Homeopatie - Brno sever a okolí

Není náhoda, že v posledních letech se stále více lidí obrací se svými zdravotními problémy k alternativním metodám léčby. Některé z těchto metod jsou často prověřené tisíci lety používání a jejich účinnost je potvrzena a zdokumentována.

Homeopatie

Homeopatie je metoda alternativní léčby, jejímž úkolem je navrátit pacientovi celkové zdraví, přičemž se léčí nejen po fyzické stránce, ale i po psychické a emoční. Tato metoda byla asi před 200 lety vyvinutá německým lékařem Samuelem Hahnemanem, který žil v letech 1755 až 1843. Dle homeopatie je každá nemoc projevem nerovnováhy organismu a jeho oslabení.  Při léčbě homeopatií se užívají léčivé přírodní prostředky, které aktivují vlastní obranné látky organismu, čímž podporují jeho uzdravení. Léčivé látky jsou ve vysoce zředěném stavu a snaží se u člověka vyvolat takové příznaky, kterými nemocný trpí, to znamená, že pracují na principu „podobné léčí podobným“.  Za pomoci léčby klasickou homeopatií je možné léčit dokonce i různá chronická onemocnění, které se velmi těžce klasickou medicínou léčí. Jedná se o různé ekzémy, autoimunitní onemocnění, astma, a mnohé jiné.

Díky akutní homeopatii je možné léčit i stavy po úrazech, různé druhy bolestí, psychické problémy a také těmto nemocím a stavům předcházet. Mezi kladné stránky homeopatické léčby je i to, že léky nemají žádné vedlejší účinky, jsou neškodné, nevyvolávají alergické reakce a je možné je užívat společně s klasickou medicínou.

Komu je homeopatická léčba určena

Jak je zde již zmíněno, klasická homeopatie je tzv. celostní léčebná metoda, která léčí pacienta jako celek, přičemž klade velký důraz na jeho jedinečnost a individualitu. Dle statistik Světové zdravotnické organizace je homeopatie dokonce na druhém místě nejrozšířenějších metod léčby. Vzhledem k tomu, že homeopatie je velice jemná a účinná metoda bez vedlejších účinů, je vhodná téměř pro každého bez rozdílu věku.  U dětí se například v kojeneckém období homeopatie používá pro zklidnění při častém pláči, při nespavosti, při růstu zoubků, u zažívacích potíží, včetně bolesti bříška. Je velice účinná i při pomočování u dětí, při potlačení různých strachů, při koktavosti, při hyperaktivitě, agresivitě, atd. Klasickou homeopatií je možné významně posílit imunitu, pomoci při alergiích, při neustále se opakující rýmě nebo při kašli.

Pomocí homeopatie lze vyléčit i zdánlivě nevyléčitelné, jako je atopický ekzém, různé chronické onemocnění, astma nebo opakované infekce způsobené antibiotiky. Velmi účinná je i při onemocnění nervové soustavy, včetně epilepsie. Jedná se jen o velmi malý výčet nemocí, které lze pomocí homeopatie vyléčit, spektrum působení je opravdu široké, ale také velmi záleží na zvoleném homeopatu, na jeho odbornosti a zkušenostech, který Vám potřebné léky předepíše.  Z užívání homeopatických léčiv nemusí mít obavy ani těhotné a kojící ženy, naopak je možné homeopatickou léčbou předejít mnoha nepříjemnostem. Homeopatickou léčbou můžete předejít obavám z porodu, napomůžete hojení po porodu, můžete předejít zánětu prsou, případně ho vyléčit. Homeopatie pomáhá i u stavů vyčerpanosti, nervozity a nevyspání u maminek. Jak je již výše uvedeno, homeopatickou léčbu lze bez obav užívat i při léčbě klasickou medicínou.

Bachova květová terapie

Bachova květová terapie je do jisté míry určitá varianta homeopatie, při které se používá „esence“, výluhy květů některých rostlin. Metoda byla vyvinuta Edwardem Bachem v roce 1928 v Anglii. Dle této metody je většina nemocí způsobena negativním stavem mysli, proto Bach určil 38 květových esencí, které mají tyto negativní stavy mysli odstranit, což vede k vyléčení pacienta. Tato metoda je dnes velice často používána nejen léčiteli, ale i některými psychoterapeuty jako pomocný a doplňkový prostředek. Je prokázáno, že tato metoda velmi příznivě ovlivňuje psychický stav pacienta a je schopná odstranit některé psychické potíže, jako je strach, fobie, nervozitu, stres, deprese, nedostatek sebejistoty nebo zmírnit následky šoku, např. po autonehodě.  Tyto léčivé esence jsou vyrobeny z planě rostoucích nejedovatých rostlin a stromů. Tyto léčivé esence jsou stoprocentně bezpečné a mohou je tak užívat nejen dospělí, ale i děti a těhotné a kojící ženy, společně s jinými léky.

Fytoterapie

Název slova fytoterapie pochází z řečtiny, ze slova fyton, což znamená rostlina a ze slova therapeuein, což je léčit nebo pečovat. Jedná se tedy o alternativní léčbu, při které jsou využívány rostliny a byliny. První doložená zmínka o léčení pomocí rostlin se našla vyrytá na hliněné tabulce, pocházející z doby starých Sumerů asi 3000 let před našim letopočtem. Ve starověku a středověku byla léčba pomocí bylinek zcela běžná, v podstatě až do 18. století. Bylinkami se léčilo napříč celým světem, jak ve starém Egyptě, Číně, Japonsku, až po keltské druidy. Dle Světové zdravotnické organizace je fytoterapie u pacientů praktikována třikrát až čtyřikrát častěji než klasická medicína. Velkou renesanci zažívá fytoterapie asi posledních dvacet let a je i nedílnou součástí tradiční čínské medicíny.  Fytoterapie je velmi účinná jako prevence onemocnění, dále například při nespavosti, stresu, při problémech s trávením, při kloubních potížích, dále při celkové únavě a při snížené imunitě. Léčba pomocí bylinek je i vhodným doplňkem klasické léčby. Bylinky na rozdíl od klasických léčiv jsou velmi šetrné k tělu a nemají téměř žádné vedlejší účinky.

Alternativní přístup k léčbě

Do obrovské skupiny typů alternativní léčby je možné zahrnout všechny metody, které nejsou považovány za klasickou medicínu. Do alternativní léčby tak můžeme zahrnout fytoterapii, tradiční čínskou medicínu, akupunkturu, meditaci, chiropraxi, homeopatii a mnohé další. V každém případě je třeba podotknout, pokud jste se rozhodli léčit se některou z alternativních metod, vždy o tom informujte svého ošetřujícího lékaře a nadále s ním spolupracujte. Některé metody alternativní medicíny, kterých je většina, jsou efektivní a bezpečné, některé naopak nemají příliš smysl a mohou se najít i doslova nebezpečné. Je dobré se vždy svěřit do rukou odborníka a profesionála s dostatkem zkušeností. Lidé často přistupují k alternativní medicíně z důvodu, že jim klasická medicína nedokáže pomoci nebo že léčí jen symptomy, nikoliv původ nemoci nebo také z důvodu, že mají obavu z nežádoucích účinků klasických léků. Je zdokumentován nespočet případů, že alternativní léčba pomohla i v případech, na které byla klasická medicína krátká. Některé metody alternativní léčby jsou používány a prověřeny tisíce let, například čínská medicína, akupunktura, fytoterapie, a jiné. Nástup účinků je oproti klasické léčby u alternativní delší, avšak většinou léčí i původ nemoci a tělo jako celek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10431 (magazin-zdravi.cz#10215)


Přidat komentář