Léčitelství - Praha

Říká se, že veškeré nemoci mají svůj základ v psychice, a to i takové, jako je chřipka, angína nebo dokonce rakovina. Jak dostat do rovnováhy duševní a tělesnou stránku? Cítíte se špatně a běžíte hned k doktorovi pro léky? Co vyzkoušet možnosti léčitele?

Řadíte se mezi ty, co mají štěstí, že je dlouhou dobu, třeba i celý rok „nenavštíví“ žádná nemoc? Nebo jste naopak každý měsíc tzv. na hromádce? Teď se sami zeptejte, jaký je Váš styl života – jste v pohodě, nestresujete se, zdravě se stravujete, trávíte nějaký ten čas venku v přírodě, nebo jste v neustálém vnitřním napětí, stresu, máte pocit, že nic nestíháte, kolikrát zjistíte, že větší část dne nejíte, a pak sníte doslova, na co přijdete, aktivnímu pohybu moc času nevěnujete? Patříte-li spíše mezi druhý případ, pak se není čemu divit, že jste často nachlazení, bolí Vás hlava, jste unaveni, bez energie, a prakticky stačí, aby na Vás někdo jen kýchnul a hned onemocníte.

Místo obvyklých léků na bolest zkuste tentokrát Vaše kroky nasměrovat místo do ordinace praktického lékaře k léčitelovi. A jak se říká – za zkoušku nic nedáte. A zdraví – to je to nejcennější co všichni máme.

Klasická medicína a alternativní léčení

Vždy najdeme odpůrce alternativního léčení, ale i klasického. Někdo nedá dopustit na „standardní“ tablety, pilulky a rozličným čajíčkům, proudícím energiím nevěří. Na druhou stranu zase Ti, kteří se uchýlili právě k alternativnímu způsobu léčení, zase neužívají léčivo, které nám předepisuje praktický lékař. Někomu vyhovuje zlatá střední cesta, tj. kombinace klasické medicíny spolu s alternativní.

Co je léčitelství?

Řekne-li se** léčitelství**, může si každý představit něco/někoho jiného. Snad nejčastěji uslyšíme „babky bylinkářky“, které využívají bylinek a výtažků z nich v podobě čajů, kapek, mastí, tinktur, odvarů.** Léčitelství** jako takové je možné dělit na jednotlivé, samostatné léčebné metody, praktiky – homeopatie; akupunktura; akupresura; ajurvéda; bylinkářství; psychoenergie v podobě přikládání rukou; léčba kyslíkem; magnetoterapie; muzikoterapie; hypnóza; víra aj. Některé z metod jsou již námi zřejmé a považujeme je za běžné. A tak nám ani nepřijde, či si neuvědomíme, že například právě homeopatie se řadí k léčitelství. Ovšem, je třeba poznamenat, že i homeopatie, než jsme jí „uvěřili“, a někteří však ještě ani dodnes, pro nás byla jedna velká neznámá. Jako lidé jsme tvory nedůvěřivými, což je pro nás charakteristické. Je však lepší kombinace nedůvěry, ale postupného poznávání než nedůvěry a hned zpočátku odsouzení.

Reiki - Praha

Reiki – pro někoho známá a praktikovaná metoda léčení. Pro jiného stále jedna velká neznámá. Pojďme si trochu blíže představit, co je Reiki. Reiki je vlastně složeno ze dvou slov, kdy „rei“ znamená všezahrnující, životodárný, vesmírný a „ki“ pak znamená energii. Spojením pak získáme vesmírnou energii, energii, která je naprosto všudypřítomná. Díky ní je možné odstranit naše psychické i fyzické problémy, a to nejen aktuální, ale i potíže, které nás potrápily v minulosti, ovšem jsou stále v našem podvědomí, i když je nevnímáme, a ač chceme nebo ne, stále ovlivňují náš život. Je však důležité chtít a uvěřit. Pokud bychom v sobě měli blok a přistupovali k Reiki skepticky, může být naše vnitřní disharmonie větší.

