Kineziologie - Dolní Břežany

Kineziologie je metodou alternativní medicíny, která dosáhla za dlouhou dobu svého trvání mnoha úspěchů, a to i v případech, kdy běžná medicína nepomohla. Jestliže Vám problémy přerůstají přes hlavu, vyzkoušejte kineziologii.

Každého z nás čas od času něco trápí, ať už zdravotní potíže či cokoli jiného. Co však dělat v případě, že klasické postupy pro jejich řešení nefungují? Jednou z odpovědí může být k ineziologie.

Co je kineziologie?

V souvislosti s touto metodou se můžete setkat s pojmy kineziologie, One Brain a Three In One ConceptsTM. Metodu vytvořili Gordon Stokes a Daniel Whiteside v roce 1983 a vychází z moderních neurologických výzkumů, které kombinuje s tradičními východními i západními metodami práce se stresem. Základní myšlenka vychází z toho, že žádná nemoc nás nepostihne náhodou, ale nějakým způsobem souvisí s námi, s naší psychikou. Cílem kineziologie je navrátit tělu jeho rovnováhu tak, abychom se cítili dobře nejen na těle, ale i na duši, protože již v zakládací listině Světové zdravotnické organizace se zdraví definuje jako stav celkové fyzické, mentální a sociální pohody a nikoliv pouze stav absence nemoci nebo tělesné vady.

Co kineziologie dokáže vyléčit?

Obecně řečeno Vám k ineziologie pomůže téměř se vším, na co již lékaři rezignovali a obecněji řečeno i s tím, na co jste rezignovali Vy sami. Nemusí se jednat hned o nemoc - pokud neřešíme své psychické potíže, stanou se z nich postupem času potíže fyzické a tím pádem vznikají psychosomatická onemocnění. Co začíná jako špatná nálada, může skončit rakovinou. Nelze říct, že kineziologie dokáže léčit konkrétní nemoci, spíše Vám může na Vaši nemoc nebo jiný problém poskytnout jiný pohled, uvést tělo do pohody tak, aby se opět aktivovaly jeho přirozené samoléčící schopnosti. Jak se říká: lékař ránu zaváže a bůh ji zahojí.

Technika práce kineziologie

Již jsme zmínili, že většina nemocí a jiných neduhů pouze odráží stav naší duše. A mnozí z nás často i vědí, co jim chybí k oné pohodě, ale mají pocit, že nemají dostatek schopností, možností, jistoty, inteligence či peněz k tomu, aby se do kýženého stavu pohody dostali. V podvědomí však řešení existuje a kineziologie nabízí soubor technik, jak se k těmto hluboko uloženým informacím dostat.

Víme, že mozek koordinuje činnost svalů. Dokazuje to i skutečnost, že člověk na špatnou zprávu reaguje ochabnutím svalů. Naše svaly jsou tedy praktickým signalizátorem centrálního nervového systému. Mozku můžeme zadat jakoukoli otázku a odpověď ano-ne dostaneme v podobě změny svalového napětí. Takovýmto způsobem se může kineziolog propracovat k potřebným informacím, které by pouze na vědomé úrovni nebylo nikdy možné získat.

 

Kineziologie One Brain

S čím dokáže kineziologie pomoci?

S trochou nadsázky lze říci, že kineziologie dokáže pomoci s čímkoli, co Vám brání v tom, abyste se cítili dobře. Nejčastěji jsou to problémy s váhou, problémy s dětmi ("špatné" chování, poruchy učení), obavy v souvislosti s porodem a péčí o miminko, fyzické obtíže a nemoci všeho druhu, nepříjemné pocity, závislosti, problémy ve vztazích.

Kineziologie neurčuje diagnózu, jde o to, abyste se cítili ve svém životě dobře, abyste si uvědomili, že máte volbu a že si můžete určovat, jak bude vypadat Váš život. Nebo abyste si alespoň položili otázku, co byste od života chtěli, jak by Váš život měl vypadat, abyste byli spokojení. Byli byste překvapeni, jak málo lidí si tyto otázky vůbec připustí. Shrnuto a podtrženo, kineziologie Vám může pomoci, abyste se přiblížili sami sobě.

Kolik sezení je třeba k odstranění problému?

Toto je velice individuální. V odborné literatuře se můžeme dočíst, že první sezení je spíše informativní, druhé již o něco hlubší a při třetím je možné skutečně proniknout až k samotné podstatě. Nicméně i po prvním sezení je možné problémy pohnout a vidět jasné výsledky. Celkově může mít klient po prvním sezení tyto dojmy: a) se vším je spokojen a cítí, že je mu lépe b) zjistí, že metoda je dobrá, ale terapeut mu nesedí c) zjistí, že toto není pro něho a nevyhovuje mu to. Nikdy Vás nikdo nebude nutit do dalších sezení. Obecně také platí, že po sezení následuje období 21 dnů, kdy si tělo zvyká na nový stav, čistí se. Někdy může dojít k přechodnému zhoršení, aby pak problém zcela přirozeně ustoupil.

Potřeba sezení je velice individuální – jsou lidé, kterým stačí jednou za pár let jeden odblok, jsou lidé, kteří chodí pravidelně, po měsících, jednou za půl roku. Nejlepší způsob je dát na svůj pocit.

Kdy je vhodné zajít na kineziologii?

Čas od času si každý člověk potřebuje ujasnit některé věci sám se sebou, jakým směrem jde, co od života čeká. K tomu Vám někdy stačí, když máte dobrého partnera či přítele, který je ochoten Vás skutečně poslouchat a dát Vám čas a prostor, abyste si na řadu věcí přišli sami, protože pouze Vy sami znáte odpověď. Dobrý kineziolog Vás vyslechne a navíc Vám poskytne** metodu One Brain**, pomocí které můžete společně najít skryté poselství případně i řešení Vašeho problému nebo nemoci. I s autem člověk občas zajede do servisu, i když není porouchané.

Kdo smí kineziologii provádět?

Kineziologie metodou One Brain má patent Spojených států amerických. Studium je rozděleno do deseti základních stupňů a dalších specializovaných kurzů a kurzů pro facilitátory. Nad jednotou a čistotou metody bdí americká asociace Three In One ConceptsTM a pouze ta je oprávněna udělovat oprávnění k výuce jednotlivých stupňů kineziologie, a to i v České republice. K provozování poradny kineziologie neexistuje žádné oficiální povolení. Nicméně jako klient se můžete zeptat, kolik stupňů má již Váš terapeut za sebou, případně si nechat předložit diplomy o jejich absolvování. Ještě lepším vodítkem může být pohled na život kineziologa, k němuž se chystáte. Na jednu stranu nemocnému doktorovi těžko uvěříte, ovšem jestliže se někdo tváří, že neví, co je to problém, může to být také důvod k jisté ostražitosti.

Kineziologie, nebo lékař?

Odpověď by měla znít: lékař a kineziologie. Je nesmysl jít se zlomenou nohou, akutním zánětem či otevřenou ranou na kineziologii. V tuto chvíli je nemoc v těle a potřebuje lékaře. Na druhou stranu, jestliže jste u lékaře víc než doma a léčba nikam nevede, možná je na čase podívat se, co Vám nemoc chce sdělit. Dobrý kineziolog Vám nikdy nedoporučí ukončit lékařskou péči. Kineziologie klasickou medicínu nenahrazuje, ale doplňuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10399 (magazin-zdravi.cz#10166)


Přidat komentář