlejších účinků, a pokud ho přijmete, můžete začít žít daleko příjemnější život do vysokého věku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10421 (magazin-zdravi.cz#10196)


Přidat komentář