Etikoterapie - České Budějovice a okolí

Etikoterapie se zaměřuje na odhalování vnitřních příčin nemoci, nikoliv na odstranění jejích příznaků. Až v případě, kdy je nalezeno problémové místo, může dojít ke skutečnému uzdravení. Jde o vědu velmi zajímavou, a proto zde nabízíme bližší informace.

Co je to etikoterapie

Etikoterapie, jejímž zakladatelem byl Dr. Bezděk, přichází s poznáním, že člověk na základě své duchovní podstaty disponuje mocí a silou k odstranění různých forem onemocnění těla i duše. Nevidí v nemoci nepřítele, nebere ji za náhodu. Spatřuje v ní pozitivního ukazatele našeho odklonění se od řádu, od harmonie se sebou a okolím. Umožňuje léčbu nalezením a odstraněním příčin nemocí, za kterými stojí naše životní postoje a zvyky. Vede člověka k zodpovědnosti za svůj život. Ať byla minulost jakákoliv, vždy je možnost začít znovu.


 

V čem spočívá práce etikoterapeuta?

Etikoterapeut má za cíl dohledat příčiny, které vedou k poškození duše a tyto příčiny s klientem rozebrat, prodiskutovat a vést ho k tomu, aby si k takové chybě vytvořit nový postoj, kterým své vnitřní napětí uvolní. Tím, že etikoterapeut klientovi vysvětlí celý problém, klient si problém pojmenuje, už tímto si tu svou chybu uvědomí a bude schopen pokračovat v dalších krocích své vnitřní analýzy, na jejímž konci je řádně vytvořená symbióza rozumu a duše. Vědomá spolupráce rozumu a duše vede člověka ke zdravému, plnohodnotnému a radostnému životu. Etikoterapeut s klientem komunikuje o pocitech, klienta zaujme pravdivý pohled na svůj vlastní život, který až právě při konzultaci s terapeutem dostává skutečnou podobu a bývá zbavován předsudky, odsuzováním, nedostatkem lásky a nedostatkem odpouštění.

Akupresura

Akupresura stejně jako akupunktura funguje na stejném principu a patří k metodám tradičním čínské medicíny. Akupunktura je takové léčebná metoda, při které dochází k nabodávání jehliček do akupunkturních bodů lidského těla. Akupresura využívá pouze stlačování akupunkturních bodů na povrchu lidského těla. Akupresura je neinvazivní metoda a někdy bývá označována jako čínská tlaková masáž. Akupresura kombinuje princip akupunktury a masáže. Akupresurní metody mají různé využití. Stimulací akupresurních bodů dochází k postupnému uvolňování nahromaděné zablokované energie, která bývá často příčinou různých zdravotních problémů.

Průběh akupresury

Terapeut provádějící akupresuru, mačká bříšky prstů jednotlivé akupresurní body. Tím si zmapuje citlivá místa, kterými jsou postižené orgány. Poté přímo na postižených místech provádí masáž palci a konečky prstů. Celkové doba jedné terapie akupresury je zpravidla půl hodiny až hodinu. Vše záleží na stavu klienta.

Reflexologie nohy

Lidská chodidla představují dokonalou mapu těla. Všechny lidské orgány mají na noze svoji odpovídající plošku. Reflexologie nohy představuje šetrnou a účinnou techniku, která aktivuje přirozené léčebné síly organismu a přispívá tím k obnovení tělesné i duševní rovnováhy. Terapií reflexních zón je možné vytvořit základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Díky jemné reflexní masáži a stlačování příslušných bodů na chodidle dojde k ulevení od bolesti, rozproudí se tok energie v těle a navodí se pocit pohody a harmonie. Výhodou reflexologie je to, že účinek bývá okamžitý, což má obrovský význam při bolestech, akutních problémech a při první pomoci. Reflexologie je vhodná pro lidi všech věkových skupin a dokáže ulevit od celé řady akutních a chronických stavů. Pro mnohé lidi představuje reflexologie způsob odpočinku těla a myslí, ale také ji používají při boji se stresem.

Kdy se používá reflexologie?

Reflexologii je možné použít v případech bolesti zad, na uvolnění krční páteře, v případech migrény, problémů se spánkem, zranění při sportu, potížích se zažíváním, při stavech vyvolaných stresem, při detoxikací organismu.

Lymfodrenáž

V současné době představuje lymfatická drenáž populární kosmetickou metodu, která umožňuje odstraňování celulitidy. Stále však je tato metoda velmi uznávanou léčebnou metodou s širokým spektrem využití. Lymfodrenáž napomáhá k celkové detoxikaci organizmu, zlepšuje metabolizmus, zlepšuje také fyzickou kondici a je určitou prevenci před nádorovým onemocněním. Lymfodrenáž mimo jiné napomáhá při popáleninách nebo při tišení bolesti po operacích, kdy umožňuje odvod tekutin z buněk napuchlých tkání a celkově zrychluje uzdravující proces.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10405 (magazin-zdravi.cz#10172)


Přidat komentář