Kineziologie - Praha a Tanvald

Kineziologie je jedním ze způsobů, kterými se můžeme zbavit mnoha zdravotních potíží. Mnohdy je to právě Kineziologie, jež je poslední možností, jak se zbavit všech psychických i fyzických problémů.

Zdraví je pro všechny z nás tím nejdůležitějším, co máme. Někomu je zdraví dáno a tak nemusí navštěvovat lékaře tak často. Jsou však mezi námi také lidé, kteří chodí k lékaři neustále. K tomu, abychom si vyléčili své tělo, také můžeme vyzkoušet Kineziologii.

Kineziologie

Účinky Kineziologie jsou nesporné, což ví, především ti, kteří ji již podstoupili.

Co vlastně Kineziologie je?

Kineziologie pracuje ve „třech úrovních“ a to tak, že duše, tělo a mysl jsou v rovnováze. Zjednodušeně řečeno se jedná o odstranění stresů, které nám zdravotní problémy způsobily.

Po každém sezení klient zaznamenává změnu. Sezení trvá 1,5 – 2 hodiny, je bezbolestné, příjemné a nejsou potřeba žádné speciální přípravy.

Co vše kineziologie dokáže?

Kineziologie řeší různé zdravotní problémy, např.: dyslexii, dysgrafii, hyperaktivitu u dětí, poruchy řeči (koktavost, zadrhávání), alergie, exémy, bolesti hlavy, migrény, neplodnost atd. Dále řeší i psychické problémy jako jsou strachy, úzkost, deprese, nerozhodnost, netrpělivost, nedostatek sebedůvěry, různé fobie a spoustu dalších.

Masáž páteře podle Rudolfa Breusse

Tento druh speciální masáže slouží k uvolnění páteře či k regeneraci meziobratlových plotének a obratlů. Tato dokonalá masáž odstraní bolesti páteře již při jejím prvním provedení. Pro mnohé z nás jsou bolesti páteře denním problémem a nemohou nám s nimi pomoci ani lékaři. A pokud u nás tento problém nastane, je na čase podstoupit právě již zmiňovanou masáž páteře podle Rudolfa Breusse.

Bachova květová terapie

Podstatou Bachovy terapie je léčba květovými esencemi. Eduard Bach byl lékař a homeopat, jež hledal příčiny onemocnění v podvědomí člověka.

K tomu, aby byla léčba účinná, je potřeba pečlivě vybrat esenci, která je vybírána dle aktuálního stavu každého klienta. Všechny esence jsou zcela přírodní a nemají žádné vedlejší účinky. Díky tomu, jej mohou používat také děti a těhotné ženy, také jsou vhodné pro zvířata a rostliny.

Co Bachovy esence umí?

Umění Bachových esencí spočívá v tom, že dokáží odstranit negativní pocity, kterými jsou mimo jiné také žárlivost, vyčerpanost, netrpělivost, nedostatek sebedůvěry, strach, nejistota, deprese, osamělost atd. Motem Eduarda Bacha totiž bylo, že zdraví jsme do té doby, pokud jsme v souladu s naší duší.

Dornova metoda

Dornova metoda, kterou vynalezl Dieter Dorn, spočívá v jemném ošetřování obratlů a kloubů a je používána především v léčbě nemocí celého pohybového aparátu. Výhodou této dokonalé metody je, že nemá žádné vedlejší účinky. Mluvíme-li o páteři je potřeba se zmínit o faktu, že je páteř důkladně propracovaným energetickým systémem, který ovlivňuje všechny vnitřní orgány. Pokud se tedy stane, že je některá část páteře zablokovaná, zastaví se přísun energie do některého z vnitřních orgánů a my s tímto orgánem můžeme mít za čas problémy.

Co je podstatou Dornovy metody?

Dornova metoda slouží ke korigování, tedy k jakési opravě různých částí našeho těla, jako jsou vysunuté obratle, skolióza, bolavá ramena, kolena, kyčle, lokty, bolesti v zádech a další. Všechny tyto neduhy se odstraňují pomocí speciálních a jemných hmatů a pohybů, jejíž pomocí se kosti a klouby navrací do původní polohy.

Co je po provedení Dornovy metody důležité?

Každý člověk, který prodělal ošetření kloubů a obratlů pomocí Dornovy metody by měl 3-4 dny odpočívat a vyhnout se namáhavým činnostem. Tento postup je důležitý k tomu, aby se svaly, šlachy a tkáně stačily stabilizovat do nové polohy jednotlivých kloubů a obratů. Pomocí Dornovy metody dochází po celé proceduře k vylučování usazenin, jako jsou přebytečné soli, kyseliny či jedy apod. K tomu, abychom tento proces podpořili, je nutné doplňovat tekutiny pomocí vody a bylinných čajů.

Výše uvedené metody, nebo lékař?

K tomu, aby byly všechny výše uvedené metody provedeny dobře, je nutné, aby je prováděla pouze kvalifikovaná a tudíž zkušená osoba. Pouze v případě, že budou dané metody provedeny odborníkem, nám mohou opravdu pomoci vyřešit nejen naše zdravotní, ale i psychické problémy. Podstatou těchto výše uvedených metod není, obejít lékaře a lékařské procedury, ale urychlit léčbu právě kombinací kineziologie, nebo jiné alternativní metody.

Kdo smí léčebné metody provádět?

K provádění výše uvedených metod je nutné mít dostatečné vzdělání. V žádném případě nelze provádět jakoukoli z výše uvedených postupů pouze tak, že se rozhodneme, že je chceme provádět. K tomu je zapotřebí podstoupit jednotlivé kurzy a v neposlední řadě mít dostatečně dlouhou praxi, neboť je to právě praxe v tomto oboru, která učí dokonalosti. Pravdou je, že k provádění těchto všech léčebných metod je potřeba se učit neustále, neboť lidé jsou různí a na každého působí něco jiného a potřebuje zcela jiný léčebný postup, což by měl člověk, tyto metody propagující a provádějící umět rozeznat. Toto vše vyplývá z toho, že člověk je plně propojena soustava, která k tomu, aby mohla dokonale fungovat, potřebuje celkovou harmonii a vyrovnanost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10392 (magazin-zdravi.cz#10153)


Přidat komentář