Jak nám pomůže Reiki léčitel či spíše v tomto případě Reiki Mistr? Vyléčí nám ta místa, která jsou připravena se uzdravit (je důležité, jak jsme již výše uvedli, uvěřit, nemít blokády), zharmonizuje nám psychiku. A právě psychika, již v úvodu zmíněno, stojí za našimi nemocemi. Při samotném léčení si pohodlně lehnete na lůžko, v oblečení, a oddáte se působení energie Reiki Mistra, který bude svýma rukama hledat místo, zdroj blokády, bolesti (nebude se dotýkat těla). A co víc, léčení za pomoci Reiki je možné i na dálku.

Akupresura - Praha

Akupresura je tradiční čínskou léčebnou metodou, která využívá stlačování určitých akupresurních bodů, a to na povrchu našeho těla. Díky stlačování těchto bodů Vám léčitel zmírňuje bolesti. Akupresura je v podstatě kombinací masáže a akupunktury, kdy místo vpichování jehel, Vám terapeut přikládá a následně tlačí svými konečky prstů na akupresurní body, nacházející se na Vašem těle. Jednotlivé akupunkturní body leží na liniích pod kůží – meridiány.

Vybíráme si léčitele

Jak poznat, že léčitel, kterého si například najdeme na internetu, je ten pravý, že nám pomůže? Zkuste se nejprve pozeptat Vašich známých, kamarádů, kolegů v práci, zda nemají s příslušným léčitelem zkušenosti, v případě, že ano, jak s ním byli spokojeni – zda a v čem jim pomohl. Může se však stát, že nikdo z Vašich známých dosud nevyužil služeb léčitelů, nebo nemají zkušenosti s Vaším vytipovaným léčitelem. V tom případě máte také možnost využít internetu, respektive zjištění informací v rozličných diskuzích. A v neposlední řadě, má-li léčitel webové stránky, je docela pravděpodobné, že na nich bude mít i prostor pro své klienty.

Na co se zaměřit při výběru léčitele?

Výše jsme již naznačili, že je vhodné vybírat léčitele dle referencí, jeho dosažených výsledků, úspěchů v léčení. Určitě se zajímejte i o to, čím vším se příslušný léčitel zabývá, jakým způsobem léčí. Vybíráte-li si léčitele na internetu, rozhodujete-li se dle jeho webových stránek, konečnou volbu učiňte ne dříve, než si s ním osobně promluvíte, setkáte. Nezanedbatelným faktorem při volbě léčitele je i cena, za kterou poskytuje svoje služby. Tady je každá rada drahá, zda dát přednost léčiteli, který si účtuje nápadně nízkou cenu, nebo naopak cenu převyšující ostatní léčitele. Ne vždy totiž platí, že když zaplatíte nejvíce, tak také můžete očekávat nejkvalitnější služby. A také ne vždy platí, že nejlevnější cena rovná se nekvalitní služba. Můžete se i setkat s léčiteli, a není to výjimkou, že za své služby peníze nechtějí, nebo jim stačí jen „symbolická“ částka.

Pokud se Vám bude jevit, že je příslušný léčitel „šarlatán“ a jakýsi podivín, nebude ve Vás budit důvěru, zvolte si jiného. I když není léčitelství klasickou medicínou, rozhodně není žádným experimentováním, kde testovacím objektem byste byli Vy.

Způsoby a praktiky léčitelů

Léčitelství skýtá široké možnosti, co se týká způsobu, metod léčení. Některý léčitel se zabývá léčením za pomoci bylinek, jiný léčí slovem, další přikládáním rukou, tzv. Reiki a další. U jednoho léčitele se můžete setkat i s kombinací léčení, kdy využívá například bylinek a stravy.

Kdy se rozhodujeme pro léčitele

Bolí Vás často hlava; cítíte se unaveni; máte zablokovaná záda a běžné léky v podobě prášků, tablet Vám nezabírají nebo je nechcete stále brát, či Vám zabírají, ale pod podmínkou zvyšování jejich množství? Někdo, kdo již neví kudy kam, volí právě v tu chvíli možnost jiné léčby. Postupně však přibývají příznivci léčitelství z rodin, kdy rodičům pomohla v jejich zdravotních těžkostech například homeopatie, akupresura, a tak logicky doporučují a nechávají své děti léčit alternativním způsobem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10376 (magazin-zdravi.cz#9887)


Přidat komentář