Klinická homeopatie - Brno

Homeopatie je léčebná metoda, která je založená na principu podobnosti, latinsky řečeno, simillia simillibus curentur. Tento princip byl známý již Hippokratovi, Galénovi či Paracelsovi.

Jeho vědecké a detailní rozpracování však učinil až v 19. století německý lékař Samuel Hahnemann.** Princip podobnosti** znamená, že pokud je nějaká látka schopna u zdravého člověka vyvolat určitý soubor příznaků, pak podobný soubor příznaků u nemocného je schopna vyléčit i když je podána ve velmi malém množství. Příkladem budiž třeba slzení a výtok z nosu které známe při krájení cibule. Pokud pak máme pacienta třeba s alergickou rýmou s vodnatým výtokem z nosu a slzením a pálením očí, homeopaticky ředěná cibule mu s těmito potížemi pomůže. Kromě zmíněného zákona podobnosti je další zvláštností a specifikou homeopatie to, že používá látky velmi zředěné, odborně řečeno dynamizované, které od ředění 12CH neobsahují již žádnou molekulu původní látky, což ale nic nemění na jejich účinnosti.

Homeopatie

Homeopatické léky

Homeopatický lék nefunguje na klasickém farmakologickém principu, ale představuje** energoinformační působení**, které stabilizuje osu psycho-neuro-endokrino-imunologickou a tím umožní využití** samoléčebných procesů** vlastního těla a navrácení zdraví. Homeopatie je dobře použitelná při řešení akutních situací, jako jsou třeba drobné úrazy a nebo akutní onemocnění všeho druhu (rýmy, virozy, angíny atd.), ale je i velmi účinná a prospěšná i při akutních psychických problémech (stres, přepracování, smutek). Díky stabilizaci osy psycho-neuro-endokrinně-imunologické je ale především nenahraditelnou** léčbou chornických a opakujících se onemocnění**. Řadu z nich dokáže úplně odstranit a vyléčit a nebo alespoň podstatně stabilizovat. A to bez případných nežádoucích účinků, se kterými se při použití chemických léčiv můžeme setkat. Díky své podstatě jsou homeopatické léky netoxické, jsou naprosto** bezpečné pro těhotné a kojící ženy, děti všech věkových kategorií** a jsou velmi dobře použitelné u jakéhokoliv pacienta.

Klinická homeopatie

Jaké jsou výhody homeopatik? ** **

Homeopatie v rukou dobrých a zkušených lékařů funguje už pěknou řadu let a je používána v mnoha zemích světa, na všech kontinentech. Za tu dobu bylo provedeno již nepřeberné množství experimentů a pozorování, které jen a jen potvrdili její účinek. Základem léčení je vždy nutná správná diagnóza. V moderní medicíně se často používají příliš těžké léky i na nekomplikované případy, kterými se riskuje, že se organismus rychle a příliš těmito léky vyčerpá. Zařazení homeopatik do klinické praxe představuje velmi šetrné prostředky terapie a mají tu výhodu, že nemají žádné vedlejší účinky. Homeopatika jsou vhodná pro všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. Také pro těhotné a kojící ženy. Homeopatika je možné užívat i s ostatními předepsanými léky. ** **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10395 (magazin-zdravi.cz#10159)


Přidat komentář